امروز :سه شنبه ۲۹ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۱۴:۱۹:۱۲

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

عملکرد نمایندگان کهگیلویه و بویراحمد در حوزه عمرانی (+ آمار)

با گذشت بیش از دو و نیم سال از عمر نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، نمایندگان این دوره تقریبا توان و قدرت خود را در حوزه های مختلف به نشان داده اند. در شرح وظایف مجلسی قانون گذاری و نظارت تعریف شده است و نمایندگان با توجه به لابی ها و ارتباطات خود در پیشبرد […]

با گذشت بیش از دو و نیم سال از عمر نهمین دوره مجلس شورای اسلامی، نمایندگان این دوره تقریبا توان و قدرت خود را در حوزه های مختلف به نشان داده اند.

در شرح وظایف مجلسی قانون گذاری و نظارت تعریف شده است و نمایندگان با توجه به لابی ها و ارتباطات خود در پیشبرد اهداف اقتصادی و عمرانی حوزه انتخابیه خود با توجه به ظرفیت ها و قدرتشان حداکثر تلاش خود را انجام می دهند تا به رشد و بالندگی دیارشان همراه با دولت گام بردارند و یا به تعبیری ساده تر نمایندگان مجلس با همه قدرت سعی سعی می کنند دولتی ها را متقاعد کنند تا به منطقه آنها توجه بیشتری داشته باشد.

پایگاه خبری تحلیلی «بویر نیوز» در تاریخ ۸ بهمن ماه سالجاری در گزارشی تحلیلی به پروژه ههای عمرانی و تاثیر آنان در عملکرد نمایندگان مجلس پرداخته بود و این نوید را داده بود که با بررسی آماری و توجه به رشد و درصد افتتاحیه ها و کلنگ زنی ها این موضوع را برای اطلاع عموم از عملکرد نمایندگانشان در این بخش منتشر کند.

– همچنان بر این نکته که شرایط اعتباری و اقتصادی کشور و همچنین کلنگ زنی های بی رویه و غیرکارشناسی در دولت گذشته و به تبع آن رکود و رها شدن بخشی اعظمی از پروژه ها در سالیان گذشته شرایط ویژه ای را رقم زده است که باید این مهم را در نقدها مورد توجه قرار داد.

– نکته دیگری اینکه نوشتن کارهای عمرانی به پای نمایندگان نباید منجر به نادیده گرفتن زحمات دولت و دولتی ها شود ولی اگر افتتاح و پروژه ای در جایی به نام نماینده ای خاص قلمداد شود بی انصافی و بی مهری است که در سایر شهرستان ها نقش نمایندگان را در پروژه ها نادیده گرفت.

حال با توجه به همه این تفاسیر به گزارش آماری استاندار کهگیلویه و بویراحمد پیرامون پروژه ها عمرانی و اقتصادی طی دهه فجر دقت کنید:

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۳۳۹ پروژه عمرانی با اعتبار ۱۸۵ میلیارد و ۴۷۹ میلیون تومان در بخش های عمرانی و اقتصادی طی دهه فجر در این استان افتتاح و کلنگ زنی شدند.

سیدموسی خادمی صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران افزود: از ۳۳۹ طرح ها و پروژه، ۲۹۷ پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر ۱۴۱ میلیارد و ۸۰ میلیون تومان افتتاح و کنگ زنی شدند.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد اظهار داشت: این طرح ها و پروژه ها، زمینه اشتغال مستقیم یک هزار و ۱۰ نفر را فراهم کرده است.

وی افزود: در شهرستان گچساران ۶۹ پروژه، در دنا۴۸ پروژه، در بهمئی ۳۶ مورد، کهگیلویه ۲۷، لنده ۱۶، چرام ۱۷، باشت ۲۶، بویراحمد ۱۰۰ پروژه افتتاح و کلنگ زنی شدند.

خادمی بیان داشت: این طرح ها و پروژه ها در بخش های خدمات شامل گاز، مخابرات، برق، آب و فضاهای آموزشی، خوابگاهی، ورزشی و دانشگاهی، آبرسانی، کشاورزی، مرغداری، مجتمع های گلخانه ای، بهسازی و عمران شهری، ساختمان های اداری، زیر بنایی، شبکه های جاده ای، خانه های بهداشت و طرح های تولید و اقتصادی بودند.

استاندار گفت: رویکرد اصلی در زمینه طرح های افتتاح شده این بود که صدرصد تکمیل شده و قابلیت بهره برداری نهایی و استفاده لازم را برای مردم داشته باشند و پروژه های نیمه تمام و تکمیل نشده در لیست پروژه های افتتاحی قرار نگرفتند.

وی یادآور شد: برخی پروژه هایی که در این ایام افتتاح نشدند، همچون استادیوم ۱۵ هزار نفری، در سفر آینده مسئولین کشوری به استان به بهره برداری خواهند رسید.

بر اساس آمار منتشر شده از سوی استانداری کهگیلویه و بویراحمد، حوزه انتخابیه تاجگردون (گچساران ۶۹ پروژه – باشت ۲۶ و مجموعا” ۹۵ پروژه) ، در حوزه انتخابیه بزرگواری (بهمئی ۳۶ مورد، کهگیلویه ۲۷، لنده ۱۶، چرام ۱۷ و مجموعا” ۹۶ پروژه ) و درحوزه انتخابیه زارعی  (دنا۴۸ پروژه – بویراحمد ۱۰۰ و مجموعا” ۱۴۸ پروژه) افتتاح و کلنگ زنی شدند./بویر نیوز

منتشر شده در :2015/02/16 - 01:02|شناسه خبر: 4071 555 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه