امروز :جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ساعت : ۰۳:۳۰:۰۹

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

۵۰ درصد بازار لوازم آرایشی در کشور قاچاق است

رئیس سازمان غذا و دارو عنوان کرد: برآوردها نشان می‌دهد ۵۰ درصد بازار لوازم آرایشی را در کشور کالاهای قاچاق تشکیل می‌دهند.

به نقل از فارس، رسول دیناروند در حاشیه مراسم امضای توافق‌نامه همکاری مشترک با منطقه آزاد قشم در جمع خبرنگاران گفت: این آزمایشگاه که در قشم جهت نظارت بر محصولات غذایی، آرایشی و بهداشتی تشکیل شده است یک آزمایشگاه مجهز به شمار می‌رود.

وی ادامه داد: دستگاه‌هایی که در این آزمایشگاه نصب شده است می‌تواند با یکبار تزریق ۱۹۰ باقیمانده سموم در مواد غذایی و آرایشی- بهداشتی را تشخیص دهد.

وی با اشاره به پیشرفت تکنولوژی در شناسایی سموم باقیمانده در کشور گفت: قبلا ما می‌توانستیم حدود ۱۰۰مورد از سموم را شناسایی کنیم اما اکنون با دستگاه‌هایی که خریداری شده است ۱۹۰ سم باقیمانده در مواد غذایی شناسایی می‌شوند.

رئیس سازمان غذا و دارو در مورد قاچاق کالا از مناطق آزاد به داخل کشور گفت: قاچاق دارو و لوازم آرایشی- بهداشتی از مناطق آزاد به داخل کشور صورت نمی‌گیرد بلکه ما مرزهای طولانی با همسایگانی داریم که بر مرزهای خود نظارت مناسب ندارند و از این مرزها لوازم قاچاق وارد کشور می‌شود.

وی در پاسخ به این سوال که رقم دقیق قاچاق دارو و کالاهای بهداشتی و آرایشی چقدر است گفت: ما رقم دقیقی نداریم اما برآوردها نشان می‌دهد که حدود ۵۰ درصد از بازار لوازم آرایشی را کالهای قاچاق تشکیل می‌دهد.

دیناروند تأکید کرد: بهترین وضعیت از نظر قاچاق را دارو دارد که میزان قاچاق آن در کشور بسیار پایین است و ما به مردم توصیه می‌کنیم که داروهای خود را حتماً از داروخانه‌ها خریداری کنند چرا که ۹۵ درصد محصولات داروخانه‌ها به صورت قانونی وارد کشور شده و دارای مجوزهای لازم است.

وی خاطرنشان کرد: لوازم آرایشی نیز بدترین وضع را از نظر قاچاق دارند.

منتشر شده در :2015/03/01 - 10:03|شناسه خبر: 4920 605 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه