امروز :یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ساعت : ۰۸:۲۹:۵۳

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

بزرگواری : اگر بخش سرفاریاب نبود چرام شهرستان نمی شد/جریان اصلاح طلب سعی می‌کند با نام مردم سالاری مردم سواری کنند

حجت الاسلام علی محمد بزرگواری نمایندشهرستان‌های چهارگانه کهگیلویه و بویراحمد حول محورهای مختلف از جمله استانی شدن انتخابات، وحدت اصولگرایان، معدن فسفات چرام، وضعیت سدهای موجود در استان و اعتبارات ماده ۱۸۰ بیان کرد.

آقای بزرگواری لطفا از معایب و محاسن استانی شدن انتخابات بگویید؟

بزرگواری: نمایندگان مردم در مجلس طرح‌های بسیار بزرگی را به مجلس ارئه کردند و استانی شدن انتخابات طرح جامعی است که معمولا افراد کارآمد، نخبه و سرشناس که توانایی دارند به صحنه انتخابات می آیند .اختلافات قومی وقبیله ای را به حداقل می‌رساند.

در صورت اجرای این طرح همه نمایندگان درمرکز استان یک دفتر درکنار مدیرکل‌ها دارند و تمام استان را یکجا می بینند وهمه استان حوزه انتخابیه نماینده است.

با استانی شدن انتخابات رقابت بین جریان‌هاست ومسائل حاشیه‌ای وفاتحه خوانی‌های سیاسی را کم می کند.

 آیا اصولگرایان در انتخابات مجلس آینده به اجماع و به یک لیست واحد می‌رسند؟

بزرگواری: امیدوارم اصولگرایان با محور وحدت وبرادری دور هم جمع شوند وآنچه خیر وصلاح مردم است ارائه دهند.

جریان اصولگرایی هیچ وقت دنبال قدرت نبوده‌اند و برخلاف جریان مقابل که سعی می‌کند با نام مردم سالاری مردم سواری کنند دنبال منافع ملت و تحقق آرمان‌های نظام، انقلاب، امام و رهبری هستند.

با رایزنی وهم اندیشی بزرگان جریان اصولگرا به طور حتم این جریان فکری با عبور ازاختلاف سلیقه‌ها و با توجه به مبانی فکری مشترک به طور حتم در انتخابات آینده به یک وحدت نظر در جهت منافع ملت و نظام خواهند رسید.

موضوع آبرسانی به شهرستان‌های حوزه انتخابیه‌تان و تامین آب کشاورزی از طریق سدهای موجود در استان به کجا انجامید؟

بزرگواری: استفاده وبرداشت آب از پشت سدها معقول نیست وهزینه بردار است. اگر ماده ۲۱۵حل شود می‌توانیم از پائین سدکوثر برای آب شرب دهدشت، سوق، لنده وچرام برداشت کنیم.

ازسدمارون هم برای بهمئی ومنطقه روتخلی وکفکنان به دنبال حقابه وبرداشت آب از زیر دست سد برای تامین آب شرب هستیم.

باید جهادکشاورزی زمین‌ها وفضای منطقه را مطالعه واز بالادست سدها بندهای انحرافی را برای تامین آب کشاورزی اجرا نماید و تلاش می‌کنیم که از اعتبارات استانی و ملی برای اجرای این بندهای انحرافی استفاده کنیم.

تا الان ۶میلیارد تومان در طرح آبیاری دشت شمس آباد چرام هزینه شده که امسال از اعتبارات ماده ۱۸۰جهت تکمیل آن ۲میلیاردگرفتیم که یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان تخصیص داده شد.فرمانداران باید پیگیر مشکلات ورفع آن‌ها باشند.

 سرانجام وضعیت معدن فسفات چرام به کجا رسید

بزرگواری: ما بارها جلسات متعددی با مسئولین کشوری واستانی وسرمایه گذار بخش خصوصی گرفتیم که این پروژه راه اندازی شود اما متاسفانه تاکنون پیشرفت خاصی حاصل نشده است.

با توجه به اینکه سرمایه گذار دولتی نیست که وزیر را زیر سوال ببریم وبخش خصوصی است. این شرکت براساس اینکه زیرساخت‌ها جوابگو نیست ومعارض وجود دارد عقب نشینی کرده‌اند. با جلسات مکرری که گرفته شد و در شورای تامین مصوب شد با کسانی که بدون سند ومدرک مزاحم می‌شوند برخورد قانونی شود.

برای اجرای این طرح ۵۱هکتار زمین آماده شده ودر اختیار این شرکت است اما سرمایه گذار نمی‌آید وآنها منتظر بودند که زمین به نامشان سند زده شود وبا قیمت بالای به دیگران بفروشند.

سرانجام پروژه جاده “گچساران-چرام -پاتاوه – اصفهان” به کجا رسید؟

بزرگواری: این پروژه در زمان نماینده اسبق گچساران مرحوم نبی زاده پیگیری هم شد وسیکل سنگینی دارد که ازآب ریگون شروع می‌شود وقسمتی از آن درحوزه انتخابیه ما میگذرد.

آقای تاجگردون این خبر را داده اما با توجه به شرایط موجود اجرای آن مشکل می باشد ولی امیدوارم که حل شود.

 از محل اعتبارات ماده ۱۸۰ سهم شهرستان‌های حوزه انتخابیه‌تان چقدر بود و چه میزان به شهرستان چرام اختصاص یافت؟

بزرگواری: اعتبارات ماده ۱۸۰جهت تکمیل پروژهای عمرانی نیمه تمام وکمک به اجرای طرحهای جدید می‌باشد که برای حوزه انتخابیه ما ۳۲میلیاردتومان اختصاص داده شد.

این اعتبارات در شورای برنامه ریزی بانظر استاندار ،  معاونین وفرمانداران توزیع می شود وما فقط نظارت می کنیم که درست توزیع شود.

برای شهرستان چرام افزون بر بر۸میلیاردتومان تخصیص داده شد که ۳میلیارد و۵۰۰میلیون تومان به جاده سادات -باغچه و۲میلیاردبه جاده عشایری دمه اختصاص داده شد.

از این اعتبارات ۱میلیاردتومان به ورودی شهرچرام وبرای تکمیل پروژه دشت شمس آباد ۱میلیاردو ۵۰۰میلیون تومان اختصاص داده شد.

اگر بخش سرفاریاب نبود چرام شهرستان نمی شد.وجاده سرفاریاب باغچه جلیل متعلق به همه مردم است ودر گردشگری منطقه بسیار تاثیر دارد.بنابراین برای رفاه حال مردم واینکه جاده زودتر عملیات اجرایی آن تمام شود بیشترین اعتبار را به آن اختصاص دادیم.

نظر حضرتعالی درباره نشست برخی از اصولگرایان حوزه انتخابیه‌تان در ۲۰ آذرماه برای مجلس آینده در شهر شیراز چیست؟

بزرگواری: عده ای با نام اصولگرایی نشستی با رنگ وصبغه سیاسی برگزار کرده که بنده به عنوان یک فعال اصولگرا به همفکران خود ومردم شریف حوزه انتخابیه خود اعلام می کنم که این نشست با هدف اختلاف در بین جریان سیاسی اصولگرای شهرستانهای کهگیلویه ،بهموی ،چرام ولنده بوده وهدف دیگری نداشته است.

مواضع سیاسی ما دربالا شفاف وکاملا اصولگرایی واز هیچ کس ترسی ندارم اما در حوزه انتخابیه ام تاکنون به خود اجازه نداده ام ،به نیروهای اصلاح طلب توهین کنم.

مردم در دور اول شاید به خاطر جریان اصولگرایی به من رای دادند ،اما در دور دوم نمایندگی خود در مجلس یقین دارم که آنها به عملکردمن رای دادند.

جریان اصولگرایی در استان با محور وحدت وبرادری دور هم جمع شوند وبرای انتخابات آینده مجلس شورای اسلامی اگر زمینه را خوب تشخیص دادم می آیم اما اگر شرایط مناسب نبود حضور پیدا نمی کنم.

گفت‌وگو از علی یاری‌زاده

منتشر شده در :2014/12/26 - 03:12|شناسه خبر: 2454 657 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه