امروز :دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۱۴:۱۰:۰۴

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

برگزاری نخستین المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای دانش‌آموزان چاروسا

به مناسبت هفته تربیت بدنی، نخستین المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای دانش‌آموزان چاروسا برگزار شد. محمد شکوهی در آیین افتتاحیه این المپیاد در جمع دانش‌آموزان دبیرستان شمس تبریزی دهستان جاورده، اظهار داشت: المپیاد ورزشی دانش‌آموزان چاروسا با شرکت ۱۳۱ دانش‌آموز در یک دبیرستان به صورت نمادین و سپس در کلیه مدارس به تفکیک مدارس دخترانه و پسرانه […]

به مناسبت هفته تربیت بدنی، نخستین المپیاد ورزشی درون مدرسه‌ای دانش‌آموزان چاروسا برگزار شد. محمد شکوهی در آیین افتتاحیه این المپیاد در جمع دانش‌آموزان دبیرستان شمس تبریزی دهستان جاورده، اظهار داشت: المپیاد ورزشی دانش‌آموزان چاروسا با شرکت ۱۳۱ دانش‌آموز در یک دبیرستان به صورت نمادین و سپس در کلیه مدارس به تفکیک مدارس دخترانه و پسرانه از ۲۶مهر آغاز شده است .
رئیس اداره آموزش و پرورش چاروسا ادامه داد: برگزاری مسابقات ورزشی می‌تواند زمینه‌ساز رشد و توسعه ورزش این بخش شود. وی با بیان اینکه امروزه زندگی ماشینی موجبات کم‌تحرکی در بین آحاد مردم جامعه را فراهم آورده است، خاطرنشان کرد: المپیاد درون‌مدرسه‌ای با اجرای برنامه‌های مختلف در صبحگاه مدرسه، زنگ تفریح، استفاده از ظرفیت پنج‌شنبه‌ها، کوهنوردی و … تلاش می‌کند تا بتواند از تمام فرصت‌ها برای ایجاد پویایی، نشاط، سلامت و تحرک در دانش‌آموزان استفاده کند.
شکوهی اضافه کرد: ورزش یکی از مقوله‌هایی است که آموزش و پرورش نقش به‌سزایی در استعدادیابی آن دارد و ما تلاش خواهیم کرد که استعدادهای درخشان را شکوفا و معرفی کنیم.
رئیس آموزش و پرورش چاروسا در ادامه تأکید کرد: این المپیاد ورزشی با هدف ایجاد نشاط و شادابی در مدارس، کشف استعدادهای ورزشی، افزایش مشارکت دانش‌آموزان و اولیای آنان در فعالیت‌های ورزشی، ترویج سیاست مدرسه‌محوری، توسعه و ارتقای آمادگی جسمانی و مهارتی و ارتقای سطح سلامت جسمی و روحی دانش‌آموزان در سطح مدارس چاروسا برگزار می‌شود که امیدواریم برای نخستین سال بتوانیم آن را به بهترین حالت ممکن اجرا کنیم .
وی یادآور شد: در این المپیاد ورزشی، دانش‌آموزان در رشته‌های دو و میدانی، تنیس روی میز، شطرنج، پیاده‌روی، بسکتبال، طناب‌کشی، آمادگی جسمانی و بازی‌های بومی و محلی باهم رقابت می‌کنند .
شکوهی عنوان داشت: با توجه به منویات مقام معظم رهبری به جوانان در مورد «تحصیل، تهذیب و ورزش» برگزاری مسابقات ورزشی زمینه‌ی ارتقای سلامت جسم و روان دانش‌آموزان را فراهم می‌کند.
وی در پایان ضمن تقدیر از زحمات کارشناس تربیت‌بدنی این اداره، عظیم بنام را نیروی جوان، با انگیزه و با نشاط خواند و ابراز امیدواری کرد که در زمان مسئولیت وی شاهد تحول چشمگیری در ورزش بخش چاروسا باشیم.
کارشناس تربیت بنی و سلامت اداره آموزش و پرورش بخش چاروسا نیز در حاشیه این مراسم گفت: طرح المپیاد ورزشی درون‌مدرسه‌ای، طرح بسیار خوب و تأثیرگذاری است که از سوی دولت تدبیر و امید به اجرا درآمده است.
عظیم بنام افزود: سیاست آموزش و پرورش بخش چاروسا در همین راستا، پیاده‌سازی ایده‌های نو، عملی و مؤثر بوده است و از این رو بنا داریم این طرح را تا پایان سال و در مدارس چاروسا با جدیت پیگیری و با کیفیت مطلوب اجرا نماییم.
IMG13575671.png
منتشر شده در :2014/10/21 - 02:10|شناسه خبر: 1061 903 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه