امروز :شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ساعت : ۰۵:۴۳:۳۷

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

هشدار سبزی و صیفی جات را حتما ضد عفونی کنید

نبوی در این باره اظهار کرد: تحقیقات در خصوص بروز این بیماری صورت گرفته، در واقع بررسی‌ها نشان دهنده آن بوده اپیدمی این بیماری براثر آلودگی آب نبوده است.

راه ملت، معاون مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت از ابتلای بیش از یک هزار نفر به بیماری شیگلوز در کشور خبر داد و گفت: خوشبختانه تاکنون هیچ فوتی گزارش نشده و به مردم توصیه می‌شود تا سبزی و صیفی‌جات را قبل از مصرف شست و شو و ضد عفونی کنند.

محمود نبوی  درباره جزئیات بیماری شیگلوز در دو استان کشوراظهار کرد: این بیماری در برخی استان‌ها به‌ویژه اصفهان و چهارمحال و بختیاری مشاهده شده، به طوری که تعداد مبتلایان به این بیماری به بیش از یک‌هزار نفر رسیده است و خوشبختانه تاکنون هیچ فوتی گزارش نشده است.

وی در ادامه با بیان این مطلب که این موضوع تحت کنترل است، افزود: بیماری شیگلوز، یک نوع اسهال خونی است که با تشخیص به موقع درمان می‌شوند.

به گفته معاون مرکز مدیریت بیماری‌های واگیر وزارت بهداشت، مهمترین عامل بروز این بیماری مصرف سبزی و صیفی جات آبیاری شده با فاضلاب بوده است، از این رو به مردم توصیه می‌شود تا سبزی و صیفی‌جات را قبل از مصرف شست و شو و ضد عفونی کنند.

نبوی در این باره اظهار کرد: تحقیقات در خصوص بروز این بیماری صورت گرفته، در واقع بررسی‌ها نشان دهنده آن بوده اپیدمی این بیماری براثر آلودگی آب نبوده است.

منتشر شده در :2015/04/28 - 10:04|شناسه خبر: 8860 676 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه