امروز :سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ساعت : ۰۰:۵۴:۱۰

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

کهگیلویه ای های مقیم گچساران را فراموش نکن !

چه عواملی باعث شده است که حمایت های صادقانه و بی ریای این شهروندان در حلقه مشاوران اولیه جناب دکتر تاجگردون و شخص ایشان جزئ حلقه مفقوده نگاه واقع شود؟

مجتبی کریمی :شهرستان گچساران به عنوان شهری مهاجرنشین که فلسفه تاسیس وایجاد آن وابسته به نفت و تاسیسات نفت می باشد متشکل از اقوام مهاجری ست که از شهرستان های بهبهان ، کهگیلویه ، بهمئی ، باشت ، چرام، اصفهان ، مسجد سلیمان ، اهواز، ترک های قشقایی و دره شوری و دیگر شهرهای مجاور که ذکر نامشان برده نشده است به این منطقه مهاجرت نمودند و سابقه مهاجرت این مهاجرین به بلندای حیات این شهر می باشد.

این ترکیب زیبا، شهری با تنوع فرهنگی زیبا را برای همه ما گچسارانی ها شکل داده است. آنچه در این مقال و در این فرصت اندک می گنجد ونویسنده در صدد است به تبیین آن بپردازد این چالش فرا روست که کهگیلویه ای های مقیم گچساران(شهروندان گچساران) که متشکل از ایلات مختلف اعم از طیبی ، بهمئی ، بویراحمدی ها ، سادات ودیگر طوایف که ذکر نامشان در این مجال نمی گنجد ۵۰۰۰ رای شان را در انتخابات فرا روی مجلس شورای اسلامی در سبد کدام جریان سیاسی یا کاندیداتور سرازیر می نمایند.

بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران وشکل گیری انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان کهگیلویه و بویراحمد مردم کهگیلویه در حمایت از بهرام تاج گردون اصل را بر شایسته سالاری قرار دادند و جدای از مباحث قومی که پس از ۳۶ سال از پیروزی انقلاب، اکنون رنگ و جان تازه ای گرفته است حمایت تمام قد و تمام عیار خود را نسبت به این چهره سیاسی اعلام نمودند واگر هنوز در دوردست ترین مناطق ایلات کهگیلویه در خانه های گلی این مردم وارد شوید پوسترهای تبلیغاتی بهرام تاجگردون را مشاهده خواهید کرد و ودر این بافت عشیره ای خوشبختانه بر خلاف رویه به ظاهر متمدنانه امروزی، مباحث قومی هیچ رنگ و جایگاهی نداشته و ندارد.

بعد از ورود دکتر غلامرضا تاجگردون به دلایل توانایی شخصی ایشان ، شهرت خانوادگی ، حمایت اصلاح طلبان و تجارب ارزنده ای که در سلسله مسوولیت های مدیریتی بر عهده داشتند باز کهگیلویه ای های مقیم گچساران با حرکتی خودجوش در دو دوره انتخاباتی با پرپایی میتینگ های انتخاباتی در سالن سایپا( شریعتی) از دکتر تاج گردون بی ریا و صادقانه حمایت کردند وقالب های حمایتی های این شهروندان بر هیچکس پوشیده نیست .

از آنجایی که نویسنده خود از دل این ایل و تبار واز حامیان دکتر تاج گردون می باشد و دغدغه این شهروندان را به خوبی می داند سوالاتی چند را عرضه می دارد اما اینکه چه کسی یا چه کسانی در صدد رفع این دغدغه ها وپاسخ به این ابهام ها برخواهند آمد، الله اعلم.

۱- چه عواملی باعث شده است که حمایت های صادقانه و بی ریای این شهروندان در حلقه مشاوران اولیه جناب دکتر تاجگردون و شخص ایشان جزئ حلقه مفقوده نگاه واقع شود؟

۲- چه عواملی باعث شده است که در سلسله مراتب نشست های طوایف در این شهرستان تدابیر و تدارکی برای نشست با این شهروندان در نظر گرفته نشود؟

۳- چرا نیروهای کیفی وعلمی وسرشناس این جریان که دین خود را از گذشته تا به حال به این خانواده و جناب آقای دکتر تاجگردون ادا نموده اند این چنین مورد بی مهری واقع شده اند؟

۴- آیا این کم توجهی وبی مهری نمی تواند زمینه ایی باشد برای تقسیم شهروندان گچسارانی به شهروندان درجه ۱ و ۲ ؟

۵- چه عوامل و دست هایی مانع تحقق شعار جناب آقای دکتر تاجگردون (گچسارانی برای همه گچسارانی ها) شده است؟ آیا سهم خواهی های بی حد وحصر یا مخالفت های بعضی ازاشخاص وحلقه مشاوران، مانع تحقق این شعار شده است یا بی تاثیر پنداشتن آرائ این بخش از شهروندان در انتخابات گذشته و آینده؟

سوال های متعددی از این حیث وجود دارد که نویسنده به دلیل سواستفاده های احتمالی بدخواهان از طرح این سوالات در چنین موقعیت حساسی صرف نظر می نماید زیرا معتقد است این شخصیت توانمند،متخصص و چهره ملی بیش از همیشه نیازمند حمایت اقشار و مردم شریف استان کهگیلویه و بویراحمد در اقصی نقاط مختلف است و امیدوار است تدابیری اندیشیده شود تا این شهروندان چون دیگر شهروندان شریف و فرهنگ دوست گچسارانی در سطح شهرستان و استان از اکرام ، احترام و اعزاز در نگاه حرمت ها و موقعیت ها واقع شوند تا جایی برای سوالات و چراهای دیگر و تخریب از سوی رقیب و بدخواهان بر جای گذاشته نشود و از طرفی دیگر آنچه ذهن نویسنده را به خود مشغول کرده است این موضوع مهم می باشد که نیروها وچهره های تاثیر گذار این شهروندان که از حامیان جناب آقای دکتر تاجگردون می باشند واساسا مورد بی مهری واقع شده اند با چه انگیزه ای مجددا می توانند هماهنگی لازم را چون دو متینگ گذشته در میان این بخش از شهروندان برای حمایت از دکتر تاجگردون در انتخابات پیش رو فراهم نمایند.

 

منبع : عصردنا

منتشر شده در :2015/02/26 - 03:02|شناسه خبر: 4687 686 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه