امروز :جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ساعت : ۲۲:۰۲:۱۷

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

بازتاب جهانی بیانات مهم رهبر معظم انقلاب: رهبر عالی ایران غرب را به تحریم متقابل تهدید کرد

بیانات مهم روز چهارشنبه رهبر معظم انقلاب درباره تهدیدهای آمریکا و تحریم های جدید اروپا، بازتاب گسترده ای در رسانه های منطقه و جهان داشت.

بسیاری از منابع خبری با انعکاس بیانات روز گذشته رهبر معظم انقلاب نوشتند که آیت الله خامنه ای رهبر عالی ایران غرب را به تحریم متقابل تهدید کرد.

به گزارش ایرنا، خبرگزاری رویترز در گزارشی از سخنان امروز رهبر معظم انقلاب نوشت: آیت الله علی خامنه ای رهبر عالی ایران روز چهارشنبه از مقاومت ایران در برابر تحریم های جهانی بر سر برنامه هسته ای خبر داد و گفت، ایران ممکن است به فشارهای بین المللی با کاهش صادرات گاز پاسخ دهد.

رویترز: رهبر عالی ایران گفت ملت ایران هم می تواند غرب را تحریم کند

این خبرگزاری افزود: رهبر عالی ایران گفت اگر بنا بر تحریم باشد، ملت ایران نیز می تواند تحریم کند و این کار را خواهد کرد. بخش زیادی از نفت و گاز جهان در ایران است و بنابراین کشور ما می تواند در صورت نیاز، از فروش گازی که اروپا و جهان به آن نیازمند است خودداری کند.

رهبر معظم انقلاب روز چهارشنبه در دیدار هزاران نفر از مردم آذربایجان شرقی با اشاره به شاخ و شانه کشیدن ها و شرط و شروط های آمریکا و تحریم های جدید اعمال شده از سوی اروپا، تأکید کردند: ملت ایران همواره نشان داده است که اراده قوی دارد و در موضوع تحریم ها نیز ملت ایران می تواند، این توطئه را ناکام بگذارد.

ایشان افزودند: غربی ها و عمدتا آمریکایی ها، با برنامه ریزی و با استفاده از شیوه های مختلف، اقدام به کارشکنی در طرح ها و فعالیت های بزرگ اقتصادی ایران با کشورهای منطقه و دور زدن ایران در خطوط انتقال نفت و گاز، خطوط زمینی و هوایی و خطوط شبکه های ارتباطاتی کردند و عملاً سال ها پیش از قضایای هسته ای، تحریم بی سر و صدایی را آغاز کردند که این مقابله اقتصادی تا به امروز ادامه داشته است.

رهبر انقلاب اسلامی تأکید کردند: بنابراین در تحلیل شرایط و مشکلات اقتصادی کشور، نباید برنامه ریزی دشمن را که آمریکا و چند کشور اروپایی دنباله رو آن هستند، نادیده گرفت.

رویترز در گزارش خود درخصوص هشدار رهبر انقلاب به آمریکا و غرب می افزاید: ایران روزانه ۲ میلیون و ۷۰۰ هزار بشکه نفت و همچنین ۶۰۰ میلیون متر مکعب گاز تولید می کند و مقام های ایرانی می گویند قصد دارند تولید گاز را در مدت ۲ سال، ۲برابر کنند.

بلومبرگ: رهبر عالی ایران غرب را به توقف فروش نفت تهدید کرد

خبرگزاری اقتصادی بلومبرگ نیز گزارش داد: آیت الله علی خامنه ای هشدار داد که در صورت تداوم تحریم های بین المللی علیه ایران، این کشور عضو اوپک صدور نفت و گاز طبیعی را متوقف خواهد کرد.

بلومبرگ افزود: رهبر عالی ایران بدون ذکر جزئیات بیشتر گفت، ‘اگر بنا بر تحریم باشد ملت ایران نیز آنان را تحریم خواهد کرد. بخش زیادی از نفت و گاز جهان در اختیار ایران است؛ گازی که جهان و اروپا به آن نیاز دارد و ایران در صورت لزوم می تواند آنها را تحریم کند.’

بلومبرگ افزود: این کشور واقع در منطقه خلیج فارس بزرگترین ذخایر گاز جهان و ۱۵۷ میلیارد بشکه ذخیره نفتی دارد که پس از ونزوئلا، عربستان و کانادا در رده چهارم جهان است.

روزنامه ‘دیلی استار’ چاب لبنان نیز با اشاره به سخنان مهم رهبر انقلاب درخصوص ضرورت مقابله با تحریم های آمریکا و دنیای غرب، نوشت: آیت الله خامنه ای به غرب هشدار داد.

این روزنامه در پایگاه اینترنتی خود، بخش های از سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با مردم تبریز را منعکس کرد.

روزنامه صهیونیستی ‘جروزالم پست’ نیز در گزارشی با این عنوان که ‘رهبر عالی ایران غرب را به تحریم گاز تهدید کرد’، گزارشی از سخنرانی مقام معظم رهبری منتشر کرد.

روزنامه صهیونیستی ‘هاآرتص’ نیز خبر مشابهی را با موضوع هشدار ایران به غرب منتشر کرد.

سخنان مقام معظم رهبری همچنین در بسیاری از پایگاه های خبری و رسانه های آمریکایی بازتاب داشت.

پایگاه اطلاع رسانی آمریکایی ‘پلاتس’ که اخبار حوزه نفت و گاز را منتشر می کند، از این بخش از سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه ایران در صورت لزوم صادرات گاز را تحریم خواهد کرد، گزارشی منتشر کرد.

پلاتس نوشت: رهبر عالی ایران روز چهارشنبه گفت اگر توافق نهایی در مذاکرات هسته ای با غرب به دست آید و تحریم های بین المللی برداشته نشود، ایران آماده اعمال تحریم هیدروکرربوری (نفت و گاز) است.

 

 

منتشر شده در :2015/02/19 - 12:02|شناسه خبر: 4239 602 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه