امروز :جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۰۲:۰۱:۴۳

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

ریس اداره محیط زیست دنا:پیدا شدن مار ۲۲ متری در دنا کذب محض است

فرمانده یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد گفت: پیدا شدن مار ۲۲ متری آدم خوار در دنا صحت ندارد.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل حفاظت محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد گفت: پیدا شدن مار ۲۲ متری آدم خوار در دنا صحت ندارد.
جمشید عبدی پور عصر پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به انتشار خبری مبنی بر پیدا شدن یک مار بزرگ در منطقه دنا و ایجاد رعب و وحشت بین ساکنین این منطقه در برخی رسانه های محلی و فضای مجازی افزود: این خبر کذب محض است.

رییس اداره محیط زیست شهرستان دنا ارسال خبرهای بی اساس و خلاف واقع را وهن کار رسانه ها خواند و افزود: مردم از رسانه ها انتظار تولید اخباری را دارند که به نوعی به اطلاعات آنها کمک و در عین حال از بروز هرگونه ابهام آفرینی جلوگیری کنند.

علی افشار افزود: در شهرستان دنا گونه های نادر حیات وحش ازجمله مارهای بزرگ وجود دارد، اما خبر پیدا شدن مار بزرگی که انسان خورده باشد، کاملا کذب و خلاف واقع است.

وی افزود: در خبر انتشار یافته در فضای مجازی ادعا شده که در شکم این مار۲۲متری بقایای سه انسان پیدا شده که درج چنین خبری با این وضعیت خلاف واقع از سوی یک رسانه تعجب برانگیز است.

شهرستان دنا در ۳۵کیلومتری یاسوج مرکز کهگیلویه وبویراحمد واقع شده است و به لحاظ وجود پارک ملی دنا جزو مهمترین زیستگاههای حیات وحش جنوب کشور است.

انتشار خبر مار آدم خوار در دنا درحالی است که چندی پیش خبری مبنی بر فروش گوشت گونه های کل و بز دنا از سوی برخی شکارچیان غیرمجاز در برخی رسانه ها انتشار یافت که با واکنش مسوولان محیط زیست این استان مواجه شد.

براساس گزارش محیط زیست کهگیلویه وبویراحمد ۹ پاسگاه محیط بانی بر پارک ملی دنا شبانه روزی حفاظت می کند.

کوه دنا با ۹۳ هزار هکتار وسعت حایل استانهای کهگیلویه وبویراحمد، اصفهان ،چهارمحال و بختیاری و فارس واقع شده و وجود جمعیت پرشمار کل وبز ،بیش از ۱۶۵گونه جانوری ، دوهزار گونه گیاهی، پرندگان نادر و جنگل انبوه با گونه غالب بلوط، شرایط ویژه ای به این پارک داده است.

نتایج اولیه آخرین سرشماری وحوش این زیستگاه که هفته جاری اجرا شد، از وضعیت مطلوب جمعیت گونه های پرتعداد کل و بز ایبن پارک ملی حکایت دارد.

کوه دنا در سال ۱۳۶۹ از سوی شورای عالی محیط به عنوان منظقه حفاظت شده و در سال ۱۳۹۰به عنوان پارک ملی ثبت شد.

منتشر شده در :2015/03/05 - 08:03|شناسه خبر: 5217 835 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه