امروز :پنج شنبه ۲۴ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۲۳:۵۸:۲۱

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

وزیر ارشاد:

وزیر خارجه عربستان درخواست ملاقات ظریف را “نپذیرفت”!

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به شایعه دیپلمات های مفقود شده در شبکه های اجتماعی، گفت: هیچ دیپلماتی کشته نشده است فقط غضنفر رکن آبادی سفیر سابق ایران در لبنان جزو مفقودین که هنوز سرنوشت آن مشخص نشده است.

راه ملت: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی، گفت: وزیر امور خارجه کشور در نیویورک درخواست ملاقات با وزیر امور خارجه عربستان داشته که این درخواست با سردی و عدم موافقت این مقام سعودی مواجه شد.

به گزارش «انتخاب» به نقل از خبرگزاری ها، علی جنتی با اشاره به حادثه منا و اعزام هیاتی از ایران برای بررسی وضعیت زائران ایرانی در عربستان گفت: صدور ویزا برای هیات ایرانی جهت اعزام به عربستان همچنان با مشکل مواجه است. به نظر می رسد دولت سعودی تعمد دارند که مقامات جمهوری اسلامی را به کشورشان راه ندهند.

وی با بیان اینکه محمد جواد ظریف در نیویورک مسئله را پیگیری می کند، اظهار داشت: وزیر امور خارجه کشور در نیویورک درخواست ملاقات با وزیر امور خارجه عربستان داشته که این درخواست با سردی و عدم موافقت این مقام سعودی مواجه شد.

جنتی با تاکید بر اینکه رفتارهای مقامات سعودی حاکی از آن است که عمدا اجازه ورود به مقامات ایرانی به عربستان را نمی دهند، ادامه داد: با این حال ممکن است تنها امیرحسین هاشمی قاضی زاده وزیر بهداشت و درمان کشور تنها برای اقدامات پزشکی اجازه ورود به عربستان را داشته باشد. ظاهرا با حضور وزیر بهداشت در عربستان موافقت کردند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تاکید کرد: البته ما فشار خود را به دولت عربستان برای اعزام هیات ایرانی به این کشور وارد می کنیم و دریافت ویزا را پیگیری خواهیم کرد.

رئیس هیات ایرانی برای اعزام همچنین توضیح داد: هیات ایرانی از منا به مکه رفته است. زمانی که این گروه در منا حضور داشت پیگیری مسائل به دلیل آنکه در خیمه ها حضور داشتند، ممکن نبود. اما اکنون در مکه ستاد و بعثه است که راحت تر می‌توانند وضعیت زائران را بررسی و پیگیری کنند.

وی اظهار داشت: از زمانی که به مکه منتقل شده اند، مشخص است که زائران در کدام هتل و کاروان بودند. ظرف ۳ روز آینده وضعیت مفقودین مشخص خواهد شد و آمار جان باختگان به طور دقیق برآورد می شود.

به گفته وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی ، در مجموع مجروحین ایرانی ۸۰ نفر بودند که عموما امروز مرخص می شوند و تنها ۱۵ نفر آنها نیاز به درمان بیشتر دارند.

جنتی در باره پیگیری های قضایی حادثه منا گفت: پیگیری حقوقی این حادثه باید صورت بگیرد در حال در وزارت امور خارجه و معاونت حقوق ریاست جمهوری این مسئله دنبال می شود.

وی شایعه تغییر مسیر ۳۰۰ زائر ایرانی در سفر منتهی به جمرات را رد کرد و توضیح داد: این شایعه را عربستان می سازد، به نمایندگان هم توضیح دادم که چند مسیر به جمرات منتهی می شود اما سعودی ها همه مسیرها را جز یک مسیر بسته بودند در این مسیر نیز به دلیل جمعیت زیاد و فشار، زوار زیر دست و پا افتادند و بسیاری به دلیل تنگی نفس کشته شده اند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به شایعه دیپلمات های مفقود شده در شبکه های اجتماعی، گفت: هیچ دیپلماتی کشته نشده است فقط غضنفر رکن آبادی سفیر سابق ایران در لبنان جزو مفقودین که هنوز سرنوشت آن مشخص نشده است.

منتشر شده در :2015/09/27 - 04:09|شناسه خبر: 15958 823 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه