امروز :شنبه ۵ اسفند ۱۴۰۲ساعت : ۰۶:۲۷:۲۶

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

وحدت استاندار و نمایندگان دلیل افزایش چند برابری اعتبارات کهگیلویه و بویراحمد

نماینده چهار شهرستان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس شورای اسلامی گفت: وحدت استاندار و نمایندگان موجب افزایش چند برابری بودجه این استان شد.


 حجت‌الاسلام سید علی‌محمد بزرگواری امشب در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در بهترین حالت تعاملی میان نمایندگان استان کهگیلویه و بویراحمد با یکدیگر و متقابلاً با مسئولان ارشد استانی هستیم، اظهار کرد: وحدت موجب شده که همه پی‌گیر اعتبارات برای کل استان باشیم و برای افزایش آن مرزهای جغرافیایی را در نظر نگیریم.

نماینده مردم شهرستان‌های کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: همین امر موجب شده که در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان همه اعتبارات به صورت عادلانه در سطح استان توزیع شود و هیچ کدام از نمایندگان مجلس از این تقسیم بودجه ناراضی نیستیم.

بزرگواری با بیان اینکه به فرض در حوزه انتخابیه من که دارای چهار شهرستان است در بودجه سال ۹۴ در برخی از پروژه‌ها اعتبارات به چندین برابر افزایش یافته است، اظهار کرد: برای نمونه جاده باغچه سادات امسال تنها ۷۰۰ میلیون تومان اعتبار داشت که این رقم برای سال آینده در بودجه ۱۰ برابر یعنی ۷ میلیارد تومان شده تا بخش زیادی از مطالبات پیمانکار نیز داده شود.

عضو کمیسیون کشاورزی، آب و خاک مجلس، یکی از دغدغه‌های مردم حوزه انتخابیه خود را مربوط به آبرسانی برای آب آشامیدنی و آب کشاورزی دانست و متذکر شد: برای آبرسانی به شهر لیکک از سد کوثر که از پروژه‌های کلان استانی است امسال تنها ۳٫۵ میلیارد تومان در نظر گرفته شده بود که در بودجه سال آینده ۱۱ میلیارد تومان پیش‌بینی شده هر چند که برای تکمیل آن به رقم‌های بزرگتری نیاز داریم.

وی، تخصیص اعتبارات ماده ۱۸۰ در استان را هم عادلانه بیان کرد و گفت: سعی بر این شد که پروژه‌های اولویت‌دار از این اعتبارات استفاده کنند و برای مثال اگر امسال اعتبارات ماده ۱۸۰ در حوزه انتخابیه من ۳۲ میلیارد تومان بود برای سال آینده این رقم به ۵۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

بزرگواری، یکی دیگر از پی‌گیری‌های خود را در خصوص اعتبارات آبرسانی مکانیزه اعم از قطره‌ای و بارانی بیان کرد و گفت: امسال یک میلیارد و ۲۷۵ میلیون تومان برای این کار در نظر گفته شده که در کمیسیون کشاورزی مجلس به دنبال افزایش این اعتبارات هستیم.

وی از فعالیت بیشتر پروژه‌های عمرانی در چهار شهرستان کهگیلویه، بهمئی، چرام و لنده خبر داد و گفت: با شهرستان شدن برخی از بخش‌ها مانند لنده و چرام، می‌بینیم که اعتبارات آن‌ها نسبت به زمانی که بخش بودند افزایش پیدا کرده و این باعث می‌شود که توسعه در چنین مناطقی شدت پیدا کند.

این نماینده مجلس در پایان از همه رسانه‌ها به خصوص سایت‌ها در استان خواست تا در راستای اتحاد نمایندگان و مسئولان گام بردارند و موجب اتحاد بیشتر برای توسعه هر چه بیشتر استان شوند.

منتشر شده در :2015/01/03 - 02:01|شناسه خبر: 2661 627 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه