امروز :پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ساعت : ۲۱:۳۸:۱۶

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

اقدام عجیب شهرداری یاسوج !

نبود فضای مناسب، دکه های مطبوعاتی شهر یاسوج را به تعطیلی کشاند به نحوی که تهیه روزنامه های کشوری و استانی را برای شهروندان با مشکل جدی مواجه کرده و باعث کسادی کار روزنامه فروش ها شده است جمع آوری دکه های مطبوعاتی شهر یاسوج با هدف بهسازی پیاده روها از سوی شهرداری این شهر […]

نبود فضای مناسب، دکه های مطبوعاتی شهر یاسوج را به تعطیلی کشاند به نحوی که تهیه روزنامه های کشوری و استانی را برای شهروندان با مشکل جدی مواجه کرده و باعث کسادی کار روزنامه فروش ها شده است

جمع آوری دکه های مطبوعاتی شهر یاسوج با هدف بهسازی پیاده روها از سوی شهرداری این شهر و تجمیع آنها در یک مکان نامناسب و بدون کمترین امکانات نگرانی صاحبان دکه های مطبوعاتی را نیز به همراه داشته است.

سرپرست نمایندگی روزنامه های کشوری ایران، همشهری و جام جم در کهگیلویه و بویراحمد گفت: پس از یک ماه با وجود بهسازی بخشی از پیاده روهای شهر یاسوج تاکنون اقدامی برای جابه جایی دکه های مطبوعاتی به مکان قبلی از سوی شهرداری یاسوج انجام نشده است.

علی علیزاده با اشاره به اینکه جمع آوری دکه های مطبوعاتی از سطح شهر و انتقال آنها در یک مکان نامناسب موجب کاهش شدید تیراژ و عدم فروش مطبوعات کشوری و محلی شده گفت: هم اکنون استان کهگیلویه وبویراحمد در این راستا و به لحاظ تیراژ نشریات رتبه آخر کشوری را به خود اختصاص داده است.

وی با تاکید بر اینکه حدود ۴۶ روزنامه کشوری، ۲۰۰مجله و هفته نامه کشوری و بیش از ۴۵ روزنامه ، ویژه نامه ، هفته نامه، ماهنامه و فصلنامه در این استان توزیع می شود، افزود: هم اکنون به دلیل تحمیل ضرر، عدم فروش و توزیع نامناسب نشریات بین دکه های روزنامه فروشی استان برخی از سرپرستی های این نشریات در تهران خواهان فسخ قرارداد و قطع توزیع روزنامه ها و مجله های خود شده اند.

علیزاده با بیان اینکه نمایندگی و سرپرستی توزیع مطبوعات در سایر شهرستان های استان نیز از طریق یاسوج انجام می گیرد گفت: فروش و نحوه توزیع در دکه های روزنامه فروشی این شهرها را نیز با چالش جدی مواجه کرده و موجی از نگرانی را در بین مردم و فرهنگ دوستان آن مناطق به وجود آورده است.

وی به موضوع همسان سازی دکه های مطبوعاتی از سوی شهرداری یاسوج اشاره کرد و گفت: در سال ۹۱ این شهرداری مبلغ ۱۵ تا ۳۵ میلیون ریال برای تهیه دکه هایی از جنس فایبرگلاس از صاحبان هر کدام از دکه های مطبوعاتی دریافت کرد.

علیزاده تعداد دکه های مطبوعاتی در سطح شهر یاسوج را ۱۲ مورد عنوان کرد و ابراز داشت: با گذشت دو سال از زمان دریافت این مبالغ شهرداری یاسوج تاکنون اقدامی برای تامین این دکه های جدید انجام نداده است.

صادق حسین زاده یکی از دیگر توزیع کنندگان مطبوعات در شهر یاسوج گفت: شهرداری یاسوج اوایل تیرماه امسال به صاحبان دکه های مطبوعاتی در سطح شهر اعلام کرد که به منظور بهسازی پیاده روها باید نسبت به نقل مکان دکه ها اقدام کنند.

وی بیان کرد: در نشستی با حضور شهردار یاسوج و نیروی انتظامی کهگیلویه و بویراحمد مقرر شد تا پنج مرداد ۹۳ و پس از بهسازی پیاده روها دکه های مطبوعاتی به تدریج به مکان قبلی خود انتقال داده شوند که تاکنون هیچکدام از این دکه ها منتقل نشده است.

حسین زاده نبود فضای مناسب و وضعیت اسفبار دکه های مطبوعاتی در شهر یاسوج را شایسته مردم این شهر ندانست و افزود: این دکه ها در مکانی واقع شده اند که از امکانات اولیه مانند روشنایی نیز محروم هستند.

وی به همسان سازی دکه های مطبوعاتی در یاسوج اشاره کرد و گفت: با وجود پیگیری صاحبان دکه ها تاکنون هیچگونه همکاری از سوی شهراری یاسوج برای خرید و جایگزینی دکه های جدید انجام نشده است.

حسین زاده عنوان کرد: صاحبان دکه های مطبوعاتی شهر یاسوج برای تامین مبلغ مورد نیاز دکه های مطبوعاتی جدید به فروش لوازم منزل خود و دریافت تسهیلات بانکی اقدام کرده اند که اختصاص آن به عنوان عوارض از سوی شهرداری شایسته نبود.

یکی از شهروندان یاسوجی که برای تهیه نشریه به دکه های مطبوعاتی این شهر مراجعه و با تعطیلی آنها مواجه شده بود نیز به خبرنگار ایرنا گفت: توزیع نامناسب دکه های مطبوعاتی از مهمترین مشکلات این شهر است.

مهرداد قدیمی با بیان اینکه مکان فعلی دکه های مطبوعاتی در شان روزنامه های کشوری و استانی نیست، افزود: نماسازی و ظاهر نازیبای این دکه ها نیز موجب کاهش جذب مخاطبان و مشتریان روزنامه ها شده است.

وی نبود روشنایی در این مکان و تعطیلی زودهنگام دکه های مطبوعاتی را از دیگر مشکلات این حوزه عنوان کرد و گفت: پارک خودروها جلوی دکه ها نیز آمد و رفت مردم برای خرید مطبوعات را مشکل جدی مواجه کرده است.

قدیمی نقش مطبوعات و رسانه ها در تنویر افکار عمومی را انکارناپذیر دانست و گفت: با تعطیلی دکه های مطبوعاتی در شهریاسوج مقوله آگاهی بخشی و اطلاع یافتن از اخبار و رویدادهای روز کشور و استان با چالش جدی رو به رو خواهد شد.

۸۱۳۲۰۳۶۲-۵۹۶۳۹۷۳

وی خواستار ساماندهی و آغاز به کار مجدد دکه های مطبوعاتی در سطح شهر یاسوج شد و افزود: ادامه تعطیلی این دکه ها یک معضل فرهنگی محسوب می شود.

تلاش برای دریافت پاسخ مسوولان شهرداری یاسوج در زمینه تعطیلی دکه های مطبوعاتی در شهر یاسوج با وجود تماس های تلفنی و مراجعه حضوری مکرر بی نتیجه ماند.

منتشر شده در :2014/09/23 - 01:09|شناسه خبر: 210 664 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه