امروز :جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۰۲:۰۷:۳۸

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

کلنگ‌زنی راه آهن اقلید – یاسوج در سال آینده

اعتبار ساخت این پروژه حدود ۶۵۰۰ میلیارد ریال پیش بینی شده که با توجه به شرایط اقتصادی، مبلغ این اعتبار تغییر خواهد کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد گفت: راه اهن اقلید – یاسوج در سال آینده کلنگ زنی خواهد شد.

جهانگیری در جمع خبرنگاران افزود: طبق برنامه زمان‌بندی شده قرار است که کلنگ این پروژه ریلی با حضور معاون اول رئیس جمهوری در سال آینده بر زمین زده شود.

وی با تاکید بر ضرورت احداث این خط ریلی در استان کهگیلویه و بویراحمد، اظهارکرد: در استانی قرار داریم که راهسازی در آن تقریبا از سه دهه گذشته به این طرف شروع شد، همواره یکی از دغدغه‌های کارشناسان درباره استان ما کمبود راه‌های ارتباطی بود و با احداث این خط ریلی، بخشی از این دغدغه‌ها برطرف می‌شود.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: اعتقاد ما بر این است که با توجه به رشد اخیری که در در بخش های اقتصادی به وجود آمده و وجود معادن در استان ضرورت دارد که این استان نیز به خطوط ریلی کشور وصل شود. این موضوع می‌تواند تاثیر به سزایی بر اقتصاد و ارتباطات فرهنگی و اجتماعی داشته باشد که برای استان نیز بسیار مثمر ثمر خواهد بود.

جهانگیری تصریح کرد: قرار است که این خط ریلی تا ۲۵ کیلومتری یاسوج – منطقه کاکان – کشیده شود اما هنوز دقیقا مشخص نشده که بعد از ساخت این راه آهن ۱۴۱ کیلومتری، این مسیر ریلی به کجا می‌رود. اما ضروری است که این خط ریلی شهرهای دهدشت و گچساران را پوشش دهد و در نهایت به اهواز وصل شود.

وی بیان کرد: اعتبار ساخت این پروژه حدود ۶۵۰۰ میلیارد ریال پیش بینی شده که با توجه به شرایط اقتصادی، مبلغ این اعتبار تغییر خواهد کرد.

مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: اکنون برای مراسم کلنگ زنی، اعتباری حدود ۱۲ میلیارد تومان برای شروع در نظر گرفته شده است./ایسنا

منتشر شده در :2015/03/02 - 09:03|شناسه خبر: 5019 619 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه