امروز :سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ساعت : ۰۲:۳۲:۴۱

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

شجاع پوریان:تهران شهر بی قواره

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه انواع معضلات زیست محیطی، ترافیکی، بهداشتی و اجتماعی شهر تهران را احاطه کرده، گفت: این مشکلات پایتخت کشور را به شهری بی قواره تبدیل کرده است.

به گزارش راه ملت، ولی اله شجاع پوریان در جلسه شورای اسلامی شهر تهران، حل معضلات زیست محیطی از جمله آلودگی هوا، پدیده ریزگردها و دست اندازی به جنگل ها و مراتع و فضاهای سبز را مورد توجه قرار داد.

وی با اشاره به معضل ریزگردها طی ماه های اخیر که برای مردم مناطق جنوب کشور و در راس آنها خوزستان ایجاد شده است تصریح کرد: مردم این استان در طول هشت سال دفاع مقدس زیر حملات بمب و موشک بودند و امروز شایسته زندگی بهتر به پاس این مقاومت و ایثار هستند اما در زیر بمباران گرد و غبار و ریزگردهای آلاینده چشم به مساعدت مسوولان دوخته اند.

وی خاطر نشان کرد: برای آسیب شناسی ریزگردها دلایل زیادی مطرح شده که از جمله آنها ساخت سد بدون اعتنا به مطالعات زیست محیطی، خشک کردن رودخانه ها و تالاب ها، استخراج غیراصولی نفت و دلایلی از این دست را می توان ذکر کرد.

شجاع پوریان اظهار کرد: اگر به پروژه های عمرانی، فنی و اقتصادی نگاهی استراتژیک، آینده نگر و اصولی نداشته باشیم برخی اقدامات شایسته و مایه افتخار به بلای خانمان سوز و معضلی حل ناشدنی برای نسل آینده تبدیل می شود.

عضو شورای اسلامی شهر تهران با بیان اینکه حل مشکل ریزگردها در استان های جنوبی کشور وظیفه عمومی است گفت: این یک وظیفه ملی برای کلیه نهادها و دستگاه های مانند سازمان محیط زیست، وزارت نفت، وزارت بهداشت و دستگاه دیپلماسی گرفته تا دیگر وزارتخانه ها و مجلس شورای اسلامی است.

وی با بیان اینکه رفع یا کنترل این مشکل نیازمند تشکیل ستاد بحران و اختصاص بودجه است تصریح کرد: اگر به جای اقدامی عاجل برای مهار این پدیده و نجات سلامت مردم گرفتار استان های درگیر، صرفا در پی علت یابی و گاه مقصریابی باشیم، در آینده نزدیک باید شاهد جان سپردن کودکان و سالخوردگان باشیم.

وی با بیان اینکه انواع معضلات زیست محیطی، ترافیکی، بهداشتی و اجتماعی شهر تهران را احاطه کرده است گفت: این مشکلات شهر تهران را به شهری بی قواره تبدیل کرده است.

شجاع پوریان با اشاره به گسترش غیر اصولی شهر تهران تصریح کرد: بدون توجه به منابع انرژی، آب، حمل و نقل، هنجارهای اجتماعی و اثرات زیست محیطی پایتخت را با مدیریت ناکارآمد و ضعیف توسعه داده اند.

 

منبع:ایرنا

منتشر شده در :2015/03/11 - 12:03|شناسه خبر: 5673 647 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه