امروز :پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ساعت : ۱۹:۴۵:۲۵

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

لزوم پیگیری مشکلات بهداشت خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه پیام نور گچساران

سید مرتضی سجادپور عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به جلسه شورای سلامت شهرستان، اظهار کرد: در این جلسه در خصوص چند بند از جمله بررسی وضعیت بهداشت خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه پیام نور این شهرستان بحث و گفت‌و‌گو شد. وی با اشاره به درخواست دانشجویان دانشگاه پیام نور جهت بررسی و پیگیری مشکلات خوابگاه‌های […]

سید مرتضی سجادپور عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به جلسه شورای سلامت شهرستان، اظهار کرد: در این جلسه در خصوص چند بند از جمله بررسی وضعیت بهداشت خوابگاه‌های دانشجویی دانشگاه پیام نور این شهرستان بحث و گفت‌و‌گو شد. وی با اشاره به درخواست دانشجویان دانشگاه پیام نور جهت بررسی و پیگیری مشکلات خوابگاه‌های خودگردان دانشگاه پیام نور این شهرستان، بیان کرد: در این راستا اداره شبکه بهداشت و درمان شهرستان نیز از سال گذشته تاکنون چندین بازدید به عمل آورده و نتیجه آن را وضعیت بسیار بد بهداشتی خوابگاه‌های خودگردان این دانشگاه گزارش کرده است.

معاون سیاسی اجتماعی فرماندار گچساران با بیان اینکه در سطح شهر ۴ واحد خوابگاه خودگردان مربوط به دانشگاه پیام نور وجود دارد، تصریح کرد: متاسفانه اداره شبکه بهداشت و درمان شهرستان پس از چندین بار دعوت از رئیس این واحد دانشگاهی جهت پیگیری این موضوع، به علت حضور نیافتن وی در جلسات، موضوع را به فرمانداری جهت پیگیری مطرح کرده است. وی ادامه داد: رئیس دانشگاه پیام نور گچساران باید هرچه سریع‌تر جهت پاسخگویی در خصوص علت عدم حضور در جلسات مذکور و پیگیری هرچه سریع‌تر موضوع و ایجاد امنیت بهداشت و سلامت برای دانشجویان در فرمانداری حضور یافته و پاسخگو باشد.

سجادپور با  اشاره به مشکلات بهداشتی خوابگاه‌های فوق‌الذکر، عنوان کرد: دفع غیربهداشتی فاضلاب حمام و آشپزخانه در حیاط خوابگاه و ایجاد منظره زشت و زننده ازجمله مشکلات بهداشتی این خوابگاه‌ها است. این مسئول متذکر شد: وجود تعداد زیادی دانشجو در هر اتاق، نظافت بسیار نامطلوب قسمت‌های مختلف خوابگاه ازجمله حیاط، آشپزخانه، سرویس بهداشتی و اتاق‌ها و نشتی گاز در بسیاری از اتاق‌های خوابگاه از دیگر مشکلات این خوابگاه‌ها است. معاون سیاسی اجتماعی فرماندار گچساران با بیان اینکه این خوابگاه‌ها مربوط به بخش خصوصی هستند، گفت: با توجه به اینکه هیچ‎کس ساختمان تازه تاسیس خود را به دانشجوها نمی‌دهد، دانشگاه پیام نور باید قبل از اجاره این خوابگاه‌ها از شبکه بهداشت و درمان شهرستان استعلامات لازم را بگیرد. سجادپور با شاره به نبود جعبه کمک‌های اولیه با داروهای لازم، نبود کپسول آتش‌نشانی و غیرمجاز بودن انشعابات گاز در این خوابگاه‌ها، عنوان کرد: شورای سلامت شهرستان از جمله تشکل‌های فعال شهرستان بوده که در این راستا نیز به خوبی عمل کرده است.

* جمع‌آوری دکه‌های سیار فست‌فودی در سطح شهر  وی در ادامه سخنان خود با اشاره به بند دیگر مباحث مطرح شده در جلسه شورای سلامت شهرستان مبنی‌بر جمع‌آوری کیوسک‌های ارائه مواد فست‌فودی در سطح شهر، با بیان اینکه در حال حاضر تعداد زیادی دکه‌های فلافل فروشی در سطح شهر در حال فعالیت به صورت سلف سرویس که کاملا غیربهداشتی بوده، هستند، بیان کرد: شهرداری باید هرچه سریع‌تر نسبت به جمع ‌آوری این دکه‌ها که موجبات سد معبر نیز بوده، اقدام کنند. *

شناسایی منازل مخروبه طی یک هفته در گچساران این مسئول در بخش دیگر سخنان خود اظهار کرد: در ارتباط با بحث منازل مخروبه در سطح شهر، هفته گذشته در کمیته مواد مخدر مصوبه‌ای صادر شد که در راستای اجرای مصوبات مواد مخدر استان باید با ظرف مدت یک هفته نسبت شناسایی منازل مخروبه اقدامات لازم انجام شود. معاون سیاسی اجتماعی فرماندار گچساران در پایان با اشاره به لزوم همکاری سایر ادارات و نهادها در جهت ایجاد امنیت بهداشتی و سلامت شهروندان، خاطرنشان کرد: دستگاه‌های اجرایی باید در صورت مشاهده هرگونه تخلف بهداشتی در سطح شهرستان به شبکه بهداشت و درمان و اعضای شورای سلامت اطلاع داده و درصورت نامه‌نگاری دادستان در خصوص هرگونه تخلفی باید ظرف مدت ۱۵ رور نسبت به جوابیه آن اقدام کنند.

فارس

منتشر شده در :2015/01/23 - 01:01|شناسه خبر: 2994 598 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه