امروز :دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ساعت : ۱۷:۵۷:۵۵

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

بن الکترونیک خرید کتاب برای طلاب و دانشجویان

با در نظر گرفتن این اعتبار، پیش‌بینی شده است که ۲۵۰ هزار دانشجو و طلبه بن کارت‌های الکترونیک را در سطح کشور دریافت کنند.

مدیر کمیته رفاهی و هماهنگی نهادهای همکار بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از اختصاص اعتبار ۱۰ میلیارد تومانی برای شارژ بُن‌کارت‌های الکترونیک دانشجویان و طلاب در این نمایشگاه خبر داد.

راه ملت، به نقل از  مهر، “نیکنام حسین‌پور سی سختی ” با اشاره به سیاست‌های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای توسعه کتاب و کتابخوانی در کشور گفت:‌ بُن‌کارت‌های الکترونیک کتاب در چند سال گذشته در سرفصل برنامه‌های معاونت‌ امور فرهنگی قرار گرفته است و تلاش شده است تا هر ساله تسهیلات بیشتری به دانشجویان و طلاب ارایه شود. امسال نیز نزدیک به ۱۰۰ میلیارد ریال از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برای این منظور تخصیص داده شده است.

مدیر کمیته رفاهی و هماهنگی نهادهای همکار بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران افزود: وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در نمایشگاه امسال کتاب تهران برای هر دانشجو و طلبه ۴۰ هزار تومان در نظر گرفته است که این مبلغ نسبت به سال گذشته ۳۰ درصد افزایش داشته است. همچنین به مانند دوره‌های گذشته، دانشجویان و طلاب متقاضی نیز ۴۰ هزار تومان به حساب واریز می‌کنند و بن کارت الکترونیک ۸۰ هزار تومانی دریافت می‌کنند.

وی ادامه داد: با در نظر گرفتن این اعتبار، پیش‌بینی شده است که ۲۵۰ هزار دانشجو و طلبه بن کارت‌های الکترونیک را در سطح کشور دریافت کنند.

طرح ویژه برای توزیع هدفمند بن کارت‌های الکترونیک کتاب

مدیر کمیته رفاهی با اشاره به توزیع هدفمند بن‌های الکترونیک کتاب در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران گفت: با توجه به سیاست‌های دولت تدبیر و امید مبنی بر هدفمند کردن یارانه‌ها، برنامه ویژه‌ای را برای بن کارت‌های الکترونیک در نظر گرفته‌ایم. دانشجویان تهرانی به دلیل زیرساخت‌های فنی و دسترسی‌های بیشتر، کار ثبت‌نام را با سهولت بیشتری انجام می‌دهند. گزارش‌های دریافتی نیز نشان می‌دهد که در سال‌های گذشته بیشترین دریافت‌کنندگان بن‌های الکترونیک از استان تهران و شهرهای اطراف تهران بوده‌اند.

حسین‌پور ادامه داد: امسال با هماهنگی‌هایی که با وزارت علوم، تحقیقات و فناوری انجام شده است، گستره آموزش عالی در کشور را دریافت کرده‌ایم. با این اطلاعات مشخص است که در هر استان چه تعداد دانشجو وجود دارد. بر همین اساس میزان مبلغ تخصیص داده شده از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در میان استان‌ها تقسیم شده است. با این شرایط استان‌هایی که دانشجویان بیشتری دارند، مبلغ یارانه بیشتری دریافت می‌کنند و استان‌هایی که دانشجویان کمتری دارند، مبلغ یارانه کمتری دریافت خواهند کرد. این یارانه برای هر استان ثابت است و دانشجوی استان دیگر نمی‌تواند از یارانه استان دیگر استفاده کند.

وی با تاکید بر رعایت عدالت توزیعی با به کارگیری این طرح گفت: این اقدام زمان ثبت‌نام را بیشتر می‌کند اما عدالت توزیعی با این شرایط بیشتر رعایت خواهد شد. این برای اولین بار است که چنین اقدامی انجام می‌شود و با سیاست‌های دولت در حوزه هدفمندی یارانه‌ها هماهنگی دارد.

حسین‌پور درباره زمان ثبت‌نام برای دریافت بن کارت الکترونیک گفت: با هماهنگی‌های انجام شده با عوامل فنی و سایت، کار ثبت‌نام از بعد از ظهر روز شنبه ( ۲۹ فروردین ماه) آغاز خواهد شد و تا ۵ اردیبهشت ماه ادامه خواهد داشت. امیدورایم دانشجویان با فاصله زمانی مناسب اختصاص داده شده با آرامش و طمانینه به ثبت‌نام بپردازند. دانشجویان باید از طریق سایت http://bon.tibf.ir نسبت به ثبت‌نام اقدام کنند.

اطلاعات ناشران یک هفته قبل از شروع نمایشگاه قابل دریافت است

همچنین در خبری دیگر از بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، محمدحسین متولی مدیر کمیته اطلاع رسانی این نمایشگاه اظهار کرد: منتظر جانمایی ناشران در داخل فضای نمایشگاه هستیم تا بتوانیم هرچه زودتر اطلاعات نمایشگاه را در اختیار علاقه‌مندان به نمایشگاه کتاب قرار دهیم.

وی ادامه داد: با توجه به هماهنگی‌های انجام شده در پی آن هستیم تا اپلیکیشن اطلاع‌رسانی نمایشگاه کتاب تهران را راه‌اندازی کنیم تا بازدیدکنندگان بتوانند علاوه بر سایت نمایشگاه اطلاعات را از طریق اپلیکیشن نمایشگاه نیز مشاهده کنند.

مدیر کمیته اطلاع رسانی نمایشگاه کتاب تهران گفت: تمام تلاش ما این است که بازدیدکنندگان بتوانند اطلاعات نمایشگاه را یک هفته زودتر از شروع نمایشگاه و از طریق سایت و اپلیکیشن نمایشگاه دریافت کنند.

بیست و هشتمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران از تاریخ ۱۶ تا ۲۶ اردیبهشت ماه ۱۳۹۴ در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) برگزار می‌شود.

“نیکنام حسین پور سی سختی ” از فرزندان شایسته شهرستان “دنا ” استان ” کهگیلویه و بویراحمد” است که همواره در مسئولیت برگزاری نمایشگاه کتاب نقش ممتازی ایفا کرده است .

منتشر شده در :2015/04/16 - 07:04|شناسه خبر: 7942 825 بازدید
گزارش خطا:
برچسب ها:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه