امروز :دوشنبه ۷ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۰۸:۴۴:۲۸

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

لزوم حفظ کرامت انسانی مددجویان کمیته امداد

به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه، سید کرامت‌الله کریمی عصر امروز در همایش جشن عاطفه‌های دهدشت این جشن را جشن دیرین در فرهنگ دینی ساختار نظام خواند و تصریح کرد: اگر نگاه اعتدالی به جریان خلقت داشته باشیم می‌بینیم که هر سلوک و روشی از مکتب خداوند بر اساس نظم دیرین در بستر جامعه وجود […]

۱۳۹۳۰۶۲۷۰۰۰۳۲۲_PhotoA
به گزارش خبرگزاری فارس از کهگیلویه، سید کرامت‌الله کریمی عصر امروز در همایش جشن عاطفه‌های دهدشت این جشن را جشن دیرین در فرهنگ دینی ساختار نظام خواند و تصریح کرد: اگر نگاه اعتدالی به جریان خلقت داشته باشیم می‌بینیم که هر سلوک و روشی از مکتب خداوند بر اساس نظم دیرین در بستر جامعه وجود داشته و دارد.

فرماندار کهگیلویه با اشاره به روش‌های نظام‌مند در خلقت موجودات، افزود: پیوند عطابخش در این فرهنگ بر اساس این نظم بوده است.

کریمی پیوند ساختاری فیزیکی دو نهاد کمیته امداد و آموزش و پرورش را در متن معنادار خواند و گفت: نظم آفرینش قدرت خود را در تقسیم عادلانه ثروت بین انسان‌ها به ما ارزانی داده است.

مدیر ارشد اجرای کهگیلویه تصریح کرد: جشن عاطفه‌ها یعنی جشن پیوند «بنی آدم اعضای یکدیگرند» و به معنای فهماندن باور مشترک در اعتماد و بیان این نکته است که انسان‌ها در کنار همدیگر قرار دارند و می‌توانند به مشکلات یکدیگر رسیدگی کنند.

کریمی با اشاره به تأکید تواتری قرآن به انفاق، سخاوت را از منظر مولای متقیان علی(ع) در دل دایره‌ فراگیر عدالت عنوان و خاطرنشان کرد: انفاق و عطابخشی جامعه را به سعادت می‌رساند.

وی بخشش را آغاز انسانیت و باعث شکوفایی فردی و اجتماعی جامعه قلمداد و تصریح کرد: اگر بخشش و جود وجود داشته باشد آزمندی به ناکجاآباد تاریخ و حرص و طمع به تاریک‌خانه رهنمود و نگاه ظالمانه به جامعه کم‌رنگ خواهد شد.

فرماندار کهگیلویه با بیان اینکه انفاق و تزریق داده‌های خداوند به دیگران است، نگاه خارج از این مقوله را منجر به تشکیک در دین و در آداب و سلوک مسلمانی خواند و تأکید کرد: در یاری رساندن به نیازمندان نگاه و تفکر بر این باشد که عطابخشی از روی شهرت نباشد.

منتشر شده در :2014/10/07 - 06:10|شناسه خبر: 812 904 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه