امروز :جمعه ۲۵ خرداد ۱۴۰۳ساعت : ۰۰:۳۶:۰۶

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

الزامی بودن ارائه کد رهگیری بیمه شدگان به مراکز درمانی

چراغ سحر گفت: ارائه کد رهگیری بیمه شدگان به مراکز بهداشتی و درمانی از ۱۵ اسفند الزامی است.

به گزارش راه ملت و به نقل از  صدای جنوب  مدیرکل تامین اجتماعی این استان گفت: بیمه شدگان و بازنشستگان تحت پوشش این سازمان از پانزدهم اسفند ماه سال جاری برای دریافت خدمات پزشکی، درمانی و دارویی باید کد رهگیری صادر و ارسال شده به تلفن همراه خود را ارائه کنند.
رسول چراغ سحر افزود: به همین منظور بیمه شدگان و بازنشستگان تا قبل از نیمه اسفند ماه با مراجعه به سامانه خدمات غیرحضوری این سازمان به نشانی es.tamin.ir نسبت به ثبت‌نام در این سامانه یا کنترل و تکمیل اطلاعات هویتی خود و افراد تحت تکفل و در صورت نیاز به‌ روزرسانی شماره تلفن همراه در سامانه اقدام کنند.
وی ادامه داد: ارائه کد رهگیری که توسط پزشک به بیمار اعلام و همزمان از طریق سامانه نسخه الکترونیک به گوشی تلفن همراه بیمار ارسال می‌شود، و برای دریافت دارو و خدمات پاراکلینیکی الزامی است.
مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد افزود: در صورتی که کد رهگیری فراموش شود، بیمار می‌تواند با مراجعه به سامانه es.tamin.ir از طریق انتخاب منوی بیمه‌شدگان ← خدمات سلامت الکترونیک ← نسخ الکترونیک من، کد رهگیری را دریافت کند.
چراغ سحر با بیان اینکه اطلاع از کد رهگیری، از طریق برنامه کاربردی یا اپلیکیشن “تامین من” که تنها نرم افزار مورد تأیید سازمان تأمین‌اجتماعی است هم امکان پذیر است گفت: از ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ ارائه هم زمان کارت ملی و کد رهگیری به‌ هنگام مراجعه به داروخانه‌ها یا مراکز پاراکلینیک (آزمایشگاه، رادیولوژی) برای دریافت خدمت الزامی است.
مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: داروخانه‌ها و مراکز پاراکلینیک تنها پس از ثبت کد ملی و کد رهگیری قادر به رؤیت نسخه و ادامه فرایند نسخه‌پیچی خواهند بود.
چراغ سحر بیان کرد: با اجرایی شدن این فرایند از سوء استفاده‌های احتمالی و نیز تداخل احتمالی نسخه‌پیچی در داروخانه‌ها و مراکز پاراکلینیک و احیاناً ارائه نادرست دارو یا خدمات پاراکلینیکی به بیماران، جلوگیری خواهد شد.
وی افزود: ثبت‌نام در سامانه خدمات غیرحضوری سازمان تأمین‌اجتماعی برای بیمه‌شدگان، بازنشستگان و مستمری‌بگیران اصلی و نیز بیمه شدگان تبعی با سن بیش از ۱۸ سال، ضروری است و این افراد باید در صورتی که هنوز در این سامانه ثبت نام نکرده‌اند، در اسرع وقت به این سامانه مراجعه و ثبت‌نام کنند.
چراغ سحر اضافه کرد: برای ثبت نام در سامانه خدمات غیرحضوری داشتن شماره همراه به نام فرد متقاضی ضروری است و در خصوص بیمه‌شدگان تبعی زیر سن قانونی که شماره تلفن به‌نام خود ندارند، کد رهگیری به تلفن ثبت شده مربوط به بیمه‌شده اصلی ارسال می شود.

منتشر شده در :2023/02/24 - 05:02|شناسه خبر: 81607 149 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه