امروز :سه شنبه ۲۶ تیر ۱۴۰۳ساعت : ۰۲:۳۱:۳۷

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

تاجگردون:توافق هسته ای قطعا بر اقتصاد کشور موثر خواهد بود

راه ملت، نماینده مردم گچساران و باشت در یادداشتی در روزنامه آرمان درباره اثرات توافق هسته‌ای بر اقتصاد کشور اینطور بیان کرده است: توافقی که قرار است تیرماه میان ایران و غرب به امضا برسد، قطعا بر اقتصاد کشور موثر خواهد بود. آثار رفع تحریم‌ها بر اقتصاد ایران آثار بلندمدت و کوتاه‌مدتی را به وجود […]

راه ملت، نماینده مردم گچساران و باشت در یادداشتی در روزنامه آرمان درباره اثرات توافق هسته‌ای بر اقتصاد کشور اینطور بیان کرده است: توافقی که قرار است تیرماه میان ایران و غرب به امضا برسد، قطعا بر اقتصاد کشور موثر خواهد بود.
آثار رفع تحریم‌ها بر اقتصاد ایران آثار بلندمدت و کوتاه‌مدتی را به وجود خواهد آورد که از جمله آثار کوتاه‌مدت امضای توافقنامه با غرب این است که قطعا باعث به وجود آمدن فضای اقتصادی مطلوب‌تر و انگیزه بیشتر برای تولید در کشور می‌شود چراکه سرمایه‌گذار بخش خصوصی برای سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف، امنیت می‌خواهد که در صورت حصول توافق این امنیت برای سرمایه‌های آنها در ایران فراهم خواهد شد ولی درباره آثار بلندمدت لغو تحریم‌ها نباید به صورت کوتاه‌مدت نگاه کرد. بی‌گمان این آثار در سال‌های آینده در اقتصاد کشور هویدا خواهد شد…
رفع تحریم‌ها وگشایش اعتبارات آثار خوبی بر اقتصاد کشور خواهد گذاشت. همچنین فضای اقتصادی در صورت رفع تحریم‌ها ثبات بیشتر و بهتری پیدا خواهد کرد و آثار این ثبات روی بخش‌های مختلف کشوردر آینده مشخص خواهد شد. لذا تمام تلاش دولت در سه ماه آینده که قرار است به یک توافقنامه جامع با غرب دست پیدا کند باید روی حصول توافقنامه متمرکز باشد.
اگر توافقنامه میان ایران و غرب حاصل شود قطعاً اقتصاد ایران به سمت و سوی شکوفایی حرکت خواهد کرد و اقتصاددانان بعد از حصول توافق بر مبنای برنامه، اقتصاد کشور را جلو خواهند برد. همچنین یکی دیگر از آثار بلند مدت توافق این است که موجب تولید و برگشت سرمایه به داخل کشور می‌شود.

منتشر شده در :2015/04/12 - 04:04|شناسه خبر: 7816 1004 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه