امروز :سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ساعت : ۰۲:۲۴:۴۰

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

گاز ۲۰ درصد گران شد

این مقام مسئول با بیان اینکه این تغییر تعرفه به منزله افزایش دوباره قیمت گاز در سال جاری نیست، بیان کرد: برای سال جاری نرخ مالیات بر ارزش افزوده به ۹ درصد افزایش یافته است.

راه ملت، به نقل از مهر، در حال حاضر تمام شهرهای کشور براساس نوع آب و هوا و گرم و سردی هوا به چهار اقلیم تقسیم بندی شده اند، در این چهار اقلیم هم نوع مصرف گاز در پله ها هم متغییر بوده و مشترکانی که در مناطق سردسیر قرار دارند، به تبع از میزان مصرف گاز بیشتری در یک پله مصرف برخوردار هستند.

با این وجود، به استناد اظهارات اخیر مدیرعامل شرکت گاز، با دستورات جدید رئیس جمهور به جای اعمال طرح جریمه و پاداش میزان افزایش پلکانی قیمت گاز برای تمامی مشترکان پله اول تا پله ۱۲ به صورت برابر به صورت ۲۰ درصدی اعمال می شود.

به عبارت دیگر، اگر در روش اجرا شده در فاز اول و ماه‌های نخست فاز دوم قانون هدفمندی یارانه‌ها میزان افزایش قیمت و تعرفه گاز پله به پله متغییر بود و مشترکان پله اول تا پنجم در مقایسه با پله ششم تا ۱۲ افزایش قیمت کمتری را به دلیل مصرف کمتر مشاهده می‌کنند اما در طرح جدید تمامی مشترکان از پله اول تا پله دوازده به صورت برابر باید افزایش ۲۰ درصدی قیمت را پرداخت کنند.

در این روش، دیگر مشترکان صرفه‌جو در مصرف گاز هیچ گونه مزیت قیمتی در مقایسه با مشترکان پرمصرفی که گاز را صرف گرم کردن استخر و جکوزی می کنند، ندارند و همه مشترکان پر مصرف و صرفه جو باید یک افزایش قیمت را پرداخت کنند.

حمیدرضا عراقی معاون وزیر نفت امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به افزایش یک درصدی مالیات بر ارزش افزوده قبوض گاز مشترکان در سال ۹۴، گفت: این مالیات طبق قانون از مشترکان دریافت شده و به سازمان مالیاتی پرداخت می‌شود.

مدیرعامل شرکت ملی گاز ایران همچنین با بیان اینکه در تعرفه های جدید در تمامی پلکان های مصرف افزایش ۲۰ درصدی قیمت به طور یکسان اعمال شده است، اظهار داشت: این تغییرات جدید در تعرفه در آخرین قبوض گاز صادر شه اعمال شده است.

این مقام مسئول با بیان اینکه این تغییر تعرفه به منزله افزایش دوباره قیمت گاز در سال جاری نیست، بیان کرد: برای سال جاری نرخ مالیات بر ارزش افزوده به ۹ درصد افزایش یافته است.

منتشر شده در :2015/04/28 - 12:04|شناسه خبر: 8811 684 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه