امروز :چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ساعت : ۱۶:۱۰:۴۶

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

نوبخت: حذف تدریجی یارانه پردرآمدها آغاز شده است

وی با بیان این‌که شناسایی و حذف پر درآمدها با دقت کامل انجام می شود، افزود: از ۴۰ پایگاه اطلاعاتی که در اختیار داشتیم افرادی را که برای ما محرز شد از درآمد کافی برخوردار بوده و یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی تاثیر بر زندگی آن ها ندارد را در لیست کسانی که باید از دریافت یارانه حذف شوند قرار دادیم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی از اجرایی شدن حذف یارانه پردرآمدها خبر داد و گفت که یارانه افراد خارج از کشور به طور کامل حذف شده است.

به گزارش ایسنا، محمدباقر نوبخت در حاشیه همایش اقتصاد مقاومتی درباره اقدامات دولت برای حذف یارانه بگیران بنا بر تکلیف قانون بودجه اظهار کرد: بنا بر بند و تبصره ۲۱ قانون بودجه سال ۱۳۹۳ به دولت اجازه داده شده که یارانه نقدی را تنها به افراد نیازمند پرداخت کند. بر این اساس در ۱۰ ماه گذشته تلاش کردیم تا با تکمیل منابع و بانک های اطلاعاتی نسبت به این موضوع اقدام کنیم.

وی با بیان این‌که شناسایی و حذف پر درآمدها با دقت کامل انجام می شود، افزود: از ۴۰ پایگاه اطلاعاتی که در اختیار داشتیم افرادی را که برای ما محرز شد از درآمد کافی برخوردار بوده و یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی تاثیر بر زندگی آن ها ندارد را در لیست کسانی که باید از دریافت یارانه حذف شوند قرار دادیم.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی اشاره ای هم به تعداد یارانه بگیرانی که تاکنون حذف شده اند داشت و گفت:‌یارانه افراد خارج از کشور را براساس گزارش‌هایی که در اختیار داشتیم به طور کامل حذف کرده‌ایم، اما پر درآمدهای داخل کشور نیز به تدریج در حال حذف شدن هستند.در عین حال که این اقدام با دقت کافی انجام می شود تا در حذف یارانه بگیران پر درآمد هم تبعیضی ایجاد نشده و تنش‌زا نباشد.

نوبخت درباره ایراداتی که برخی از نمایندگان مجلس نسبت به مصوبه اخیر کمیسیون تلفیق و توافق دولت برای حذف یارانه خانوارهای با درآمد ۲٫۵ میلیون تومان داشته اند عنوان کرد: این موضوع در هفته آینده در مجلس مورد بررسی قرار خواهد گرفت و در نهایت با بحث و بررسی هایی که انجام می‌شود نقایص آن برطرف شده و اجرایی خواهد شد که این مصوبه می تواند تکمیل کننده برنامه دولت برای اجرای هر چه سریع تر قانون هدفمندی یارانه‌ها باشد.

سرمایه‌گذاری ۱۵۸ هزار میلیاردی در سال آینده

وی در همایش اقتصاد مقاومتی نیز با تاکید بر این‌که اجرای سیاست‌های ابلاغی اصل ۴۴ مخاطبان عام و خاص دارد گفت: این سیاست‌ها خواسته برای دولت تعریف و تبیین نشده است، بلکه باید همه مردم بر اجرای آن شراکت داشته باشند و هیچ مسوولی از اجرای آن شانه خالی نکند.

رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی با بیان این‌که بودجه سال ۱۳۹۴ براساس سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی تبیین شده است، عنوان کرد: با توجه به رشد اقتصادی منفی که در دو سال گذشته پشت سر گذاشته ایم در سال آینده هدف رشد اقتصادی مثبت ۲٫۵ درصدی است.

نوبخت با بیان این‌که با سرمایه‌گذاری که دولت در سال ۱۳۹۴ در نظر گرفته به طور قابل ملاحظه‌ای به اهداف خود در رشد اقتصادی نزدیک خواهد شد، یادآوری کرد: بر این اساس ۴۸ هزار میلیارد تومان برای بودجه‌های عمرانی، ۷۰۰۰ میلیارد تومان از محل صندوق توسعه ملی برای مهار آب های مرزی، ۵۵ هزار میلیارد تومان از سوی دولت و ۱۰۳ هزار میلیارد تومان از سوی شرکت های دولتی که در مجموع به ۱۵۸ هزار میلیارد تومان خواهد رسید برای سال آینده سرمایه‌گذاری می شود.

همه دستگاه‌ها برنامه اجرای اقتصاد مقاومتی را در دست دارند

رییس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی با اشاره به وظیفه سنگین سازمان مدیریت و برنامه ریزی در اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی خاطرنشان کرد: ما در این سازمان هر ۲۴ بند سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی را تفکیک کرده و وظیفه هر دستگاه را متناظر با بندهای آن مشخص کردیم.

وی ادامه داد: دستگاه‌های مربوطه برای اجرای سیاست‌های اقتصاد مقاومتی به سازمان مدیریت و برنامه ریزی فراخوانده شده و مسوولیت‌های اجرایی را به آن ها ابلاغ و موظف کردیم که برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت خود را مشخص و اعلام کنند. بر این اساس اکنون برنامه دستگاه‌ها در دوره میان مدت برای سال ۱۳۹۳ و ۱۳۹۴ به منظور اجرای سیاست های اقتصاد مقاومتی در اختیار آن‌ها است و برنامه بلند مدت که مربوط به برنامه ششم می‌شود نیز تبیین و موظف بر اجرای آن خواهند شد.

منتشر شده در :2015/02/17 - 03:02|شناسه خبر: 4167 639 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه