امروز :چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۰۱:۵۵:۱۸

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

وجود ۷۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی در دست مردم

عاون پارلمانی و امور حقوقی رئیس جمهور از وجود ۷۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی در دست مردم خبر داد .

پورتال خبری راه ملت:  حجت الاسلام مجید انصاری با اعلام این مطلب در شورای اداری استان کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج گفت : حدود ۷۰۰ هزار میلیارد تومان نقدینگی که در دست مردم است یک روز در دلالی ارز و روزی دیگر در بازار سکه وارد می شود که باید بحال آن فکری کرد

وی با تاکید بر این مطلب که باید با مدیریت و تدبیر بفکر ایجاد اشتغال پایدار با استفاده از این میزان نقدینگی باشیم اظهار داشت : باید با تشکیل خوشه های صنعتی بهم پیوسته ایجاد اشتغال کنیم و این مشاغل را به خانه های روستایی ببریم .

حجت الاسلام انصاری با اعلام اینکه در زمان تحویل دولت ، وضعیت اقتصادی کشور نگران کننده بود افزود : در زمانی که دولت تدبیر و امید کار خود را شروع کرد متاسفانه میزان اعتبارات در بخش عمرانی به هیچ وجه مطلوب نبود .

معاون پارلمانی رئیس دولت تدبیر و امید با تاکید بر اینکه در زمان تحویل دولت میزان بودجه دولت ۱۲۸ هزار میلیاردتومان بود گفت : از این میزان فقط ۱۳ هزار میلیارد تومان در بخش عمرانی هزینه شد و مابقی بودجه جاری کشور بود .

این مسئول با اشاره به اینکه در سال ۹۲ با وجود کاهش قیمت نفت این مبلغ به ۲۳ هزار میلیارد تومان در حوزه عمرانی رسید تصریح کرد : اگر چه قیمت نفت امسال هم کاهش شدیدی داشت ،  تا پایان امسال مبلغ بودجه عمرانی به ۳۰ هزار میلیارد تومان خواهد رسید .

وی با اعلام اینکه برای مهار تورم هفته ای دوبار با حضور رئیس جمهور و مدیران ارشد اقتصادی جلسه برگزار می کنیم اظهار داشت : با تلاش دولت نرخ تورم به ۱۸ درصد است ، این در حالی است که در زمان آغاز کار دولت این نرخ ۴۰ درصد بود .

حجت الاسلام انصاری با اشاره به اینکه رشد اقتصادی کشور در حال حاضر به ۲ درصد رسیده است گفت : در دولت قبل رشد اقتصادی کشور منفی ۵ درصد بود .

معاون پارلمانی رئیس جمهور با تاکید بر این مطلب که تعامل خوبی بین دولت و مجلس برقرار است افزود : هر دو قوه هممگام و همراه با هم برای توسعه و پیشرفت کشور گام برمی دارند .

وی در ادامه با اعلام اینکه بانک مسکن ۴۲ هزار میلیارد تومان بخاطر طرح مسکن مهر کشور به بانک مرکزی بدهکار بود اظهار داشت : دولت تدبیر و امید می توانست مبلغ یارانه نقدی هر ایرانی را به ۵۰ هزار تومان افزایش دهد ولی تصمیم گرفته شد که در حوزه بهداشت طرح تحول سلامت را ایجاد کنیم که این طرح سبب شد هزینه های درمانی مردم به شدت کاهش پیدا کند .

این مسئول با تاکید بر اینکه بحران آب در کشور جدی است و باید همه کمک کنیم تا این مشکل مدیریت شود گفت : با اجازه مقام معظم رهبری هشت هزار میلیارد تومان برای مهار روان آبهای کشور از صندوق توسعه ملی برای این امر اختصاص داده شد ./عصردنا

منتشر شده در :2015/02/11 - 09:02|شناسه خبر: 3757 640 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه