امروز :سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ساعت : ۰۱:۴۱:۵۹

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

اختصاص رتبه ششم کشوری به استان کهگیلویه و بویراحمد در شاخص حق بیمه

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، سرخاب حیدری ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه و مطبوعات این استان یکی از اقدامات مهم برای شناسایی و معرفی هرچه بیشتر صنعت بیمه را تعامل با رسانه دانست و گفت: اگر رسانه‌ها در خصوص بیمه بهتر و بیشتر فرهنگ‌سازی کنند برخی از مشکلات امروزی را در بحث […]

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، سرخاب حیدری ظهر امروز در نشست با اصحاب رسانه و مطبوعات این استان یکی از اقدامات مهم برای شناسایی و معرفی هرچه بیشتر صنعت بیمه را تعامل با رسانه دانست و گفت: اگر رسانه‌ها در خصوص بیمه بهتر و بیشتر فرهنگ‌سازی کنند برخی از مشکلات امروزی را در بحث بیمه‌ها نخواهیم داشت.

مدیرعامل بیمه ایران کهگیلویه و بویراحمد با ابراز خوشحالی از این که در استان مردم بیمه را به خوبی شناخته‌اند و روی آوری آن‌ها به بیمه به تدریج بهتر می‌شود، تصریح کرد: مردم باید بدانند که برای مثال پیش از حادثه خودروی خود را بیمه کنند تا بعد از ایجاد حادثه به فکر تکی‌گری نیفتند.-

این مسئول امور بیمه در استان کهگیلویه و بویراحمد با بیان آماری در استان اظهار کرد: استان ما از نظر بیمه شخص ثالث و این که برخی خودروی خود را بیمه شخص ثالث نکرده‌اند رشد غیراصولی داشته‌اند که می‌بینیم ۳۰ درصد از اتومبیل‌های ما بیمه شخص ثالث ندارند.

مدیرعامل بیمه ایران در استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: رتبه بدی که داریم این است که در ۶ ماهه امسال نسبت به سال گذشته ۴۴ درصد خسارت بیشتر پرداخت کرده‌ایم که از این حیث رتبه بد سومی را در کشور به خود اختصاص داده‌ایم.

وی گفت: اما رتبه خوب ما این است در شاخص حق بیمه نسبت به جمعیت در کشور رتبه ششم را به خود اختصاص داده‌ایم و به معنی این است که مردم ما بیمه را خوب می‌شناسند.

از دیگر آمار ارائه شده توسط حیدری می‌‌توان به آماری در خصوص نرخ خسارت بیمه ایران در شخص ثالث اشاره کرد که در کشور زیر ۸۰ درصد است و در استان ما گاه از عدد ۱۰۰ هم بالا می‌زند یعنی این که اگر ۱۰۰ تومان از مردم می‌گیریم مبلغی هم روی آن گذاشته و به عنوان خسارت به مردم می‌دهیم.

کشف تعداد ۶ باند کلاهبرداری در بیمه نیز از دیگر مواردی بود که حیدری به آن اشاره کرد و گفت: ارتباط بسیار خوب و سازنده‌ای با دادگستری استان برای اعمال قانون در خصوص این افراد داریم و به هیچ وجه از حق و حقوق مردم کوتاه نمی‌آییم.

حیدری در همین خصوص گفت: در سال جاری توانستیم از واریز مبلغ ۵۰۰ میلیون تومان که قرار بود با کلاهبرداری به حلقوم این افراد برود جلوگیری کنیم.

منتشر شده در :2014/11/17 - 04:11|شناسه خبر: 1653 683 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه