امروز :جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ساعت : ۲۲:۲۳:۴۵

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

مسیحیان نیز زیر سایه صلیب دست به کشتار مسلمانان زدند

باراک اوباما در مراسم دعای سالانه ملی در این کشورتاکید کرد که رویکرد های افراط گرایانه، به پیروان یک دین خاص منحصر نمی شود و برای نمونه در جنگ های صلیبی، مسیحیان نیز زیر سایه صلیب دست به کشتار بی رحمانه مسلمانان زدند.

درمراسم روز پنجشنبه دعای صبحگاهی ملی آمریکا که با حضور جمعی از مقامات رسمی این کشور و برخی کشورهای جهان برگزار شد، اوباما طی سخنانی در رابطه با اهمیت دین در جوامع بشری ، ادیان را عامل انسجام معنوی جوامع انسانی خواند و گفت که افراط گرایان با استفاده ابزاری از دین اسلام به این دین خیانت می کنند.
رییس جمهوری آمریکا در این مراسم که هر ساله در اولین پنجشنبه ماه فوریه در واشنگتن برگزار می شود، با اشاره به جوهر هدایت کننده ، صلح طلبانه و بشر دوستانه ادیان گفت که معتقدین واقعی از دین به عنوان راهی برای کمک به همنوعان و رفع مشکلات یکدیگر و حل اختلافات استفاده می کنند.
وی افزود، اما افراد وگروه هایی هستند که از دین در جهت رسیدن به اهداف شیطا نی خود استفاده ابزاری می کنند.
وی با اشاره به وقایعی نظیر حمله تروریستی پاریس و یا کشتار کودکان دانش آموز در پاکستان این اقدامات را در جهت لطمه زدن وتخریب دین توصیف کرد و گفت: این افراد با نام اسلام به اسلام خیانت می کنند.
اوباما در ادامه با اشاره به این که هیچ خدایی نسبت به ترور انسان ها چشم پوشی نمی کند،کشتار مسلمانان، مسیحیان و سایراقلیت های مذهبی به دست نیروهای تروریستی داعش در عراق ، سوریه و آفریقای مرکزی و هچنین نفرت پراکنی در مورد یهودیان جهان را به گروگان گرفتن دین به منظور مشروعیت بخشیدن به این جنایت توصیف کرد.
وی از قوانین نژاد پرستانه موسوم به ˈقوانین جیم کراوˈ دراوائل قرن بیستم امریکا که به کشتار شمار زیادی از سیاهپوستان منجر شد، نمونه دیگری از جنایت با نام دین یاد کرد.
منتشر شده در :2015/02/06 - 01:02|شناسه خبر: 3444 548 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه