امروز :دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۰۷:۱۱:۲۱

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

پیشرفت فیزیکی کارخانه سیمان مارگون (هلال خاورمیانه) به ۹۰ درصد رسید

معاون برنامه‌ریزی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، رئیس صنعت، معدن و تجارت استان با حضور در کارخانه سیمان مارگون پیگیر آخرین مشکلات این واحد عظیم صنعتی شدند.

به گفته روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، داریوش دیودیده در حاشیه این بازدید با بیان اینکه ۲۸ درصد از این پیشرفت در دولت تدبیر و امید صورت گرفته است افزود: تاکنون افزون بر ۲۰۰ میلیارد تومان برای اجرای کارخانه سیمان مارگون هزینه شده است که ۳۵درصد از این میزان اعتبار سهم آورده سرمایه گذار خارجی طرح و ۶۵ درصد نیز هزینه شده تسهیلات بانکی اعم از ریالی و ارزی بوده است.

دیودیده خاطر نشان کرد: مشکل تملک زمین و موضوع آبرسانی این کارخانه صنعتی حل شده و در حال طی نمودن مراحل اداری است و برای تکمیل این طرح مهم اقتصادی افزون بر ۲۰۰میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به اینکه حفر دو حلقه چاه نیز از سوی شرکت آب منطقه ای استان انجام شده است، افزود: برای آغاز مراحل اجرایی طرح آبرسانی به این کارخانه اعتباری افزون بر ۵۰ میلیارد ریال نیاز است.

وی اظهار کرد: کار واگذاری زمین این کارخانه به سرمایه گذار به مساحت حدود ۵۰ هکتار نیز بزودی انجام خواهد گرفت و با بهره برداری از این طرح شاهد رونق و توسعه بیش از پیش بخش صنعت در استان خواهیم بود.

رئیس صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه وبویراحمد افزود: با بهره برداری از کارخانه سیمان مارگون بیش از یک هزار فرصت شغلی به صورت مستقیم و غیرمستقیم فراهم خواهد شد.

داریوش دیودیده اظهار اشت: حدود ۲۵۰ مورد از این تعداد به صورت مستقیم و مابقی نیز به صورت غیرمستقیم خواهد بود.

وی نرخ بالای بیکاری در استان را نسبت به میانگین کشوری یادآور شد و بر نگاه بومی نسبت به بکارگیری و ایجاد فرصت های شغلی در واحدهای صنعتی و تولیدی از جمله کارخانه بزرگ سیمان مارگون تاکید کرد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت کهگیلویه وبویراحمد ظرفیت تولید روزانه کارخانه سیمان مارگون بویراحمد را حدود سه هزار و ۳۰۰ و ظرفیت سالانه آن را نیز افزون بر یک میلیون تن اعلام کرد.

دیودیده اظهار کرد: پیش بینی و هدف سرمایه گذار طرح از صادرات تمامی ظرفیت تولیدی این کارخانه به خارج از کشور در آینده است.

وی با بیان اینکه مجوز ایجاد کارخانه سیمان مارگون به سرمایه گذار لبنانی در سال ۸۵ صادر شد، افزود: زمان آغاز عملیات اجرایی این طرح نیز در سال ۸۷ بوده است.

منتشر شده در :2015/01/08 - 02:01|شناسه خبر: 2775 847 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه