امروز :جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ساعت : ۰۴:۴۵:۳۱

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: تدوام اخذ بهره بانکی ۲۸ درصدی اقتصاد کشور را ویران می کند

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از عملکرد بانک ها در کشور گفت: بانک ها با ادامه اخذ بهره بانکی در حدود ۲۸ درصدی اقتصاد کشور را ویران می کنند.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس با انتقاد از عملکرد بانک ها در کشور گفت: بانک ها با ادامه اخذ بهره بانکی در حدود ۲۸ درصدی اقتصاد کشور را ویران می کنند.

روح الله بیگی ئیلانلو درباره وضعیت نرخ سود بانکی گفت: باید پذیرفت مسئولان اقتصادی دولت یازدهم در زمینه مهار نرخ بهره بانکی تاکنون اقدامات قابل دفاعی انجام نداده اند.

نماینده مردم شهرستان های تکاب،شاهین دژ و میاندوآب درمجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم اجرای قوانین بانکداری اسلامی گفت: اقشار مختف مردمی در ملاقات ها از عملکرد ضعیف بانک های کشور انتقاد می کنند و متاسفانه با وجود تذکر فراوان نمایندگان مجلس شورای اسلامی در این زمینه، تاکنون از سوی مسئولان سیستم بانکی اقدام قابل توجهی صورت نگرفته است.

این نماینده مردم در مجلس نهم با بیان اینکه مراجع بزرگوار تقلید از عملکرد فعلی بانک ها انتقاد دارند، افزود: در هر صورت اگر سیستم بانکی به عملکرد خود با وضعیت فعلی ادامه دهد و نرخ بهره بانکی را مهار نکند نمایندگان مجلس از تمامی ظرفیت های قانونی خود استفاده می کنند بنابراین مسئولان اقتصادی کشور باید دستورات اقتصادی اسلامی را الگوی کار خود قرار دهند.

بیگی ئیلانلو با اشاره به اینکه برخی بانک ها سود های که مشکل ربوی دارند از مردم اخذ می کنند، گفت: تداوم اخذ بهره بانکی با نرخ حدود ۲۸ درصد زندگی مردم و اقتصاد کشور را ویران می کند.

وی گفت: اخذ نرخ بالای سود تسهیلات بانکی از مردم و تولید کنندگان از عوامل اصلی تداوم رکود کشور بوده البته مسئولان اقتصادی کشور علاوه بر مهار نرخ بهره بانکی باید شرایط سوق نقدینگی ها به سوی تولید را فراهم تا از رونق دلالی در بازارهایی مانند مسکن، ارز و طلا جلوگیری شود.

به گزارش خانه ملت، این عضو کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: مسئولان اقتصادی کشور باید به موضوع ساماندهی لیزینگ ها در کشور نیز توجه کنند.

منتشر شده در :2015/03/06 - 07:03|شناسه خبر: 5263 574 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه