امروز :پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ساعت : ۲۰:۴۵:۴۴

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

ظریف:مذاکرات به مرحله حساس خود نزدیک شده است

وزیر امور خارجه کشورمان گفت: مذاکرات به مرحله حساس خود نزدیک شده است.

“محمدجواد ظریف” وزیرامورخارجه کشورمان در نشست خبری مشترک با “پائولو جنتیلونی” همتای ایتالیایی خود اظهار داشت: بسیار خوشحالم برای بار دوم در طول مسئولیتم به عنوان وزیر امور خارجه ایران میزبان وزیر خارجه ایتالیا هستم گرچه وزیر کنونی ایتالیا برای اولین بار به ایران آمده‌اند اما در طی یک سال و نیم گذشته بار دومی است که از طرف کشور ایتالیا از ایران بازدید می‌شود.

وی در ادامه افزود: روابط ایران و ایتالیا نشان دهنده عمق روابط است و امیدواریم این روابط گسترش پیدا کند و طی یک سال و نیم گذشته رفت و آمدهای سیاسی خوبی داشتیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران تصریح کرد: همکاری‌های فرهنگی بین ایران و ایتالیا گسترش یافته اما بنگاه‌های تجاری به خاطر تحریم‌هایی که علیه جمهوری اسلامی ایران اعمال شده دچار مشکل شده‌اند اما امیدواریم هرچه بیشتر گسترش پیدا کند.

ظریف با اشاره به این که در نشست دوجانبه در مورد همکاری‌ها، مسائل منطقه‌ای، بین‌المللی و موضوع هسته‌ای گفتگو داشتیم و خواهیم داشت، گفت: اطمینان دارم زمینه برای گسترش همکاری‌ها بین دو کشور بسیار فراهم است.

وی بیان کرد: رهبران دو کشور آمادگی لازم را برای گسترش همکاری‌ها دارند تا با استفاده از زمینه‌های مشترک بین دو کشور همکاری‌ها گسترش یابد.

ظریف اظهار داشت: در مذاکرات هسته‌ای به مراحل حساس نزدیک شده‌ایم و گفتگوهای خوب و ریز و دقیقی به دلیل حضور مسئولین فنی هسته‌ای دو کشور علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی و وزیر انرژی ایالات متحده داشته‌ایم،

وی در ادامه افزود: بحث‌های مفیدی در حوزه فنی و رسیدن توافق فنی بین دو هیأت صورت گرفت.

وزیر امور خارجه کشورمان تأکید کرد: پیشرفت قابل ملاحظه‌ای در زمینه فنی صورت گرفته اما اختلاف نظر‌ها در رابطه با هسته‌ای و تحریم‌ها باقی است. بارها اعلام کرد‌ه‌ایم که تحریم‌ها برای رسیدن به هیچ هدفی مفید نبوده آمریکا و کشورهای غربی باید بدانند تحریم‌ها تنها مانعی هستند برای رسیدن به تفاهم و اگر این موضوع رفع شود، ما به تفاهم نزدیک شده‌ایم. همچنین باید در مورد کلیه موضوعات توافق کنیم تا در نهایت به یک توافق برسیم.

رئیس دستگاه دیپلماسی ایران اظهار داشت: باید در مورد همه زمینه‌ها توافق صورت گیرد اما در هفته‌های گذشته پیشرفت‌هایی را داشتیم که در این هفته هم در رابطه با تحریم‌ها به پیشرفت‌هایی نائل خواهیم شد تا به یک توافق جامع که قابلیت اجرایی شدن داشته باشد، برسیم.

ظریف با تأکید بر این که نتانیاهو مخالف یافتن هرگونه راه حل است، گفت: این نشان دهنده تلاش آن‌هاست تا از یک موضوع غیرواقعی یک بحران ساختگی برای سرپوش گذاشتن واقعیت‌های منطقه، اشغال، سرکوب مردم فلسطین و سیاست‌های تجاوزگرایانه در کرانه باختری و سایر مناطق دیگر استفاده کند.

وی در ادامه افزود: از این رو با هراس افکنی و دروغ‌پردازی و جوسازی در داخل کشورهای دیگر تلاش می‌کند تا مانع برقراری آرامش در منطقه شود البته این تلاش بیهوده است و نباید مانع از رسیدن توافق شود./باشگاه خبرنگاران

منتشر شده در :2015/02/28 - 05:02|شناسه خبر: 4853 634 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه