امروز :پنج شنبه ۴ مرداد ۱۴۰۳ساعت : ۲۰:۳۷:۲۳

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

جاده چرام به بابامبدان احداث میشود

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: جاده شهرستان چرام از توابع استان کهگیلویه و بویراحمد به بنادر جنوب کشور متصل می شود.

راه ملت، رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت: جاده شهرستان چرام از توابع استان کهگیلویه و بویراحمد به بنادر جنوب کشور متصل می شود.

غلامرضا تاجگردون افزود: مجوز ماده ۲۱۵ پروژه احداث جاده چرام به بابامیدان برای شروع عملیات اجرایی آن در سال ۹۴ تصویب شده است.

وی بیان کرد:اخذ ردیف اعتباری این پروژه مسیر شروع عملیات اجرایی آن را هموار کرده است.

تاجگردون اظهار کرد: ۳۵ میلیارد ریال اعتبار در بودجه سال ۹۴ و ۱۵ میلیارد ریال از محل بودجه مناطق محروم کشور (ماده ۱۸۰) برای ساخت جاده ارتباطی چرام به باباکلان پیش بینی شده است.

وی گفت:با اجرای این طرح جاده ارتباطی بنادر جنوب کشور به استان اصفهان وصل خواهد شد.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی بیان کرد: خارج شدن دهستان بویراحمد گرمسیری از بن بست ارتباطی، کاهش تصادفات جاده ای و سهولت دسترسی مردم شهرستان چرام و زایران بی بی حکیمه (س) به زیرساخت های جاده ای از مزایای اجرای این طرح است.

تاجگردون عنوان کرد: کاهش مسیر بنادر جنوبی به جاده اصفهان از دیگر مزایای اجرای این طرح است.

رییس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی ابراز کرد: اجرای این طرح از جاده ارتباطی روستای آبریگون در توابع گچساران اغاز می شود.

تاجگردون به در حال اجرا بودن پروژه طرح چهارخطه شدن جاده بابامیدان، گچساران به بهبهان به طول ۱۴۰ کیلومتر اشاره کرد و گفت: با تکمیل این پروژه ها زمینه توسعه این استان فراهم شود.

به گفته مدیرکل راه و شهرسازی کهگیلویه و بویراحمد اجرای این پروژه مسیر ۲۸۵کیلومتری چرام به جاده اصفهان را به ۱۸۵ کیلومتر کاهش خواهد داد./ایرنا

منتشر شده در :2015/04/22 - 10:04|شناسه خبر: 8327 772 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: News@RaheMellat.ir

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه