امروز :سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۱۲:۲۳:۲۷

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد: نیمی از لوله‌های شهر سوق دچار مشکل رسوب هستنند

محل تأمین آب شهر سوق و روستاهای اقماری این شهر از محدوده چشمه سیاه چرام است.

مدیرعامل آب و فاضلاب شهری کهگیلویه و بویراحمد گفت: برای تأمین آب شهر سوق ۴مرحله و قریب ۳۵کیلومتر آب انتقال می‌شود تا به خانه‌های مردم شهید پرور سوق برسد.

وی بابیان اینکه آب شهر سوق مشکل اساسی ندارد،افزود: در بحث تأمین آب شهر سوق مشکل خاصی وجود ندارد اما برنامه دراز مدتی برای تأمین آب شهرهای سوق،چرام،لنده و دهدشت از سد کوثر در دست اقدام است.

لدنی نژاد بابیان اینکه حدود نیمی از لوله‌های شهر سوق دچار مشکل  رسوب هستنند،بیان کرد: قریب ۶۰میلیون تومان از محل اعتبارات استانی برای تأمین آب و عمران شهری  و ۷۰میلیون تومان از منابع ملی برای رسوب گذاری آب شهر سوق تخصیص داده شده است.

وی ابراز کرد: برنامه میان مدتی برای تأمین آب شهر سوق از ایستگاه ایدنک در حال بررسی است و در کوتاه مدت مشکلی ندارد و فقط یک مشکل روسب وجود دارد که با حذف یک ایستگاه بین راهی حدود ۵۰درصد آن انجام شده است.

لدنی نژاد بابیان اینکه  یکی از دلایل ایجاد رسوب به علت گرما در  لوله‌های فولادی ایجاد می‌شود و گفت: در تلاش هستیم که علت اصلی ایجاد رسوب در آب شهر سوق را شناسایی و در جهت رفع آن اقدام کنیم.

وی بابیان اینکه ۹۰ درصد آب شهرها و روستاهای کهگیلویه و بویراحمد از منابع آب زیر‌زمینی و چاه‌ها تامین می‌شود،اظهار داشت: فرسوده بودن ۳۰درصد شبکه توزیع آب را از دیگر مشکلات در استان است و اصلاح و بهسازی این شبکه‌های نیازمند تامین اعتبار لازم است.

منتشر شده در :2015/01/02 - 09:01|شناسه خبر: 2639 646 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه