امروز :یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ساعت : ۱۰:۳۹:۳۵

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

تهدید داعش به انفجار کاخ سفید و برج ایفل!

ابومحمد عدنانی که خود را سخنگوی گروه موسوم به دولت اسلامی (داعش) می خواند در پیامی صوتی اعلام کرد که کاخ سفید، برج ایفل و ساعت “بیگ بن” را منفجر خواهد کرد.

در این پیام، گروه داعش از بیعت بوکوحرام برای پیوستن به این گروه استقبال کرده و آن را پذیرفته است. ابومحمد عدنانی در یک پیام ۲۷ دقیقه‌ای شکست‌های اخیر این گروه در عراق و سوریه را بی‌اهمیت دانست و تصریح کرد که “موفقیت نیروهای نظامی مخالف” نادرست و بر پایه “توهمات” است. عدنانی گفت: «دولت اسلامی مقاومت خواهد کرد، همواره بر قدرت آن افزوده خواهد شود و سرانجام پیروز می‌شود.»

سخنگوی داعش بی‌آنکه به عقب‌نشینی از شهر کردنشین کوبانی و شکست این گروه در این شهر مستقیماً اشاره کند، گفت: «جنگ در کوبانی برای ما پیروزی محسوب می‌شود. زیرا که پنتاگون برای بازپس‌گیری این شهر کوچک شادمانی کرد.» وی افزود: در حالی ‌که آمریکا چشم به “شهر کوچک کوبانی” دوخته است، دولت اسلامی بسیاری از کلان‌شهرهای بزرگ جهان را از جمله اهداف خود می‌داند. عدنانی در این پیام صوتی شهرهای گرانادا (غرناطه) در اسپانیا، واشنگتن، لندن، پاریس و رم را اهداف احتمالی حمله اسلام‌گرایان خواند و گفت: «ما کاخ سفید، ساعت بیگ بن و برج ایفل را منفجر خواهیم کرد.» وی تصریح کرد که لشکرکشی دولت اسلامی تا تسلط بر تمامی جهان ادامه خواهد یافت. عدنانی گفت که مسیحیان و یهودیان دو راه دارند؛ “به اسلام بگروند یا جزیه پرداخت کنند.” وی گفت: در حالت دوم آنها باید تابع حکومت اسلامی باشند.

داعش سر قاضی‌القضات دادگاه شرع خود را برید
این در حالیست که ابو جعفر حطاب قاضی القضات گروه “داعش” محکوم و سر بریده شد. بنا به گزارش‌های رسیده صدور احکام سخت‌گیرانه و افراطی علیه مخالفان و اسرای جنگی دلیل این اقدام بوده است. بنا به گزارش تارنمای اشپیگل اتهام قاضی حطاب “زیاده روی و اغراق در صدور احکام علیه مخالفان” بوده است. به نظر می‌رسد که تعصب و سرسختی وی در قضاوت حتی برای ابوبکر بغدادی رهبر گروه دولت اسلامی هم بیش از حد بوده است. این قاضی “تکفیر” را هم اغراق آمیز بکار می‌گرفت و تفسیر می‌کرد. اشپیگل آنلاین درباره این قاضی نوشت که وی تا کنون بسیاری از افراد را به مرگ محکوم کرده بود. ابوجعفر حطاب به گروه تروریستی “انصار الشریعه” در تونس تعلق داشت. بعدها وی به عنوان قاضی عالی دادگاه شرع گروه “دولت اسلامی” فعالیت کرد و بر مبنای قوانین خلافت اسلامی حکم صادر ‌کرد.

چرا سر قاضی داعش بریده شد؟
تارنمای اشپیگل در توضیح بریده شدن سر قاضی عالی دادگاه شرع گروه دولت اسلامی، ابتدا تلاش می‌کند موضوع تکفیر در اسلام را بشکافد. زیرا صدور اغراق آمیز احکام و تکفیر بلای جان قاضی حطاب شده است. اشپیگل همچنین می‌نویسد پدیده تکفیر به یک ابزار ایده‌آل برای متعصبان مذهبی تبدیل شده و این واژه در اسلام بسیار مورد بحث و جدل قرار گرفته است.

تکفیر از کلمه عربی کفر مشتق شده و در اتهام تکفیر، شخصِ تکفیری، دیگر مسلمانان را به ناخالص بودن و انحراف از راه اسلام متهم می‌کند و مجازات آن مرگ است. دانشگاه الازهر در قاهره که به عنوان مهم‌ترین مرکز اسلامی اهل سنت شناخته می‌شود تکفیر را رد می‌کند. در تاریخ هزار ساله دانشگاه الازهر تکفیر کاربردی نداشته است. این مرکز علمی و دینی اسلامی در سال گذشته از تکفیری و مرتد شناختن گروه دولت اسلامی خودداری کرد و اعلام نمود که افراد معتقد و مومن حتی در صورت ارتکاب هر گونه گناهی نباید مرتد و تکفیری اعلام شوند. اشپیگل در ادامه اشاره می‌کند که تکفیر در عربستان سعودی کاربرد دارد و از این لحاظ این موضوع به دکترین گروه دولت اسلامی هم شبیه است. برای گروه داعش، تکفیر حتی قلب ایدئولوژی آن به حساب می‌آید و شیعه مهم‌ترین دشمن است.

حطاب رهبر القاعده را هم کافر و مرتد اعلام کرد
ابو جعفر حطاب قاضی عالی دادگاه شرع و رهبر “هیات شرع” گروه داعش به صورت رسمی، ایمن الظواهری رهبر القاعده را هم تکفیر کرده و به صورت اغراق آمیز اعلام کرده بود کسی که کافر را مرتد اعلام نکند خود کافر است. وی ایمن الظواهری، رئیس گروه تروریستی القاعده را به این دلیل مرتد اعلام کرد‌، چرا که به گفته حطاب وی شیعیان را به اندازه کافی دشمن تلقی نمی‌کند! اما او با احکام اغراق آمیز خود سرانجام خشم سران گروه دولت اسلامی را هم برانگیخت. تارنمای روزنامه “المونیتور” هم می‌نویسد دستگیری حطاب قاضی القضات گروه دولت اسلامی و همفکران او را در چند هفته اخیر بوده است. هنوز مشخص نیست که چه سرنوشتی در انتظار دیگر دستگیر شدگان است.

منتشر شده در :2015/03/14 - 06:03|شناسه خبر: 5896 557 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه