امروز :چهارشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۰۱:۱۶:۱۲

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

دستگاه‌های نظارتی بی‌طرفی خود را درانتخابات رعایت کنند.

معاون سیاسی امنیتی وزیر کشور گفت: در انتخابات آتی، ما باید اجازه دهیم کسانی که می‌خواهند وارد صحنه شوند روی پای خودشان و با امکانات و توانایی خودشان به عرصه بیایند.

محمدحسین مقیمی‌در جلسه شورای اداری استان چهارمحال‌و‌بختیاری افزود: در زمانی که دولت تدبیر و امید فعالیت خود را آغاز کرد، ۴۳ درصد تورم بر کشور حاکم بود. وی گفت: نرخ سرمایه‌گذاری در کشور منفی ۶/۵ درصد بود و نرخ بیکاری نیز با توجه به اینکه طبق سند پنجم توسعه باید یک رقمی‌می‌شد، دو رقمی‌بود.

وی اظهار کرد: در سال‌های گذشته، درصد بالایی از درآمد دولت از محل درآمد نفت تامین می‌شد و یک شرایط ویژه در دولت بوجود آمده بود تا حداکثر استفاده را از منابع نفتی بکنیم. معاون وزیر کشور گفت: به منظور استفاده حداقلی از درآمد نفت، این درآمدها به سمت سرمایه‌گذاری ملی سوق یافت که با توجه به تدبیر مقام معظم رهبری ۲۰ درصد درآمد نفت در صندوق توسعه ملی برای سرمایه‌گذاری واریز شد. مقیمی‌اظهار کرد: به موازات رونق اقتصادی کشور باید دقت کنیم تا نرخ تورم اضافه نشود و با حفظ تورم ۱۵ -۱۶درصدی موجود، رشد اقتصادی نیز داشته باشیم.

وی به رشد اقتصادی کشور که به منفی ۶/۵ درصد رسیده بود، اشاره کرد و گفت: با تلاش دولت یازدهم، اکنون این رشد منفی به صفر رسیده است. معاون سیاسی وزیر کشور گفت: رییس‌جمهوری در تبلیغات انتخاباتی خود قول و قرارهایی را با مردم گذاشتند و مردم هم بر اساس همان قول و قرارها به ایشان رای دادند لذا مردم توقع دارند که این قول و قرارها به اجرا در بیاید. مقیمی‌اظهار کرد: فعالیت دستگاه‌های اجرایی در استانها می‌تواند به محقق شدن این امر کمک کند.

وی سوال کردن و نقد و انتقاد را حق مردم و نمایندگان مجلس عنوان کرد و گفت: این دولت خود را در مقابل مرد و منتقدان پاسخگو می‌داند و برای اینکه بتوانیم پاسخ انتقاد مردم و نمایندگان را بدهیم ما باید همکارانی را انتخاب کنیم که کارها را به موقع، سریع و خوب به سرانجام برسانند. وی افزود: در استانها باید همکارانی به کار گرفته شوند که بتوانند وظایفی را که دولت بر عهده آنها گذاشته است، بخوبی انجام دهند.

مقیمی،پاسخگو بودن را شرط اول انتخاب همکاران دولت در استانها دانست و افزود: آنها همچنین باید عملکرد مثبت، سالم و پویا داشته باشند و ضمن داشتن اعتقاد به برنامه، برای رسیدن به اهداف این برنامه تلاش کنند. مقیمی‌بااشاره به اینکه هفتم اسفند سال آینده، روز برگزاری انتخابات مجلس و خبرگان در کشور است، افزود: باید در این یکسال همه تلاش خود را بکار بگیریم تا همه کسانی که در خودشان این آمادگی را می‌بیینند، در صحنه انتخابات و به عنوان داوطلب حاضر شوند. وی گفت: همچنین این روحیه باید در مردم تقویت شود تا همه بتوانند براحتی رای بدهند.

وی گفت: مردم واقعا باید احساس امنیت کنند که دستگاه‌های دولتی، امکاناتشان را له یا علیه هیچ شخصی به کار نمی‌گیرند.مقیمی‌تاکید کرد: به لحاظ اداری، قانونی و شرعی مکلفیم بیت‌المال را به گونه‌ای حفظ کنیم که له یا علیه هیچ داوطلبی استفاده نشود و دستگاه‌های نظارتی نیز بی‌طرفی خود را رعایت کنند.ایرنا

منتشر شده در :2015/02/28 - 01:02|شناسه خبر: 4824 843 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه