امروز :جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۰۰:۳۵:۲۴

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

مسئول شهرسازی دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد: ۹۹ درصد ساخت و سازها در یاسوج غیرقانونی است

مسئول شهرسازی دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ۹۹ درصد ساخت و سازهایی که در شهر یاسوج صورت می‌گیرد غیرقانونی است، گفت: بسیاری از ساخت و سازها در روستاهای اطراف شهر یاسوج برخلاف ضوابط ساخته شده است.

مسئول شهرسازی دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه ۹۹ درصد ساخت و سازهایی که در شهر یاسوج صورت می‌گیرد غیرقانونی است، گفت: بسیاری از ساخت و سازها در روستاهای اطراف شهر یاسوج برخلاف ضوابط ساخته شده است.

کرامت فرح‌زاده صبح امروز در جلسه شورای مسکن به وضعیت جمعیتی روستاهای اطراف شهر یاسوج پرداخت و اظهار کرد: روستای سرآبتاوه در اطراف شهر یاسوج با ۲۵۰ هکتار دارای جمعیت ۹ هزار و ۴۰۷ نفری در سال ۹۰ بوده که در سال جاری این آمار به بیش از ۱۱ هزار نفر رسیده است و ظرف پنج سال آینده جمعیت این منطقه به دو برابر افزایش می‌یابد.

مسئول شهرسازی دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: ۷۴ درصد فعالیت‌های مردم این منطقه فعالیت‌های خدماتی است و جمعیتی کمی به فعالیت‌های کشاورزی مشغول هستند.

وی نرخ رشد جمعیت در روستای سروک را ۸/۶ عنوان کرد و گفت: در حال حاضر جمعیت سروک ۴ هزار و ۴۱۵ نفر است که در سال‌های آینده نرخ رشد در این منطقه به ۱۰ درصد می‌رسد، ضمن اینکه سرعت رشد این روستا در سال‌های اخیر شدت بیشتری گرفته و بالغ بر ۷۴ درصد واحدهای مسکونی ظرف ۶،۷ سال اخیر احداث شده است.

این مسئول با بیان اینکه ۹۹ درصد ساخت و سازهایی که در شهر یاسوج صورت می‌گیرد غیرقانونی است، تصریح کرد: بسیاری از ساخت و سازها در روستاهای اطراف شهر یاسوج برخلاف ضوابط ساخته شده و در بیش از ۷۰ درصد آن حریم کوچه‌ها و خیابان‌ها رعایت نشده است.

فرح‌زاده بیان کرد: بیش از ۵۰ درصد ساخت و سازهای ساختمانی در روستاهای اطراف یاسوج مانند مهریان، مادوان و بله‌زار از طریق وام بنیاد مسکن انجام شده اما طرح‌های ساخته شده مطابق با اصول نظام مهندسی ساخته نشده است.

مسئول شهرسازی دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد اضافه کرد: بسیاری از ساختمان‌های این روستاها با تعرض به منابع ملی ساخته شده و تعرض به این منابع برای ساخت و ساز در حال رشد است.

وی شرایط بهداشتی در این مناطق را فاجعه‌بار خواند و گفت: روند تحولات جمعیتی در شهر یاسوج رو به افزایش است و چون این افزایش متناسب با زیرساخت‌ها صورت نگرفته نگران‌کننده است.

این مسئول یادآور شد: در ۴۰ سال گذشته رشد جمعیت یاسوج رشد بی‌سابقه‌ ۱۶ درصدی داشته است، ضمن اینکه در ۲۰ سال اخیر روستاهای زیادی در اطراف شهر یاسوج به این شهر ملحق شدند.

فرح‌زاده به شرایط کنونی شهر یاسوج پرداخت و بیان کرد: کل مساحت حریم شهر یاسوج ۵۶ هزار هکتار است که درصد وسعت از کل استان ۰/۰۳ است و بیش از ۱۰ درصد جمعیت استان در حریم شهر یاسوج ساکن هستند.

مسئول شهرسازی دفتر فنی استانداری کهگیلویه و بویراحمد عنوان کرد: از مجموعه ۲۴۳ هزار و ۷۷۱ نفر جمعیت شهرستان بویراحمد بیش از ۶۸ هزار نفر یعنی ۲۸ درصد جمعیت در یاسوج ساکن هستند./فارس

منتشر شده در :2015/03/07 - 05:03|شناسه خبر: 5304 649 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه