امروز :سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ساعت : ۰۱:۵۱:۱۱

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

حضور قصه گوی کهگیلویه و بویراحمدی در جشنواره بین المللی قصه گویی

قصه‌گوی کتاب‌خانه‌ای کانون کهگیلویه و بویراحمد در جمع برگزیدگان هفدهمین جشنواره‌ی بین‌المللی قصه‌گویی حضور پیدا کرد.

قصه‌گوی برگزیده مرکز فرهنگی هنری شماره ۱ گچساران همراه با برگزیدگان پایانی هفدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان تجلیل شد.

به گفته روابط عمومی اداره‌کل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان کهگیلویه و بویراحمد ، بر اساس تغییرات صورت گرفته در شیوه‌ی برگزاری این جشنواره، مرحله‌ی پایانی جنبه‌ی رقابتی ندارد و تمامی کسانی که در این مرحله حضور پیدا می‌کنند برندگان اصلی جشنواره هستند.

در این میان اداره‌کل فرهنگی‌ و امور استان‌های کانون با بررسی فیلم قصه‌گویی برگزیدگان استانی این جشنواره در مجموع ۵۹ قصه‌گوی ایرانی را شامل ۳۱ قصه‌گوی اصلی، ۱ برگزیده بخش فراگیر، ۱۹ برگزیده قصه‌گویان کتاب‌خانه‌ای و ۸ برگزیده جشنواره قصه‌گویی رضوی را با رای گروه های داوری برای شرکت در مرحله‌ی پایانی جشنواره که روزهای ۲۷ تا ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ در شهر کرمانشاه برگزار می‌شود، معرفی کرد.

بخش کتاب‌خانه‌ای نیز به برخی از مربیان کانون اختصاص پیدا کرده است که در بیش‌تر جشنواره‌های کانون شرکت نمی‌کنند اما فعالیت‌های آن‌ها در طول سال نشان‌دهنده‌ی توجه آنان به قصه‌گویی برای کودکان و نوجوانان است.

در این میان، فرح بیضایی  مربی فرهنگی  مرکز فرهنگی هنری شماره ۱ گچساران  به عنوان قصه‌گوی برگزیده در بخش کتاب‌خانه‌ای معرفی و همراه با سایر برگزیدگان در  کرمانشاه تجلیل شده است.

در کنار این، از میان ۴۰ قصه‌گوی بین‌المللی متقاضی شرکت در جشنواره از ۲۲ کشور جهان ۱۰ تا ۱۲ قصه‌گوی مطرح بین‌المللی نیز برای بازگویی قصه‌های خود و حضور در این رویداد فرهنگی به کرمانشاه سفر کرده‌اند.

موضوع این جشنواره آزاد بود و مرحله‌ی استانی جشنواره نیز در پاییز امسال در استان‌های مختلف کشور برگزار شد.

بر اساس آمار ارایه شده از سوی مسوولان برگزاری جشنواره در مجموع ۱۷۷۷ نفر شامل ۱۲۹۳ مربی کانون، ۴۷۵ شرکت‌کننده آزاد و ۹ شرکت‌کننده بخش فراگیر (برای کودکان دارای نیازهای ویژه) که از میان آن‌ها در مرحله‌ی استانی آثار ۳۴۸ قصه‌گو شامل ۲۹۲ قصه‌گوی کانونی، ۴۷ قصه‌گوی آزاد و ۹ قصه‌گوی فراگیر برای داوری پایانی به دبیرخانه جشنواره در تهران ارسال شد.

داوری بخش پایانی این جشنواره را علی خانجانی، محمد سیمزاری، غلامعلی کیومرثی، مژگان خلیل‌پور و فریبا حبیبی، بخش فراگیر زهرا عبدالحی، مینو رجبی‌نیا و طاهره بشیر و بخش رضوی را مژگان خلیل‌پور، محمد سیمزاری و بهناز صفایی‌نایینی برعهده داشتند.

هفدهمین جشنواره بین‌المللی قصه‌گویی کانون در روزهای ۲۷ تا ۳۰ بهمن در کرمانشاه برگزار شد.

منتشر شده در :2015/02/21 - 11:02|شناسه خبر: 4335 589 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه