امروز :پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ساعت : ۱۹:۵۳:۱۶

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

فرمانده کل سپاه: اگر مذاکرات به نتیجه برسد همه خواهند دید که ما از حقوق‌مان کوتاه نیامده‌ایم

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این مراسم که در حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره ۶ هزار شهید استان قم، گفت: به فرموده مقام معظم رهبری مجلس یادبود و گرامیداشت شهدا باعث استمرار انقلاب اسلامی و مقاومت اسلامی می شود، چرا که پیروزی و استمرار انقلاب اسلامی به […]

۱۴-۱۰-۲۰-۱۳۵۸۵۸۲

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در این مراسم که در حرم مطهر حضرت معصومه(س) برگزار شد، با گرامیداشت یاد و خاطره ۶ هزار شهید استان قم، گفت: به فرموده مقام معظم رهبری مجلس یادبود و گرامیداشت شهدا باعث استمرار انقلاب اسلامی و مقاومت اسلامی می شود، چرا که پیروزی و استمرار انقلاب اسلامی به برکت خون های پاک شهیدان بوده است.

وی با بیان اینکه برخی ناآگاهان می گویند دستاورد خون شهدا چه بوده است، افزود: اینهایی که این حرف ها را می زنند از عوالم غیب بی خبرند و نمی دانند اگر کسی فقط و فقط برای رضای خدا به جهاد رفته و سر در طبق اخلاص گذاشته هیچ حادثه ای به جایگاه رفیع آنها لطمه نمی زند.

سرلشکر جعفری خاطرنشان کرد: اگر حزب الله لبنان در جنگ ۳۳ روزه بر قوی ترین ارتش خاورمیانه پیروز می شود و اگر اسرائیل در چند جنگ از فلسطین شکست می خورد و مردم غزه مانع ورود تانک های رژیم صهیونیستی به شهرشان می شوند و اگر در سوریه همه دنیا برای سرنگونی حاکمیت مستقر ورود می کنند، اما نمی توانند، این به برکت انقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس است.

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه فتح قدس شریف نزدیک است و فتح فلسطین ان شاءالله رقم خواهد خورد، گفت: انقلاب اسلامی و اسلام انقلابی که همان اسلام ناب محمدی است امروز با سرعت و شتاب مناسبی در جهان در حال گسترش است و دستاوردهای خون پاک شهدا در بعد داخلی و خارجی نمایان شده، اما ما باید ببینیم شهیدان چه کردند و ما باید چه کنیم.

سرلشکر جعفری اذعان دوستان و دشمنان انقلاب اسلامی به عظمت و اقتدار ایران اسلامی را از دستاوردهای مهم دوران دفاع مقدس خواند و اظهار داشت: عزت ملت ایران از دستاوردهای دفاع مقدس است و البته ممکن است در همین مذاکرات لطمه ای به عزت ملت ایران وارد شود، اما این آمریکاست که با ذلت دنبال مذاکره با ایران است تا مشکلاتش را حل کند. آنها می دانند که اگر با ایران دشمنی کنند به هیچ کدام از اهداف شان نمی توانند برسند و می دانند که انقلاب اسلامی امروز مزاحم و سر راه آنهاست و نمی گذارد آنها به اهداف شان برسند.

وی تلاش برای برداشتن همه تحریم ها را از جمله اهداف ایران از مذاکرات خواند و گفت: ان شاءالله که این هدف هم به نتیجه می رسد، اما هدف آنان چیز دیگری است. لذا طولانی کردن زمان مذاکرات به خاطر همین هدف شان است، اما اگر به یاری خدای متعال مذاکرات به نتیجه برسد همه خواهند دید که ما از موضع خود کوتاه نیامدیم.

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه ملت ایران روی شعارهای انقلابی خود ایستاده و از آن کوتاه نخواهند آمد، تاکید کرد: بعد از آزادسازی خرمشهر برخی از کوته نظران و کوته فکران که می گفتند چرا باید جنگ ادامه داشته باشد، نمی دانستند و نمی فهمیدند که امام(ره) می خواهد متجاوز را تنبیه کند تا جنگ ادامه داشته باشد و آنان تنبیه شوند و این هم به خاطر حفظ دستاوردهای عظیم شهدا و رزمندگان بوده است.

سرلشکر جعفری به تحرکات دشمنان انقلاب اسلامی به اطراف مرزهای ایران اشاره کرد و گفت: آنان به افغانستان و عراق حمله کردند و محاصره ما را تکمیل کردند تا به ما حمله نظامی کنند. از سال ۷۸ به ناامنی های داخلی دامن زدند و در سال ۸۸ آن را به اوج خود رساندند تا در این ناامنی ۱۰ ساله زمینه برای حمله نظامی به ایران فراهم شود، اما ملت ایران در فتنه ۸۸ پاسخ کوبنده ای به آنان دادند که این نشانگر بصیرت، هوشمندی و حمایت مردم از نظام و ولایت فقیه بود که دشمن را ناامید کرد.

فرمانده کل سپاه پاسداران با بیان اینکه دشمن هیچ گاه جرات نکرده مستقیم ملت ایران را تهدید نظامی کند، افزود: دشمن به صورت غیرنظامی مطالبی از قبیل “گزینه های نظامی روی میز است” را مطرح کرد، اما هیچ گاه جرات تهدید مستقیم را نداشت که این به برکت دفاع مقدس بوده است؛ این امنیتی که در ایران اسلامی برقرار است همانند جزیره ای با ثبات در اقیانوس ناامن منطقه است.

وی در ادامه به تحولات یمن اشاره کرد و گفت: این اتفاقی که در یمن رخ داد شبیه انقلاب اسلامی ما بود که متاسفانه به آن توجه لازم نشد. حوادث یمن انقلاب بزرگ بود که امیدواریم این حرکت ادامه داشته باشد؛ علت پیروزی ما همین است که وقتی ملتی دستورات دینی را عمل می کند و حرف خدا را گوش می کند، پیروز می شود.

سرلشکر جعفری با اشاره به تحولات عراق و اینکه نظام سلطه می خواست حکومت طرفدار آمریکا در عراق سر کار بیاید، تصریح کرد: بیش از ۵۰ درصد از مردم عراق شیعه هستند، اما هیچ گاه شیعیان در قدرت نبوده اند ولیکن امروز در عراق یک حکومت دینی، شرعی، شیعی، مردمی و طرفدار جمهوری اسلامی ایران سر کار است و البته با سایر مذاهب، فرق و ادیان نیز هماهنگی های لازم را دارد. این همان وعده خداست که اگر دین خدا را یاری کنید خدا شما را یاری می کند. جامعه ای که حرف خدا را گوش می کند و در مقابل دشمن مقاومت، ایستادگی و پایداری می کند، خدا کمک شان خواهد کرد.

وی افزود: ما لغو همه تحریم ها را می خواهیم و اگر ان شاءالله مذاکرات هسته ای به نتیجه برسد همه خواهند دید که ما کوتاه نیامد ه ایم./ایسنا

منتشر شده در :2014/11/19 - 11:11|شناسه خبر: 1700 607 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه