امروز :چهارشنبه ۳ مرداد ۱۴۰۳ساعت : ۱۶:۵۸:۳۷

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

اعتراض آیت الله نمر به حکم اعدام

روحانی بارز شیعه عربستانی به حکم دادگاه برای بازنگری در حکم اعدام وی در دادگاه استیناف اعتراض کرد. به گزارش العالم، روزنامه سعودی الریاض از اعتراض آیت الله شیخ نمر باقر النمر روحانی بارز شیعه عربستانی به حکم دادگاه برای بازنگری در حکم اعدام وی در دادگاه استیناف خبر داد. روزنامه الریاض نوشت: شیخ نمر […]

روحانی بارز شیعه عربستانی به حکم دادگاه برای بازنگری در حکم اعدام وی در دادگاه استیناف اعتراض کرد.

به گزارش العالم، روزنامه سعودی الریاض از اعتراض آیت الله شیخ نمر باقر النمر روحانی بارز شیعه عربستانی به حکم دادگاه برای بازنگری در حکم اعدام وی در دادگاه استیناف خبر داد. روزنامه الریاض نوشت: شیخ نمر الباقر النمر لایحه اعتراض به حکم دادگاه بدوی علیه خودش را تقدیم کرد و پرونده به دادگاه استیناف ارجاع خواهد شد که پنج قاضی به بررسی این حکم خواهند پرداخت. حکم اعدام این عالم سرشناس عربستانی از سوی دادگاه ریاض بر اساس اتهامات واهی دادستانی کل صادر شد.

دادستان عربستان، در ۲۵ مارس گذشته (پنجم فروردین ۹۳) با مطرح کردن اتهامات دروغ مانند فتنه مذهبی، تشکیل جلسه با مجرمان فراری، ترویج کشتار شهروندان و نیروهای پلیس، تخریب مساجد در هنگام نماز جمعه و دخالت در امور سایر کشورها، خواستار صدور حکم اعدام به علت محاربه علیه نظام آن کشور برای شیخ نمر شد. سازمان حقوق بشر عربی محاکمه شیخ نمر را امری بی سابقه و خطرناک از نوع خود دانست و اعلام کرد: اعدام ها در عربستان برخلاف ارزش ها و قوانین بین المللی است.

تشویق اهالی قطیف در شرق عربستان برای تظاهرات در همبستگی با مردم بحرین و مقابله با نیروهای موسوم به سپر جزیره، تاسیس صندوق در مسجد الحسین در منزه لازاره و خیابان العوامیه برای جمع آوری کمک ها به منظور خریداری پلاکارها و بلندگو و غیره و استفاده از آنها در تظاهرات، و خریداری بنزین برای ساخت کوکتل مولوتف، و خرید نوشیدنی های خنک برای مردم معترض زیر نظر مستقیم آیت الله نمر از جمله اتهام هایی است که دادگاه بر اساس آنها وی را به اعدام محکوم کرده است.

نیروهای امنیتی سعودی هشتم ماه ژوئیه سال ۲۰۱۲ هنگام تعقیب خودروی آیت الله نمر، به طرف وی تیراندازی کرده و او را با گلوله جنگی مجروح کردند.

منتشر شده در :2014/11/27 - 05:11|شناسه خبر: 1882 815 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه