امروز :چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۰۳:۳۱:۲۲

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

جزئیات استخدام ۵ هزار نفر در آموزش و پرورش در سال ۹۴/ایجاد۷۶۰۰ فرصت شغلی در آموزش و پرورش

استخدام مربیان پیش‌دبستانی در گروی کسب ردیف‌های استخدامی است و بر این اساس ما نمی‌توانستیم استخدامی داشته باشیم البته سازمان مدیریت نمی‌خواهد لجبازی کند ولی بر اساس قانون سهمیه‌های استخدامی آموزش و پرورش در سال ۹۰ و ۹۱ پیشخور شده است و در نهایت کارت زرد آن را وزیر آموزش و پرورش گرفت.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش گفت: با اجرای بسته حمایت از موسسان مدارس غیر دولتی، ۷۶۰۰ فرصت شغلی ایجاد شد.


به گزارش فارس، سیدمحمد بطحایی معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش در ادامه نشست خبری اظهار داشت: درسال ۹۴ حدود ۱۵ درصد شرایط و امکانات اسکان نوروزی فرهنگیان را نسبت به سال ۹۳ توسعه دادیم و بر این اساس ۱۱ هزار مدرسه، ۱۸۰ مرکز رفاهی، پردیس‌های فرهنگیان و اردوگاه‌های دانش‌آموزان آماده پذیرایی از فرهنگیان در ایام نوروز هستند.

وی ادامه داد: مراکز اسکان فرهنگیان به چند دسته تقسیم می‌شوند که مراکز الف از امکاناتی شامل تخت، اجاق گاز و تلویزیون بهره‌مند هستند که تا سال گذشته حدود ۱۶ تا ۱۷ هزار کلاس درس به صورت الف و ویژه تجهیز شده بودند که امسال این تعداد به حدود ۳۴ هزار کلاس می‌رسد؛ ضمن اینکه برای تجهیز کلاس‌های الف و ب، مبلغ ۶۰ میلیارد ریال به استان‌ها ابلاغ کردیم.

بطحایی با بیان اینکه رزرو اینترنتی برای ثبت نام در مراکز اسکان نوروزی فرهنگیان در سال جاری پیش‌بینی شده است، گفت: از تاریخ ۱۰ تا ۲۰ اسفند ماه فرهنگیان فرصت دارند با مراجعه به سایت ESKAN.MEDU.IR نسبت به رزرو اینترنتی مراکز اسکان اقدام کنند.

وی افزود: مراکز اسکان فرهنگیان از ۲۸ اسفند امسال تا ۱۲ فروردین سال ۹۴ آماده میزبانی از فرهنگیان هستند ضمن اینکه شماره تماس ۱۱-۸۲۲۸۷۰۱۰ آماده دریافت پیشنهادات و شکایات فرهنگیان در خصوص مراکز اسکان است.

*اجرای بازنشستگی پیش از موعد فرهنگیان

بطحایی از اجرای طرح بازنشستگی پیش از موعد فرهنگیان خبر داد و افزود: اجازه بازنشستگی پیش از موعد فرهنگیان را اواخر بهمن ماه امسال از سازمان مدیریت گرفتیم که البته این طرح صرفاً برای آموزش و پرورش است و آن دسته از فرهنگیانی که به هر دلیلی امکان ادامه خدمت ندارند می‌توانند از این طرح استفاده کنند البته بازنشستگی پیش از موعد بدون پرداخت سنوات ارفاقی انجام می‌شود.

وی از افتتاح مرکز اسکان بیماران صعب‌العلاج خبر داد و گفت: حدود یک ماه و نیم پیش اولین مرکز اسکان بیماران صعب‌العلاج ویژه فرهنگیان در مشهد مقدس افتتاح شد و تا قبل از خرداد ماه ۹۴، ۱۰ مرکز دیگر در ۱۰ نقطه کشور افتتاح خواهد شد.

*فوق‌العاده شغل دبیران و مربیان پرورشی تا یک ماه آینده اجرا می‌شود

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش در خصوص پرداخت فوق‌العاده شغل به تمام معلمان اظهار داشت: بند ۵ ماده ۶۸ قانون یک فوق‌العاده شغل برای کارکنان تأکید کرده است که با اصلاح ساختار تعیین می‌شود و بر این اساس، ما از مهر ماه ۹۳ یعنی با آغاز سال تحصیلی جاری برنامه‌ریزی کردیم و از حدود یک ماه و نیم پیش فوق‌العاده شغل برای آموزگاران اجرا شد.

وی ادامه داد: امیدواریم برای سایر فرهنگیان اعم از دبیران و مربیان پرورشی نیز بتوانیم تا یک ماه آینده فوق‌العاده شغل را اجرا کنیم.

بطحایی در خصوص لایحه رتبه‌بندی معلمان نیز گفت: این لایحه در کمیسیون اجتماعی دولت نهایی شده است و به زودی در دستور کار دولت قرار خواهد گرفت که بر اساس آن، ۴ رتبه پیش‌بینی شده است.

وی اضافه کرد: اجرای رتبه‌بندی به این معنا نیست که امتیازات قانون کشوری را از معلمان بگیریم بلکه معلمان با داشتن همان امتیازات قبلی، امتیاز بیشتری را نیز دریافت می‌کنند به عنوان مثال کسی که رتبه یک را به دست بیاورد ۷۰ درصد فوق‌العاده شغلش افزایش می‌یابد و این مبلغ بیش از ۱۰۰ یا ۱۵۰ هزار تومان است.

*پاداش پایان خدمت فرهنگیانی که در سال ۹۳ بازنشسته شدند اوایل سال ۹۴ پرداخت می‌شود

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش با بیان اینکه سهم دولت چند ماهی است که در پرداخت بیمه طلایی فرهنگیان به تأخیر افتاده است، گفت: این میزان را باید پرداخت کنیم.

وی ادامه داد: در آخرین جلسه که با جناب آقای نوبخت داشتیم و مصاحبه‌ای که وی داشت، عنوان شد که بیش از نیمی از مطالبات فرهنگیان تا کنون پرداخت شده است و بخش دیگر نیز بنا بر وعده آقای نوبخت در هفته آینده پرداخت می‌شود.

بطحایی در خصوص کسری بودجه پاداش پایان خدمت بازنشستگان فرهنگی نیز گفت:‌این عدد حدود هزار میلیارد تومان است که هر ساله پاداش پایان خدمت فرهنگیان در اوایل سال بعد پرداخت می‌شود و امیدواریم پاداش پایان خدمت فرهنگیانی که در سال ۹۳ بازنشسته شده‌اند نیز بتوانیم در اوایل سال ۹۴ پرداخت کنیم.

*استخدام ۵ هزار نفر در آموزش و پرورش در سال ۹۴

بطحایی در پاسخ به پرسش خبرنگار فارس در خصوص استخدام در آموزش و پرورش اظهار داشت: استخدام مربیان پیش‌دبستانی در گروی کسب ردیف‌های استخدامی است و بر این اساس ما نمی‌توانستیم استخدامی داشته باشیم البته سازمان مدیریت نمی‌خواهد لجبازی کند ولی بر اساس قانون سهمیه‌های استخدامی آموزش و پرورش در سال ۹۰ و ۹۱ پیشخور شده است و در نهایت کارت زرد آن را وزیر آموزش و پرورش گرفت.

وی ادامه داد: مع‌الوصف درخواستی از سازمان مدیریت داشتیم و مقدمات آن آماده شده است تا ۵ هزار سهمیه از سازمان مدیریت بگیریم و فراخوانی خواهیم داشت تا آزمونی برگزار شود و دوره یک ساله نیز برای پذیرفته‌شدگان در دانشگاه فرهنگیان خواهیم داشت.

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش ادامه داد: کمتر از یک ماه دیگر اطلاعات برگزاری این آزمون فراخوان داده خواهد شد.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه «آیا آموزش و پرورش از ۳۸ هزار ردیف استخدامی که در سال ۹۴ انجام خواهد شد سهمیه دارد؟»، گفت: آموزش و پرورش از آن ۳۸ هزار ردیف استخدامی هیچ سهمیه‌ای ندارد و بحث ۵ هزار ردیف استخدامی به طور جداگانه پیگیری می‌شود.

بطحایی در خصوص ساماندهی نیروهای انسانی در وزارت آموزش و پرورش، از تعدیل نیروهای اداری خبر داد و بیان داشت:‌به هیچ عنوان آموزش و پرورش قصد اخراج نیرویی را ندارد بلکه برخی نیروها جابجا شده و برخی نیز بازنشسته می‌شوند.

وی در پاسخ به پرسش خبرنگاری مبنی بر اینکه «آیا آموزش و پرورش در نظر دارد که برخی مدارس را به شهرداری واگذار کند؟»، گفت: به دنبال روش‌های جدیدی هستیم تا از ظرفیت‌های جدید برای مدیریت آموزش و پروش استفاده کنیم و در این خصوص در حال پیگیری هستیم.

*ایجاد۷۶۰۰ فرصت شغلی در آموزش و پرورش

معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی آموزش و پرورش با بیان اینکه با اجرای قانون خرید خدمات آموزشی در هزار مدرسه در سال جاری توانستیم فرصت شغلی ایجاد کنیم، اظهار داشت: با اجرای بسته حمایت از موسسان مدارس غیر دولتی، ۷۶۰۰ فرصت شغلی ایجاد شد.

وی در خصوص تبلیغات چیپس یا پفک در آموزش و پرورش گفت:‌این تبلیغات اختلال در فرآیند یادگیری و یاددهی است بنابر این چنین تبلیغاتی در آموزش و پرورش نخواهیم داشت و اگر در خصوص تبلیغات در آموزش و پرورش موضوعاتی مطرح شود با رعایت یک اصول و حفظ خط قرمز تعلیم و تربیت است.

بطحایی ادامه داد: یکی از چالش‌های جدی امروز در مدارس و کلاس‌ها انضباط کلاسی است یعنی معلم این مهارت را داشته باشد که بتواند در کلاس انضباط را برقرار کند که در این خصوص معلم باید در کارگاه‌هایی این موضوعات را تمرین کرده و آموزش ببیند

منتشر شده در :2015/03/09 - 04:03|شناسه خبر: 5473 589 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه