امروز :دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۱۵:۰۵:۵۲

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

اگر احساس خستگی مداوم دارید؛ حتما این مطلب را بخوانید!

اولین اقدام برای رفع خستگی، مراجعه به پزشک و تشخیص علت است. در وهله اول توصیه می شود عادات زندگی که تغییر کرده است از جمله فعالیت های استرس زا، کار زیاد، تغذیه نامتعادل و مشکلات خواب مورد ارزیابی قرار گیرد. تاثیر ورزش بر خستگی معمولا تصور می شود که فعالیت های ورزشی باعث خستگی […]

اولین اقدام برای رفع خستگی، مراجعه به پزشک و تشخیص علت است. در وهله اول توصیه می شود عادات زندگی که تغییر کرده است از جمله فعالیت های استرس زا، کار زیاد، تغذیه نامتعادل و مشکلات خواب مورد ارزیابی قرار گیرد.

تاثیر ورزش بر خستگی

معمولا تصور می شود که فعالیت های ورزشی باعث خستگی می شود و به خصوص زمان بروز این حالت باید از ورزش اجتناب کرد.

ورزش برای سلامتی بسیار مفید و لازم است که بر سیستم ماهیچه ای، استخوانی، تنفسی، قلبی و همچنین روحیه تاثیر مثبت دارد. ورزش به خواب مطلوب و احساس خوب در جسم و روح کمک می کند. طبیعتا توصیه می شود در شرایط خستگی نیز ورزش البته در حد متوسط انجام شود. ورزشکاران حرفه ای در صورت بروز خستگی باید کمی از شدت تمرینات بکاهند اما آن را ترک نکنند. افرادی که در حد متوسط ورزش می کنند نیز باید همیشه تعادل را رعایت کنند و این رویه منظم را همیشه داشته باشند.

تغذیه صحیح؛ سلاح قوی برای رفع خستگی

تغذیه نادرست، نامتعادل و حتی ناکافی به عنوان مثال در دوران رژیم، عامل خستگی محسوب می شود. توصیه می شود برای پیشگیری از بروز خستگی، علاوه بر فعالیت ورزشی و خواب کافی، باید به تغدیه متنوع و متعادل سرشار از میوه ها، سبزیجات و غلات نیز توجه داشت.

همچنین نباید از ویتامین C، ویتامین B و منیزیوم غافل شد که بهترین ویتامین ها و مواد معدنی ضدخستگی هستند. بسیاری از مکمل های غذایی ترکیب این عناصر هستند. این در حالی است که تغذیه اکنون باعث شده تا بسیاری از افراد به خصوص خانم ها دچار کمبود منیزیوم و افراد سیگار دچار کمبود ویتامین C باشند.

خستگی پس از دوره آنفولانزا

بیماری های ویروسی مانند آنفولانزا و بسیاری دیگر از بیماری ها از جمله رماتیسم مزمن، سرطان ها و… باعث تحلیل نیرو می شوند. تا زمانی که بدن قوای از دست رفته را باز یابد باید مراقب خود بود. در این مدت باید از کارهای زیاد و سنگین اجتناب کرد، در حد متعادل به فعالیت های مورد علاقه پرداخت و همچنین ورزش منظم و در حد منطقی را نیز در برنامه گنجاند. البته مراقبت از خود به معنای کنار گذاشتن همه فعالیت ها نیست.

خستگی؛ نشانگر بیماری ها

اگر اخیرا دچار احساس خستگی هستید که علت آن را نمی دانید، حتما به پزشک مراجعه کنید تا علت آن تشخیص داده شود. خستگی بدون علت همراه با کاهش انگیزه جز رایج ترین علائم افسردگی محسوب می شوند.

ضعف بدن نیز با خستگی عمومی بروز می کند. در این صورت فرد به رغم خواب مطلوب شبانه، صبح ها احساس خستگی می کند و فعالیت معمول روزمره برایش مشکل خواهد بود.

منبع:www.Esante.fr IMG10153012

منتشر شده در :2014/11/13 - 04:11|شناسه خبر: 1536 739 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه