امروز :پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ساعت : ۲۰:۱۵:۴۹

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

تعرفه های گاز خانگی اصلاح شد+ جزئیات

رئیس امور تعرفه ها و قراردادهای مدیریت گازرسانی شرکت ملی گاز از اصلاح تعرفه های گاز بخش خانگی بعد از تذکرات نمایندگان مجلس خبر داد.

“سید جلال نورموسوی”رئیس امور تعرفه ها و قراردادهای مدیریت گازرسانی شرکت ملی گاز اظهار داشت: حسب مذاکراتی که با نمایندگان محترم صورت گرفته است و رفت و آمدهای که وزیر نفت محترم داشتند، تصمیماتی را برای اعمال بیست درصد به هر پله را ابلاغ کردند و الان جاری سازی شده است و حدود سه هفته است که روی سیستم مکانیزه امور مشترکین جاری سازی شده است.
وی افزود: قبوض جدیدی که تولید می شود بر همین مبنای بیست درصد به هر پله است که نظر بعضی از نمایندگان محترم مجلس بوده است.
رئیس امور تعرفه ها و قراردادهای مدیریت گازرسانی شرکت ملی گاز ادامه داد: الان ما ۱۲ پله داریم که در مرحله دوم بیست درصد را به صورت متوسط در ابتدا ما اعمال کردیم و بعد از این مذاکرات، بیست درصد به هر پله اضافه شد.
وی اضافه کرد: اگر احیانا نظر اصلاحی را هیئت محترم دولت ابلاغ بفرمایند بویژه که سال ۹۴ در حال شروع شدن است، اعمال خواهد شد ولی تاکنون هیچ تصمیمی برای تغییر هم مبلغ گازبها و هم پلکان های مصرف مشترکین گرفته نشده است.
۱۲ نفر از نمایندگان مجلس پیش از این در نامه‌ای خطاب به رئیس‌جمهور با انتقاد از شیوه تعرفه‌گذاری برق و گاز در سال ۹۳ به نفع مشترکان پر مصرف و به ضرر مشترکان کم‌مصرف خواستار تغییر این شیوه تعرفه‌گذاری شده بودند.
با این وجود الیاس نادران یکی از ۱۲ نماینده امضا کننده نامه مذکور شیوه اصلاح تعرفه‌ها از سوی شرکت ملی گاز را منطبق بر ایده نمایندگان که خواستار تعیین تعرفه‌های شدیدا بالاتر برای مصارف بالاتر و تعرفه‌های پایین‌تر برای مشترکان کم‌مصرف‌تر با هدف ایجاد انگیزه برای کاهش مصرف گاز و تامین بخشی از کسری هدفمندی یارانه‌ها از محل حذف یارانه پرمصرف‌ها بودند، ندانست.
حمیدرضا عراقی مدیر عامل شرکت ملی گاز پیش از این در گفت‌وگو از استعلام از وزیر نفت برای اصلاح تعرفه قبوض گاز خانگی خبر داده بود.

منتشر شده در :2015/03/17 - 10:03|شناسه خبر: 6195 760 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه