امروز :سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ساعت : ۰۰:۵۷:۳۹

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

واریز اولین سهمیه بنزین ۹۴ و کاهش سهمیه برخی وانت‌بارها

تا ساعاتی دیگر علاوه بر واریز اولین سهمیه بنزین سال ۹۴ به کارت های سوخت خودروها و موتورسیکلت‌ها، سهمیه وانت‌بارهایی که پروانه آنها برای حمل ونقل عمومی صادر نشده است کاهش می‌یابد.

سهمیه بنزین خودرو و موتورسیکلت‌های شخصی بدون تغییر ــ به‌ترتیب هرکدام ۶۰ لیتر و ۲۵ لیتر ــ بامداد اولین روز فروردین ماه سال ۹۴ در کارت‌های سوخت شارژ می‌شود.

همچنین سهمیه بنزین آزاد ۳۰۰ لیتری خودروهای شخصی و سهمیه بنزین آزاد ۶۰لیتری موتورسیکلت‌ها پس از مصرف سهمیه نیمه‌یارانه‌ای قابلیت برداشت دارد.

همچنین دور دوم اصلاح سهمیه بنزین وانت‌بارها از ابتدای فروردین ۹۴ اجرایی می‌شود؛ به‌گفته مدیرکل دفتر حمل و نقل سازمان شهرداری‌های وزارت کشور جز ۳۵۰هزار وانت‌باری که پروانه آنها برای فعالیت در حمل و نقل عمومی صادر شده، بقیه وانت‌بارها که یک‌میلیون و ۸۵۰هزار دستگاه هستند، در صورتی که در چرخه حمل و نقل عمومی فعالیت می‌کنند باید در فرصت یک‌ماهه اسفندماه برای ثبت‌نام اقدام می‌کردند، در غیر این صورت از ابتدای فروردین سهمیه بنزین یارانه‌ای وانت‌بارهایی که اقدام به ثبت‌نام نکرده‌اند به سهمیه ۶۰لیتری تبدیل می‌شود.

طی ۴ سال گذشته یک‌میلیون و ۲۵۰هزار وانت‌بار فعال در بخش حمل و نقل عمومی از طریق وزارت راه و شهرسازی، وزارت کشور، شهرداری‌ها و اصناف، اقدام به ارائه مدارک خود و ثبت‌نام در سامانه اینترنتی ساماندهی خودروهای عمومی کردند.

از این تعداد، مالکان ۳۵۰هزار وانت‌بار مراحل ثبت‌نام را تا صدور پروانه طی کردند اما پرونده ۹۰۰هزار وانت‌بار هنوز باز است و فرایند ثبت‌نام آنها کامل نشده است.

منتشر شده در :2015/03/20 - 03:03|شناسه خبر: 6436 671 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه