امروز :سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ساعت : ۰۱:۳۶:۳۹

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

قیمت خرید تضمینی گندم و کلزای کشاورزان کهگیلویه و بویراحمد اعلام شد

رییس سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد گفت: قیمت هر کیلوگرم گندم معمولی ۱۱هزار و۵۵۰ ریال،گندم دوروم ۱۸هزار و۸۸۰ ریال و هر کیلوگرم کلزا به قیمت ۲۲هزار ریال از کشاورزان خریداری می شود.

راه ملت؛ جعفر گوهرگانی افزود: پیش بینی می شود امسال بیش از ۵۰ هزار تن گندم معمولی،۱۰ هزار تن گندم بذری و بیش از یکهزار تن کلزا از کشاورزان کهگیلویه و بویراحمد خریداری شود.

وی بیان کرد: با توجه به سیاست های تشویقی جهاد کشاورزی سطح زیر کشت کلزا از ۵۰ هکتار در سال گذشته به بیش از سه هزار هکتار در سال زراعی جدید رسیده است.

گوهرگانی اظهار کرد: کمک های بلاعوض به کشاورزان ،ارائه کود مجانی، بذر با سوبسید از سوی دولت و همچنین خرید تضمینی محصول کلزا پیش از زمان کشت از جمله حمایت های جهاد کشاورزی این استان از کشاورزان برای کاشت محصول کلزا است.

وی عنوان کرد: بیش از ۱۶ مرکز خرید تضمینی محصولات کشاورزی در مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد دایر شده که کار خرید را از اردیبهشت امسال آغاز خواهند کرد.

این مسوول ادامه داد: با توجه به اینکه در سال جاری قیمت پایه گندم از طریق دولت تعیین شده است در تمامی نقاط کشور این محصول با یک نرخ خریداری می شود که باعث کاهش بسیاری از نگرانی ها در این زمینه شده است.

رییس جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: در صورتی که بتوانیم ۵۰ درصد گندم تولیدی در شهرستان های این استان را به صورت تضمینی خریداری کنیم از لحاظ اقتصادی بسیار مطلوب است.

گوهر گانی ابراز داشت: سازمان جهاد کشاورزی کهگیلویه و بویراحمد سال زراعی گذشته بیش از ۴۵ هزار تن گندم معمولی و بیش از ۱۰ هزار تن گندم بذری از کشاورزان این استان خریداری کرد.

پیش بینی می شود بیش از ۱۰۰ هزار تن انواع گندم معمولی و بذری امسال در کهگیلویه و بویراحمد برداشت شود./ایرنا

منتشر شده در :2015/04/07 - 11:04|شناسه خبر: 7547 641 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه