امروز :دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۰۸:۲۹:۴۷

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

مگر سازمان تعزیرات حکومتی کشور رئیس ندارد

اگر رسیدگی به مقوله گرانفروشی بر عهده شما نیست پس چرا وزیر دادگستری یک معاونت یا واحد جدید به نام”اداره کل گشتهای سیار”در سازمان تحت امر شما راه اندازی کرده و بازرسانی در اختیار این واحد قرار داده تا بر وضعیت بازار مسلط باشند

ک ب آنلاین:نماینده شهرستانهای “کهگیلویه بهمئی چرام و لنده” به بیانیه ارسالی از جانب سازمان تعزیرات حکومتی کشور واکنش  نشان داد.

حجه الاسلام و المسلمین سید “علی محمد بزرگواری” گفت: در ابتدا باید عرض کنم طبق اصل ۸۴ هرنماینده در برابر تمام ملت مسئول است و حق دارد در همه مسائل داخلی و خارجی کشور اظهار نظر نماید اما من نمی دانم در کجای قانون آمده است که مدیر منابع انسانی یک سازمان به اظهارات قانونی نماینده مردم باید پاسخ دهد؟

وی با طرح این پرسش که مگر سازمان تعزیرات حکومتی کشور  رئیس یا روابط عمومی ندارد که مدیر منابع انسانی آن اینگونه بی ادبانه از تذکرات قانونی یک نماینده برآشفته می شود افزود: مدیرکل منابع انسانی  در پاسخ خود گفته است که این جوابیه با هماهنگی رئیس وی آقای مژدهی پور  تنظیم و ارسال شده است لذا در پاسخ به این اظهارات مجبورم نکاتی را متذکر شوم:

وی گفت:آنچه از اظهارات ایشان در هماهنگی با رئیس تعزیرات حکومتی کشور برداشت می شود این است که آقایان پس از چندین سال کار در این سازمان گویا هنوز به وظایف قانونی خود آگاه نیستند وگرنه چگونه می گویند تعزیرات نمی تواند به مسئله گرانفروشی رسیدگی کند؟

بزرگواری با تاکید بر اینکه قانون در زمینه وظیفه سازمان تعزیرات حکومتی به صراحت بیان می کند: رسیدگی به تخلفات اقتصادی اعم از گرانفروشی،کم فروشی تقلب،احتکار،عرضه خارج از شبکه،عدم درج قیمت و غیرو در حیطه وظایف این سازمان می باشد افزود :با این صراحت قانون چگونه آقایان ادعا می کنند که تعزیرات نمی تواند به مسئله گرانفروشی ورود کند ؟

 از آنها سوال می کنم مگر یکی از ماموریتهای بسیار فوری ابلاغی به این سازمان از جانب شورای عالی امنیت ملی رسیدگی سریع به تخلفات مترتب بر اجرای قانون هدفمندی یارانه ها به استناد مصوبه شماره ۲۲۰۸/۲۵/۴ الف ش مورخ ۱۲/۹/۱۳۸۹ نبوده است؟

نماینده کهگیلویه،بهمئی چرام و لنده در مجلس نهم شورای اسلامی تاکید کرد: جای بسی تاسف است که آقایان پس از سالها کار حقوقی هنوز به وظایف خود آگاهی ندارند و این دلیل بسیار محکمی بر گرانفروشی لجام گسیخته ای است که هر روز در بازار شاهد آن هستیم.

بزرگواری با بیان اینکه وقتی کسبه ببیند تعزیرات حکومتی حضوری کم رنگ و می توان گفت بی رنگ در برخورد با تخلفات مرتبط با گرانفروشی ها دارد  افزود :معلوم است که با این عملکرد آقایان  نظم بازار به هم می ریزد.

این نماینده مجلس با طرح این پرسش از مسئولان سازمان تعزیرات حکومتی کشور که:اگر رسیدگی به مقوله گرانفروشی بر عهده شما نیست پس چرا وزیر دادگستری یک معاونت یا واحد جدید به نام”اداره کل گشتهای سیار”در سازمان تحت امر شما راه اندازی کرده و بازرسانی در اختیار این واحد قرار داده تا بر وضعیت بازار مسلط باشند ؟ وی ادامه داد رضایتمندی مردم شوند  ادامه داد: این اقدام آقای پورمحمدی شایسته و قابل تقدیر است چراکه مردم از کم کاری و بی اطلاعی شماها از قوانین به تنگ آمده اند.

بزگواری  خاطر نشان کرد: در جلسه ای که بزودی با وزیر دادگستری خواهم داشت نکاتی را در خصوص عملکرد سازمان تعزیرات حکومتی کشور به اطلاع  ایشان خواهم رساند.

منبع : عصر دنا

منتشر شده در :2014/12/24 - 07:12|شناسه خبر: 2383 796 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه