امروز :یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ساعت : ۰۸:۳۳:۲۶

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

سیستم بانکی ما بیمار است

وی افزود: تا زمانی که انظباط مالی صورت نگیرد و نتوانیم حجم نقدینگی و پایه پولی را اصلاح کنیم بیماری اقتصاد ما و بانکدای پابرجاست.

“غلامرضا تاج گردون”با انتقاد از شیوه بانکداری در کشور و در نظر گرفتن بهرهای بهره های بالا، گفت: سیستم بانکداری ما بیمار بوده که این خود عاملی برای بروز مشکلات بسیار برای اقتصاد کشور ما شده است.

نماینده مردم گچساران در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بیماری شیوه بانکداری ما در کشور نتیجه عدم تطبیق منابع موجود با نیازهای مالی است که عدم تناسب بین عرضه و تقاضا شکاف موجود را بیش از پیش کرده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، با بیان اینکه سیاست های پولی و بانکی ما در کشور با هم هماهنگ نیستند، تصریح کرد: عدم همخوانی سیاست های پولی و بانکی به تشدید تورم و بیشتر شدن مشکلات اقتصادی در چند سال اخیر دامن زده است.

وی با بیان اینکه افزایش پایه پولی یکی از علل نا به سامانی اقتصاد کشور ما است، گفت: دولت ها کمترین توجهی به پیامدها و تبعات اقدامات اقتصادی خود تاکنون نداشته اند که این به رشد بهره های بانکی و مشکلات بعدی آن منجر شده است.

تاج گردون با تاکید بر اینکه رشد نقدینگی در جامعه به زیاد شدن تورم منجر شده است، افزود: تا زمانی که انظباط مالی صورت نگیرد و نتوانیم حجم نقدینگی و پایه پولی را اصلاح کنیم بیماری اقتصاد ما و بانکدای پابرجاست.

این نماینده مردم در مجلس نهم، ادامه داد: کمک به شیوه بانکداری اسلامی در کشور نیازمند همسو شدن سیاست های پولی در کشور با نرخ تورم است از این رو نباید برای کاهش نقدینگی در جامعه تنها به افزایش نرخ سودهای بانکی اندیشید.

رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: دولت باید با درنظر گرفتن سازوکاری مناسب علاوه بر بهبود شرایط اقتصادی کشور بانک ها را به اداره به شیوه اسلامی هدایت کند.
منتشر شده در :2015/02/24 - 07:02|شناسه خبر: 4540 576 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه