امروز :شنبه ۲۵ فروردین ۱۴۰۳ساعت : ۲۲:۴۶:۵۸

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

به مناسبت تغییر در پوسته ی سایت…

حال نیز پورتال خبری ک ب آنلاین در راستایی جذب حد اکثری خوانندگان دست به تغییر قالب خود زده است و امیدواراست که مورد توجه تمام خوانندگان قرار گیرد ….

عوامل فنی و شکلی را که کنار بگذاریم، برخی سایت ها تلاش می کنند که محتوای مورد علاقه مردم را هم به آنها عرضه کنند تا از این طریق بتوانند مخاطب بیشتری جذب کنند و رتبه سایت خود را ارتقا دهند. در اینجا نگاهی به این راهکارها داریم که در دل مطالب منتشره در سایت ها قرار گرفته است.
۱ـ اصول روزنامه نگاری را رعایت کنید؛ شما در حال نوشتن برای رسانه ها هستید. از این روست که باید قواعد یک نوشته خوب در مطبوعات را رعایت کنید. سوژه خوبی انتخاب کنید که ترجیحا تازه باشید. به زبان نرم و عامه پسند بنویسید و سعی کنید مطلب تان از ۷۰۰ کلمه بیشتر نشود که با سه بار اسکرول کردن موس، آن را خواند. در عین حال یادتان باشد که قواعد نگارشی و ویرایشی را رعایت کنید و نوشته ای به اصطلاح تمیز داشته باشید و اخلاق مطبوعاتی را رعایت کنید.
۲ـ نبض مردم را در دست بگیرید؛ نگاهی به پربیننده ترین عناوین خبری حال حاضر سایت های خبری نشان می دهد اگر خبری درباره حوادث، رژیم غذایی و بیماری ها مطلبی درج کنید، رکوردها و اخبار عجیب را پوشش دهید و به حواشی سیاست بپردازید (مثلا مجالس ختم را پوشش دهید) می توانید مخاطبان را به سایت خود جذب کنید. البته در کنار این نکته کلی، موارد خاصی هم هست که باید مدنظرتان قرار گیرد.
۳ـ ورزش را فراموش نکنید؛ مردم در سراسر جهان مسابقات ورزشی را دنبال می کنند. بیننده های میلیونی برنامه نود در هر دوشنبه شب هم نشان دهنده این است که فوتبال می تواند مخاطبان بسیاری را به سایت جذب کند. رتبه بالای سایت ورزش۳ هم دلیل دیگری بر این مدعاست. از این رو حواشی و متن مسابقات ورزشی بخصوص فوتبال و تیم های پرهواداری چون استقلال و پرسپولیس را فراموش نکنید.
۴ـ ستارگان را دریابید؛ هر جامعه ای تعدادی ستاره ورزشی، هنری و… دارد که از عنصر شهرت برخوردارند. همین مشهور بودن در کنار حس کنجکاوی مردم باعث می شود که اخبار پیرامون فعالیت این افراد در حوزه حرفه ای خود و نیز زندگی شخصی آنها مورد علاقه مردم باشد. هر چند که با این کار به زردی گرایش پیدا خواهید کرد، ولی بد نیست اگر به فکر این باشید که چنین خبرهایی را هم لابه لای اخبار خود بگنجانید.
۵ـ شبکه های اجتماعی را فراموش نکنید؛ موج غالب شبکه های اجتماعی باعث شده مردم دوست داشته باشند بدانند که در این شبکه ها چه اتفاقی در حال رخ دادن است. از این رو نوشته یک فرد مشهور در صفحه شخصی خود یا عکسی که یک هنرمند به اشتراک گذاشته است یا حتی موج ها و کمپین هایی که در مناسبت های مختلف به دلایل گوناگون در این محیط ها به راه می افتد، می تواند مخاطبان را جذب کند. از این روست که سایت های خبری داخلی و خارجی به دنبال جذب خبرنگاران متخصص رصد شبکه های اجتماعی و حتی راه اندازی سرویس شبکه های اجتماعی هستند.
۶ـ گفت وگو کنید؛ فرهنگ شفاهی در میان مردم ایران بسیار جا افتاده است. از این رو آنها دوست دارند به جای خواندن یک مقاله بلند از یک شخصیت دانشگاهی با او مصاحبه کنید. هر چه مصاحبه هم چالشی تر باشد مخاطب، سایت شما را راضی تر ترک خواهد کرد.
۷ـ نگاه نقادانه داشته باشید؛ خوب باشد یا بد، مردم سایت هایی را که فقط روایتگری می کنند، دوست دارند. آنها دوست دارند انتقاداتی به مهم ترین مسائل روز را در سایت شما بخوانند. اگر این انتقادات از زبان یک شخصیت مشهور باشد که چه بهتر.
۸ـ اخبار خدماتی را پوشش دهید؛ «ثبت نام کنکور آغاز شد»، «امشب سهمیه بنزین واریز می شود»، «ثبت نام یارانه آغاز شد». اینها عناوین چند خبر خدماتی است که در سایت های مختلف منتشر می شود و دست بر قضا پربیننده هم است. خبرهای خدماتی، خبرهایی هستند که مردم برای زندگی روزمره خود بخصوص در عرصه اقتصادی به آن نیاز دارند. وجود یک مهلت یا زمان در خبری مثل این که ثبت نام کنکور تا فلان تاریخ است و نیز ثبت نام یارانه در این روز انجام می شود، می تواند باعث حساسیت بیشتر مخاطبان شود.
۹ـ از مردم نظرخواهی کنید؛ بسیاری از مردم، این روزها مشتاقانه به دنبال این هستند که فارغ از متن اخبار به کامنت ها و نظرات مردم توجه کنند. از طرف دیگر مردم هم دوست دارند در موارد مختلف، نظر خود را به گوش اصحاب رسانه و هم چنین مسئولانی که احتمالا مخاطب سایت هستند، برسانند. از این روست که نظر سنجی و نظرخواهی از مردم خواهد توانست گامی مفید برای جذب مخاطب به شمار بیاید.
۱۰ـ از عکس استفاده کنید؛ به نظر می رسد اگر در کنار یک خبر، «+عکس» یا «+تصویر» نوشته شده باشد، آن خبر مخاطب بیشتری پیدا می کند. مخاطب عجول این روزها که در کنار داشتن اطلاعات دوست دارد در اینترنت تفریحی کرده باشد، دیدن عکس را بیش از خواندن یک مطلب می پسندد. در عین حال برای استفاده از عکس، به کیفیت و اندازه آن توجه کنید و کپی رایت را هم رعایت کنید.
حال نیز پورتال خبری ک ب آنلاین در راستایی جذب حد اکثری خوانندگان دست به تغییر قالب خود زده است و امیدواراست که مورد توجه تمام خوانندگان قرار گیرد ….
به امید ان روز …..
گروه خبری ک ب آنلاین

منتشر شده در :2014/12/23 - 01:12|شناسه خبر: 2211 796 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه