امروز :سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ساعت : ۰۰:۵۱:۰۸

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

بیوگرافی خواهر متوفی رهبر انقلاب

خانم سیده فاطمه سلطان حسینی خامنه، آخرین خواهر ناتنی رهبر معظم انقلاب بود که شب گذشته در سن ۸۹ سالگی بدرود حیات گفت.

آن گونه که کتاب «شرح اسم» روایت کرده است، آیت الله سید جواد خامنه ای، پدر مقام معظم رهبری، در آستانه چهارمین دهه زندگی‌اش شاهد ضایعه تلخ مرگ همسر بود که از او سه دختر به نام های علویه، بتول، فاطمه سلطان به جا ماند. خانم ها علویه حسینی خامنه و بتول حسینی خامنه ای پیش از این درگذشته بودند و بانو سیده فاطمه حسینی خامنه نیز شب گذشته به دیار باقی شتافت.

این بانو همسر مرحوم حجت‌ الاسلام شمس اللهی بوده و در قم زندگی می کرده است. در کتاب «شرح اسم» آمده است: «آیت الله سید جواد خامنه ای پس از مرگ همسر، ناچار به ازدواج مجدد شد، ازدواج با بانو خدیجه میردامادی دختر آیت الله حاج سید هاشم نجف آبادی میردامادی، عالم مشهور مشهد.»

ایشان از بانو خدیجه میردامادی دارای ۴ پسر و یک دختر شد. (سید محمد، سید علی، بدر السادات(رباب)، سید هادی، و سید محمد حسن). دو فرزند پسر دیگر او نیز عمری به دنیا نداشتند سید رضا نخستین فرزند آن ها پس از ۲ سال ره به آخرت گشود و باز سید رضا دومین پسر هم پس از چند هفته بدرود حیات گفت. مرحوم سید جواد خامنه ای پس از ۹۳ سال زندگی در ۲۷ شوال ۱۴۰۶ مقارن با ۱۴ تیر ۱۳۶۵ در گذشت و در توحید خانه (رواق پشت سر مرقد امام رضا(ع) ) رخ در نقاب خاک کشید./آنا

منتشر شده در :2015/03/23 - 08:03|شناسه خبر: 6618 676 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه