امروز :یکشنبه ۳ تیر ۱۴۰۳ساعت : ۰۸:۵۶:۳۸

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

جزئیات رانت ۲ شرکت دولتی+ اسامی شرکت‌ها

در رانت ۶۵۰ میلیون یورویی به یک فرد رانت داده شد و در این مرحله خلاف دیگری صورت گرفت که رانت به دو شرکت دولتی داده شده است.

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات، جزییات رانت وزارت جهاد کشاورزی به دو شرکت دولتی را تشریح کرد.

الیاس نادران گفت: این رانت مربوط به صندوق توسعه ملی بود که به وزارت جهاد کشاورزی داده بودند که مورد اعتراض ما قرار گرفت و در این رابطه نامه‌ای به آقای روحانی نوشتیم.

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: در آن نامه گفتیم که در رانت ۶۵۰ میلیون یورویی به یک فرد در بخش خصوصی رانت داده شد و در این مرحله خلاف دیگری صورت گرفت که رانت به دو شرکت دولتی داده شده است.

وی تصریح کرد: ایجاد کردن رانت برای شرکت‌های مختلف خلاف است.

نادران در خصوص جزییات این رانت اظهار داشت: صورت جلسه مربوط به ۱۲ بهمن است که در دفتر معاون اول رئیس‌جمهور تشکیل شده است و در آنجا به یک شیوه نامه‌ای اشاره شده که می‌گوید قرار بود ارزهای مربوط به مجوز برداشت از صندوق توسعه ملی را در اختیار وزارت جهاد کشاورزی قرار بدهند.

وی تصریح کرد: وزارت جهاد و کشاورزی با فروش آن ارزها، ریال مربوط به طرح‌های مهار آب‌های مرزی را تامین کند اما وزارت جهاد کشاورزی کار را به امر واردات خوراک دام، علوفه و کنجاله سپرده است.

وی افزود: ۲ شرکت وابسته به جهاد کشاورزی قرار شده از این ارزها استفاده کنند که یکی شرکت فرآورده‌های دامی جاهد وابسته به جهاد استقلال و یکی شرکت جهاد تحقیقات آب و انرژی وابسته به موسسه تحقیقات وزارت جهاد کشاورزی است.

عضو هیئت‌رئیسه کمیسیون برنامه و بودجه گفت: این دو شرکت دولتی هستند و در ماموریت آن‌ها واردات کالاهای ذکر شده نبوده است ضمن آن که این اقدام یک کار انحصاری است.

وی افزود: در بازار واردات، وارد کننده‌های غیردولتی حضور دارند و امکان استفاده از این ارزها را داشتند که آن‌ها را محروم کرده‌اند و به این دو شرکت دولتی واگذار شده است.

نادران خاطرنشان کرد: متاسفانه نه آقای روحانی و نه معاون اول رئیس‌جمهور پاسخی به نامه نمایندگان در رابطه با رانت این دو شرکت نداده‌اند./پارس

منتشر شده در :2015/03/18 - 12:03|شناسه خبر: 6237 723 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه