امروز :چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۰۲:۴۴:۲۹

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

بیش از ۸ هزار مادر دارای سه فرزند در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان کهگیلویه و بویراحمد ثبت‌نام کردند

 مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد از ثبت نام ۸ هزار و ۶۶۴ مادر دارای سه فرزند این استان در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان خبر داد.

به گزارش راه ملت؛ سعید کرمی در جمع خبرنگاران،گفت: بیش از ۴۰ هزار و ۶۳۴ نفر در صندوق بیمه کشاورزان، روستاییان و عشایر استان بیمه شده اند که ۱۵ هزار نفر از آن ها در ۲ سال اخیر در دولت سیزدهم عضو شده اند.

وی افزود: هدف اول ایجاد این صندوق عدالت اجتماعی است، از سال ۸۶ تا ۱۴۰۰ تنها حدود ۲۳ هزار و ۲۱۳ نفر از مردم استان در صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر عضو و بیمه بودند.

کرمی اظهارکرد: در این دولت، از سال ۱۴۰۰ تاکنون ۱۵ هزار و ۲۳۴ نفر بیمه شدند که بی سابقه بوده است.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: زنان دارای سه فرزند و بیشتر در این استان، در راستای قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت به‌ صورت رایگان در این صندوق ثبت نام کردند و از مزایای آن بهره‌مند شدند.

کرمی تصریح کرد: بیمه زنان روستایی و عشایر دارای سه فرزند و یا بیشتر که تاریخ تولد فرزند سوم شان یکم فروردین سال ۹۶ به بعد باشد، به طور کامل رایگان است.

وی ادامه داد: پیش‌بینی می‌شود در این زمینه استان به تناسب جمعیت رکورد خواهد زد و حدود ۹ هزار نفر ثبت نام کنند.

مدیر صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستاییان و عشایر استان کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: تاکنون هشت هزار و ۶۶۴ نفر ثبت نام کرده اند.

کرمی، بیان کرد: در مجموع فرد باید سالانه در سطح کف سه میلیون و ۲۰۰ هزار تومان و سطح آخر ۱۳ میلیون تومان پرداخت کند که سهم مشارکت دولت برای تمامی سطوح ۷۰ درصد است و پنج درصد حق سهم بیمه شده از بابت یکسال و مبلغ درآمد ماهیانه مبنای وصول حق بیمه هم مد نظر خواهند بود.

منتشر شده در :2024/05/19 - 02:05|شناسه خبر: 91330 44 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه