امروز :شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ساعت : ۲۳:۲۰:۰۸

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

آیت الله جنتی “دولت حق ندارد در انتخابات دخالت کند”

راه ملت، دبیر شورای نگهبان با تاکید بر لزوم برگزاری انتخابات سالم در سال ۹۴، گفت: برخی افراد در سمت‌های دولتی گرایش‌های سیاسی مختلفی دارند و به صراحت این گرایشات را اعلام می‌کنند. دولت حق ندارد در انتخابات دخالت کند. به گزارش ایسنا، آیت‌الله جنتی در همایش فرمانداران سراسر کشور گفت: برخی از افراد کارهایی […]

راه ملت، دبیر شورای نگهبان با تاکید بر لزوم برگزاری انتخابات سالم در سال ۹۴، گفت: برخی افراد در سمت‌های دولتی گرایش‌های سیاسی مختلفی دارند و به صراحت این گرایشات را اعلام می‌کنند. دولت حق ندارد در انتخابات دخالت کند.

به گزارش ایسنا، آیت‌الله جنتی در همایش فرمانداران سراسر کشور گفت: برخی از افراد کارهایی می‌کنند که با هیچ معیاری جور در نمی‌آید. رفتار و موضع‌گیری‌هایی از برخی مسئولین دیده می‌شود که مناسب برای فضای برگزاری انتخابات نیست. بعضا این افراد اعلام می‌کنند که اگر مجلس را گرفتیم در پست خود باقی می‌مانیم و در این غیر این صورت جایگاه خود را از دست می‌دهیم، چنین اظهارنظرهایی پذیرفته نیست.

وی افزود: شورای نگهبان و وزارت کشور باید در کنار هم و دوستانه در جهت برگزاری انتخابات عمل کنند. در دوره‌های گذشته گاهی وزارت کشور رسما در مقابل شورای نگهبان ایستاده است، تا جایی که حتی اعلام کردند شما در نقاط مختلف کشور نباید دفتر داشته باشید و دفترهای شما قانونی نیست، البته دوره‌هایی هم بوده که همکاری و تعامل بسیار مناسبی میان وزارت کشور و شورای نگهبان برقرار شده است. امیدواریم در این دوره نیز با ایجاد این تعامل انتخابات سالمی برگزار شود.

دبیر شورای نگهبان با بیان اینکه پست‌ها و مسئولیت‌ها بار سنگینی بر دوش انسان هستند، گفت: در جهت انجام وظایف خود در سمت‌هایی که پذیرفته‌ایم اول در مقابل خدا مسئول هستیم که چگونه در پست خود عمل کردیم و آیا به مردم خیر رسانده‌ایم یا خیر؟ در مرحله بعدی در مقابل ملت باید پاسخگو باشیم که خدمتی که انجام داده‌ایم نفعش عاید مردم شده است یا خدای نکرده خیانت کردیم و به ملت ضرر رسانده‌ایم.

وی افزود: مسئولیت سنگینی بر عهده گرفته‌ایم و باید از عهده آن برآییم. در روز قیامت نیز تنها اعمال انسان است که همراه او ملاک سنجش قرار می‌گیرد.

جنتی با اشاره به برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری در سال ۹۴، تاکید کرد: باید در مسائل سیاسی همچنان موضوع فتنه را به عنوان یک مساله روز در نظر بگیریم. مقام معظم رهبری نیز این موضوع را خط قرمز اعلام کردند و باید همه مسئولین به این موضوع توجه ویژه داشته باشند. انتظار داریم این مساله را از دیدگاه رهبری و دیدگاه افراد دارای بصیرت مورد توجه قرار دهیم. موضوع فتنه مساله براندازی بود که نظام اسلامی توانست به خوبی از عهده آن بر آید.

وی بیان کرد: قطعا دشمن به دنبال این است که مردم یا بی‌دین باشند یا یک دین آمریکایی که نمونه‌های آنها را امروز در میان سعودی‌ها مشاهده می‌کنیم داشته باشند. بی‌تردید دشمن برنامه‌های بلندمدتی برای ضربه زدن به ملت و کشورمان دارد و در هر مرحله‌ای که شکست بخورد به سراغ اجرای مرحله دیگر می‌رود. موضوع فتنه مساله‌ای بود که بعد از سال ۷۸ به وجود آمد و با اسم تقلب در انتخابات سعی داشتند که به مردم بقبولانند و آنها را در جهت منافع خود هدایت کنند.

دبیر شورای نگهبان ادامه داد: مساله هسته‌ای نیز در همین مسیر براندازی است. قطعا این‌ها مساله‌شان این نیست که در توافقی ما را تسلیم کنند و بعد هم تحریم‌ها را بردارند. بی‌تردید بعد از حل این موضوع به اسم حقوق بشر مسائل و مقاصد شوم خود را مطرح خواهند کرد. این‌ها بهشتی را با ۷۱ نفر دیگر کشتند، مطهری و رجایی را شهید کردند و در نماز جمعه بمب‌گذاری انجام دادند. این‌ها می‌خواهند با دانشمندان هسته‌ای مصاحبه کنند تا آنها را شناسایی و همانند برخی از دانشمندان‌مان که تاکنون شهید کرده‌اند اینها را نیز از بین ببرند.

وی اجرای اقتصاد مقاومتی را یکی دیگر از مسائل روز کشورمان خواند و افزود: راه چاره ما منحصرا اقتصاد مقاومتی است تا وقتی دست‌مان برای تامین مواد مورد نیازمان جلوی دیگران دراز باشد ذلت است، توسری خوردن و عبودیت و بردگی. اول باید موارد مورد نیازمان را تامین کنیم و ارتباط اقتصاد خود را با نفت قطع کنیم. این کار را می‌توانیم انجام دهیم ولی باید به آن باور داشته باشیم. علت اینکه برخی به میدان نیامدند این است که باور نکردند و به اشتباه فکر می‌کنند مردم اقتصاد مقاومتی را تحمل نمی‌کنند و نمی‌توانند آن را اجرا کنند.

جنتی تاکید کرد: امسال انتخابات مهم مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری را در پیش داریم و نکته‌ای که باید مورد توجه قرار گیرد این است که دولت و وزارت کشور نمی‌توانند به جریان خاصی گرایش داشته باشند. وظیفه‌ای که قانون بر عهده آنها گذاشته است باید به طور کامل اجرا شود. متاسفانه برخی مقامات ما گرایشات سیاسی خود را مخفی نمی‌کنند و به صراحت اعلام می‌کنند که به جریان سیاسی خاصی وابسته هستند. آیا یک عضو حزب می‌تواند در اجرای انتخابات جانبدارانه عمل نکند؟

دبیر شورای نگهبان ادامه داد: شرع و اخلاق باید در انتخابات رعایت شود و در این صورت است که مردم اعتمادشان به حاکمیت افزایش پیدا می‌کند.

دبیر شورای نگهبان به احراز شرایط برای کاندیداهای انتخابات اشاره کرد و گفت: باید شرایط و مواردی که برای کاندیداهای انتخابات لحاظ شده به طور دقیق مورد بررسی قرار گیرد. بی‌تردید افرادی که سوابق آنها مشخص نیست و در مورد آنها تحقیق می‌کنیم و به جایی نمی‌رسیم شورای نگهبان حق ندارد صلاحیت آنها را تایید کند. کار تایید صلاحیت‌ها کار بسیار سنگینی است؛ چرا که باید در مدت کوتاهی شرایط چند هزار نفر احراز شود. ما در مقابل ملت و مجلس باید پاسخگو باشیم چرا که ورود افراد نالایق به مجلس شورای اسلامی چهار سال موجب ضرر به ملت می‌شود و این حق بر گردن شورای نگهبان است.

وی افزود: گاهی برخی افراد توقع دارند که به موجب دوستی‌هایی که با ما دارند باید خلاف قانون انجام دهیم که ما از آنها عذرخواهی می‌کنیم و همیشه این جمله را می‌گوییم که باید قانون را رعایت کنیم. بر روی این نظر ایستاده‌ایم البته گاهی اشتباهاتی شده که از خداوند مکرر استغفار کرده‌ایم.

منتشر شده در :2015/05/30 - 04:05|شناسه خبر: 10202 1043 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه