امروز :جمعه ۱۱ اسفند ۱۴۰۲ساعت : ۲۱:۵۶:۳۷

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

شهردار دهدشت:هزینه ی ۴٫۵ میلیون تومان برای زیباسازی شهر/عدم وجود درآمد پایدار از مشکلات دهدشت

شهردار دهدشت گفت: ۴۵ میلیارد ریال در ۱۸ ماهه گذشته برای زیباسازی شهر دهدشت هزینه شده است.

راه ملت؛ جواد تخشا اظهار داشت: حدود ۳۰۰ کیلومتر جدول‌گذاری در سطح شهر دهدشت وجود دارد که ۷۰ درصد آنها شهر فرسوده هستند.

وی با بیان اینکه یکی از مشکلات شهرداری دهدشت دفع آب‌های سطحی است، ابراز کرد: تا زمانی که سیستم فاضلاب در شهر راه‌اندازی نشود متقاضیان مسکن موظف به ایجاد چاه جاذب برای منازل خود هستند.

تخشا با اشاره به اینکه محدوده خدمات شهر دهدشت یک هزار هکتار است و از این تعداد ۱۸۰ هکتار معابر است،عنوان کرد: از مجموع ۱۸۰ هکتار ۲۲ هکتار معابر خاکی است.

وی تصریح کرد: در ۱۸ ماه گذشته قریب ۴٫۵ میلیارد تومان توسط شهرداری دهدشت در زمینه آماده‌سازی و زیرسازی، جدول‌گذاری، مخروط‌ریزی و روشنایی میادین و پارک‌های سطح شهر در بخش عمرانی هزینه شد.

تخشا خاطرنشان کرد: از محل ماده ۱۸۰ حدود ۱٫۵ میلیارد تومان اعتبار به شهرداری دهدشت اختصاص داده شد که از این میزان ۷۰۰ میلیون تومان به ورودی دهدشت به چرام که تاکنون ۳۰ درصد پیشرفت داشته اختصاص یافت.

شهردار دهدشت بیان کرد: طرح جامع شهر دهدشت در یک افق چشم انداز ۲۰ ساله برنامه‌ریزی شده و طرح خوبی است اما طرح تفصیلی این شهر اشکالات بسیاری دارد و برابر با ضوابط شهرسازی تدوین نشده است.

تخشا یکی دیگر از مشکلات شهرداری دهدشت را عدم درآمد پایدار عنوان کرد و افزود: شهر دهدشت شهری بن‌بست در زمینه مواصلاتی است و درآمد مردم مبتنی بر حقوق کارمندی است و  بازار پررونقی برای خرید و فروش و ایجاد اشتغال وجود ندارد.

وی گفت: ۸۰ درصد مردم ما زیرچتر حمایتی هستند و یکی از دیگر مشکلات فقر فرهنگی حاکم بر این منطقه است که در فضای شهری مردم در خانه مرغ و ماکیان محلی نگهداری می‌کنند که سبب چهره غیر بهداشتی شهر و ریشه‌کن کردن چمن و فضای سبز شهری می‌شود.

تخشا با بیان اینکه روزانه ۶۰ تن زباله در شهر دهدشت تولید می‌شود، اظهار داشت: مالکینی که زمین‌های خالی خود را دیوارکشی یا حصارکشی کنند در هنگام صدور پروانه ساخت تخفیف ۳۰ درصدی از شهرداری دریافت می‌کنند./تسنیم

منتشر شده در :2015/03/25 - 05:03|شناسه خبر: 6728 954 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه