امروز :دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۱۳:۵۵:۰۲

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

تمامی روستاهای کهگیلویه در معرض رانش زمین قرار دارند

پدافند غیر عامل ؛ مصونیت بخشی با عزم ملی و مدیریت جهادی خادمی، دبیر ستاد پدافند غیرعامل کهگیلویه، با اشاره به هفته پدافند غیر عامل، که سوم تا هشتم آبان ماه می باشد ، شعار این هفته را پدافند غیر عامل؛ مصونیت بخشی با عزم ملی و مدیریت جهادی اعلام کرد. وی گفت: پدافند، استفاده […]

پدافند غیر عامل ؛ مصونیت بخشی با عزم ملی و مدیریت جهادی

خادمی، دبیر ستاد پدافند غیرعامل کهگیلویه، با اشاره به هفته پدافند غیر عامل، که سوم تا هشتم آبان ماه می باشد ، شعار این هفته را پدافند غیر عامل؛ مصونیت بخشی با عزم ملی و مدیریت جهادی اعلام کرد. وی گفت: پدافند، استفاده از هر پتانسیل غیر نظامی در راستای بالابردن ضریب امنیتی و به معنای دفاع در برابر تهدیدات است.

خادمی به حداقل رساندن خسارات در سه حوزه تاسیسات، تجهیزات و نیروی انسانی را از اهم برنامه های پدافندی دانست و از برگزاری دوره های کارشناسی ارشد در رشته پدافند غیر عامل و برگزاری کلاس های پدافند در سطح شهرستان خبر داد.

دبیر ستاد پدافند غیر عامل شهرستان، حوزه های اقتصادی، دفاع بیولوژیک و زیستی، دفاع سایبری و جنگ نرم را به عنوان حوزه های دفاع پدافند غیر عامل معرفی کرد.

نصب بنر و تراکت!

سیاوش زمان، رئیس میراث فرهنگی،صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه، برگزاری مانور آزمایشی قطع مخابرات و قطع گاز ، برگزاری دوره های تخصصی، نصب بنر و تراکت و درج شعارهای مرتبط با هفته پدافند بر روی سربرگ ادارات را به عنوان پیشنهادات خود برای ستاد پدافند مطرح کرد.

رساندن تلفات به حداقل ها؛ هدف پدافند غیر عامل

سرهنگ دیماز، فرمانده انتظامی کهگیلویه، در این نشست گفت: پدافند غیر عامل هم نیاز به کار دارد و هم صرف هزینه. هدف پدافند غیر عامل، رساندن تلفات به حداقل هاست، که استاندارد سازی از مهم ترین برنامه ها در این زمینه می تواند باشد. وی استتار و پوشش و پراکندگی تجهیزات و تاسیسات را به عنوان راهکاری برای پدافند غیر عامل عنوان کرد. دیماز هم چنین به لزوم ساختن پناهگاه های اسکان اضطراری و ذخیره سازی مواد ضروری اشاره کرد.

بومسازی تهدیدات برای منطقه و تشکیل کارگروه تخصصی برای ارائه راهکار از موارد پیشنهادی برومند زاده فرمانده سپاه کهگیلویه در این نشست بود.

برگزاری مسابقه انشا!

فروزان، رئیس آموزش و پرورش کهگیلویه در این نشست گفت: از مربیان آموزش و پرورش خواسته ایم در خصوص جنگ نرم و تهدیدات ماهواره و اینترنت در مدارس بحث شود. وی برگزاری جلسات پرسش و پاسخ با حضور دانش آموزان ، برای فرهنگ سازی و آمادگی اذهان و مسابقه انشا و مقاله در مدرسه راجع به بحث پدافند غیر عامل را از مهمترین برنامه های آموزش و پرورش در این هفته عنوان کرد.

عدم همکاری ادارات؟

ارسلان نیکدار، رئیس مخابرات کهگیلویه، با اشاره به نقش غیر قابل انکار بسترهای ارتباطی در مسئله پدافند غیر عامل از عدم همکاری ادارات در زمینه نگهداری فیبر نوری و حفاری های بدون هماهنگی گلایه کرد.

کمبود اعتبار و مهیا نبودن زیر ساخت ها و نداشتن انبار برای ذخیره سازی کالاهای اساسی در مواقع بحرانی از انتقادات افشین، رئیس بازرگانی کهگیلویه در این نشست بود.

اسفندیار برخه، نماینده آبفا کهگیلویه، نیاز به تامین اعتبار در خصوص خرید ژنراتور برق و اجرای مخازن ذخیره آب را برای مواقع بحرانی مورد اشاره قرار داد.

رئیس دامپزشکی کهگیلویه، با اشاره به بحث پیشگیری از بیماری ها، از دایر بودن واحد قرنطینه در شهرستان برای رصد بیماری ها و واکسیناسیون درمواقع ضروری خبر داد.

تمامی روستاهای کهگیلویه در معرض رانش زمین قرار دارند

سعید درخشیان، رئیس بنیاد مسکن کهگیلویه گفت: کهگیلویه روی گسلی قرار دارد که از مرز ۷ استان میگذرد و نهایتا به شهرستان گچساران می رسد. وی در ادامه ضمن درخواست برای کسب اعتبار بهسازی بافت های فرسوده گفت: متاسفانه در بحث مسکن ما ضعیف عمل کردیم. وی گفت: تمامی روستاهای کهگیلویه، چون در مسیر کوهپایه ای است، در معرض رانش زمین قرار دارند.

باید در جامعه فرهنگ پدافند غیر عامل شکل بگیرد

فرماندار کهگیلویه، با یادآوری این نکته که پدافند غیرعامل از بعد تاریخی همان دفاع غیر نظامی است، ابلاغیه رهبری در ۸ آبان ۸۲ مبنی بر تشکیل ستاد پدافند غیر عامل در کشور را مورد اشاره قرار داد و بر لزوم فرهنگ سازی در مسأله پدافند غیر عامل تأکید کرد.

کریمی گفت: نگاه فرهنگ سازی نسبت به این موضوع ، یعنی اینکه چکار کنیم در جامعه فرهنگ پدافند غیر عامل شکل بگیرد.

فرماندار کهگیلویه با اشاره به این نکته که معمولا ًنتایج جلسات در کشور ما مطلوب نیست، گفت: هدف از برگزاری این جلسه این بود که در کنار هم بنشینیم و برای این کار تصمیم بگیریم و سال آینده ببینیم که پدافند غیر عامل در کهگیلویه چه دستاوردی داشته و درصدش چقدر بوده است.DSC00935-400x300

منتشر شده در :2014/10/23 - 10:10|شناسه خبر: 1105 1100 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه