امروز :دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ساعت : ۱۷:۳۹:۵۱

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

افتتاح ورزشگاه حاشیه ساز یاسوج +تصاویر

ورزشگاه ۱۵ هزار نفری حاشیه ساز شهر یاسوج که به نام شهید فتاحی نامگذاری شد و پس از آن در اقدامی غیرقانونی به ورزشگاه آزادی تغییر نام یافت سرانجام صبح امروز با حضور محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان به نام ورزشگاه شهدای شهر یاسوج افتتاح و با آیین بهره برداری آن با چاشنی تبلیغات برای یک مدیرکل و یک نماینده مجلس شورای اسلامی به پایان رسید.

به گزارش راه ملت ، صبح امروز با حضور محمود گودرزی وزیر ورزش و جوانان،موسی خادمی استاندار کهگیلویه وبویراحمد، غلام محمد زارعی نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی  ورزشگاه بزرگ ۱۵ هزار نفری شهر یاسوج افتتاح شد.

افتتاح این ورزشگاه که یکی از مهمترین پروژه های دولت مهرورز نهم و دهم در استان کهگیلویه وبویراحمد بوده ،دارای حواشی زیادی در موقع افتتاح آن بود.

http://boyerkhabar.ir/sites/default/files/fullimages/1394/02/08/dsc00727.jpg

ورزشگاه ۱۵هزار نفری شهید فتاحی سابق که از سال ۸۶  در زمینی به مساحت ۲۳ هزار متر مربع و اعتباری افزون بر ۱۰۰ میلیارد ریال در منطقه مسکونی دولت آباد شهر یاسوج آغاز شد مقرر بود در بازه زمانی چهار ساله تکمیل و به بهره برداری برسد.

عمری ده ساله با افتتاحی غم انگیز

این ورزشگاه در طول عمر ده ساله خود دارای فراز و فرودهای زیادی از زمان استانداری حاج حسینی استاندار اسبق تا صابر آخرین استاندار دوران احمدی نژاد بود که بعد از ده سال با دست وزیر دولت یازدهم افتتاح شد اما دریغ از حضور تماشاچی؟

از افتتاح نمیه کاره  تا بازی بدون تماشاگر

 هر چند که در طی این سالها وعده و عدیده های زیادی از زمان دامیده مدیر اسبق تا خاضع مدیر سابق برای این ورزشگاه شنیده می شد، اما این ورزشگاه در زمان مدیر کل فعلی ورزش و جوانان کهگیلویه وبویراحمد در هشتم اردیبهشت سالجاری به افتتاح رسمی رسید.

http://boyerkhabar.ir/sites/default/files/fullimages/1394/02/08/dsc00742.jpg

افتتاحی که می توانست بهتر از این باشد

این ورزشگاه که از ابتدای کلنگ زنی به نام شهید فتاحی نامگذاری شده بود با یک تغییر شبانه از سوی مسئولان وزارت ورزش و جوانان به نام آزادی تغییر یافت که با واکنش زیاد سیاسیون،رسانه ها و خانواده شهداء همراه شد که در آخرین روزهای نزدیک شدن به افتتاح دوباره به نام شهدای یاسوج تغییر یافت.

تغییر یاک ساعته نام ورزشگاه از سوی وزارت سیاست زده

این تغییر نام در یک بازده زمانی باعث دلخوری خانواده شهداء و بخصوص جامعه ورزشی استان شد تا جایی که صدای مسئولان استانی از این تغییر نام بلند شد و باعث تغییر یک ساعته آن از آزادی به شهدای یاسوج گردیدتا بتواند مرحم زخمی برای خانواده شهداء باشد.

http://boyerkhabar.ir/sites/default/files/fullimages/1394/02/08/dsc00723.jpg

http://boyerkhabar.ir/sites/default/files/fullimages/1394/02/08/dsc00724.jpg

پس از این اقدام، مردم، خانواده شهدا، ایثارگران و البته ورزشکاران به این اقدام اعتراض کردند و همگان بر این اعتقاد بودند که تغییر نام ورزشگاه از شهید فتاحی به آزادی حرکتی ضد‌ارزشی است.

شعار های انتخاباتی چاشنی سیاسی افتتاح ورزشگاه ۱۵هزار نفری

اما از یک بُعد دیگر می توان به زعم برخی سیاسیون افتتاح این وررزشگاه در این بازده زمانی را یک تابلوی تبلیغاتی برای برخی از افراد دانست که در زمان افتتاح این ورزشگاه به عینه همه مشاهده گر آن بودند.

http://boyerkhabar.ir/sites/default/files/fullimages/1394/02/08/dsc00760.jpg

 

از نکات حاشیه دار این افتتاح شعار دادن عده ای اندک از خردسالان و نونهالان در موقع سخنرانی یکی از مدعیون بود که نشانگر یک سناریوی تبلیغاتی  از پیش طراحی شده برای این آقای خاص است.

حضور کلاه نمدیها و دختران عشایر با لباس های  بومی محلی

از طرف دیگر  حضور کلاه نمدی های عشایر و حضور بانوان خردسال ملبس شده به لباس محلی از دیگر حاشیه های این افتتاح بود که چراغ سبزی از سوی وزارت ورزش برای حضور بانوان در ورزشگاهها را می رساند.

http://boyerkhabar.ir/sites/default/files/fullimages/1394/02/08/dsc00762.jpg

http://boyerkhabar.ir/sites/default/files/fullimages/1394/02/08/dsc00765.jpg

ورزشگاه ۱۵هزار نفری شهدای یاسوج می توانست با افتتاح خودش موجی از شور و نشاط را برای ورزشکاران و جامعه فوتبال دوست شهر یاسوج و استان به همراه داشته باشد، که با کمی دقت می توان حضور کم مردم در این افتتاح را یک نوع بی میلی به توسعه ورزش در این استان دانست.

دیگر فوتبال زیبا نیست؟

بعد از سقوط تیم غول کش شهرداری یاسوج به لیگ دسته دو و حذف همیشگی از صحنه تاریخ فوتبال این بی رغبتی پافراتر گذاشت تا حدی که دیگر افتتاح ورزشگاه ۱۵هزار نفری یاسوج رنگ تماشگر در زمان افتتاح خود را چشم ندید ونشان از مرگ فوتبال را رساند.

خانواده شهداء هم نیامدند

از دیگر نکات این افتتاح می توان به حضور نیافتن خانواده معظم شهداء به این آیین  افتتاح اشاره کرد که با توجه به تغییر نام این ورزشگاه به آزای از سوی مسئولان سیاست زده وزرات ورزش نشانگر این موضوع است.

قهربا ورزش یا بی رغتبی برای فوتبال؟!

از دیگر حاشیه‌های این افتتاح می‌توان به حضور اندک حاضران در ورزشگاه اشاره کرد در واقع عدم حضور مردم و جوانان به ورزشگاه برای افتتاح بزرگترین پروژه عمرانی استان طی سال‌های اخیر یک علامت سوال است؟!

تبلیغات وسیع برای مدیر کل چهار درصدی

در اطراف ورزشگاه چندین بنر بزرگ نصب شده بود که بر روی تمام آن‌ها از جهانبخش ایزدپور مدیرکل فعلی ورزش و جوانان استان تقدیر و تشکر شده بود که در نوع خود این حرکت جالب به نظر می‌رسید!

http://boyerkhabar.ir/sites/default/files/fullimages/1394/02/08/dsc00768.jpg

ورزشگاه ۱۵هزار نفری شهدای یاسوج که در زمانهای قبل از ایزدپور مدیر کل فعلی، پیشرفتی ۹۶درصدی داشت به زعم برخی از کارشناسان فقط چهار درصد به تکمیل آن باقی مانده بود که چرخ در حرکت روزگار افتتاح و به بهره برداری  رسیدن آن را به نام دولت اعتدال و جهانبخش ایزدپور زد.

باز هم نامی از تلاشگران سابق نبود؟!

و اما جالب‌تر از همه این‌که در مراسم افتتاح ورزشگاه ۱۵ هزار نفری هیچ نامی از مسئولان دولت قبلی و زحمات آنها برده نشد در حالی که پیشرفت ۹۶ درصدی این ورزشگاه در دولت قبل محقق شد و کلنگ زنی این توسعه مهم ورزشی در زمان دولت مهروز به زمین زده شد.

http://boyerkhabar.ir/sites/default/files/fullimages/1394/02/08/dsc00803.jpg

 

شهید فتاحی به ورزشگاه آمد!

اما آغازگر بازی فوتبال در این ورزشگاه دو تیم منتخب هنرمندان و تیم پیشکسوتان دهه‌های گذشته فوتبال یاسوج بودند که در جمع هنرمندان خشایار راد و محمد نوازی و از جمله حسین بازیگر پیشکسوت تلوزیون سرشناس‌تر از بقیه به نظر می‌رسیدند.

http://boyerkhabar.ir/sites/default/files/fullimages/1394/02/08/dsc00790.jpg

از نکات زیبای این مسابقه حضور تیم پیشکسوتان فوتبال یاسوج با تمثال شهید علی فتاحی بود که با این تمثال وارد میدان شدند تا نشان دهند همه اهالی فوتبال چه بازیکنان نسل گذشته و چه بازیکنان و جوانان امروزی برای شهدای خود اجر و منزلت قائلند و به آنها احترام می گذارند.

ورزشگاه شهید فتاحی
ورزشگاه شهید فتاحی
ورزشگاه شهید فتاحی
ورزشگاه شهید فتاحی
ورزشگاه شهید فتاحی
ورزشگاه شهید فتاحی
ورزشگاه شهید فتاحی
ورزشگاه شهید فتاحی
ورزشگاه شهید فتاحی
ورزشگاه شهید فتاحی
ورزشگاه شهید فتاحی
ورزشگاه شهید فتاحی
ورزشگاه شهید فتاحی
ورزشگاه شهید فتاحی
ورزشگاه شهید فتاحی
ورزشگاه شهید فتاحی
ورزشگاه شهید فتاحی
ورزشگاه شهید فتاحی
ورزشگاه شهید فتاحی
ورزشگاه شهید فتاحی
ورزشگاه شهید فتاحی
ورزشگاه شهید فتاحی
ورزشگاه شهید فتاحی
ورزشگاه شهید فتاحی
ورزشگاه شهید فتاحی
ورزشگاه شهید فتاحی
ورزشگاه شهید فتاحی
ورزشگاه شهید فتاحی
ورزشگاه شهید فتاحی
ورزشگاه شهید فتاحی
ورزشگاه شهید فتاحی
ورزشگاه شهید فتاحی
ورزشگاه شهید فتاحی
منبع: بویر خبر
منتشر شده در :2015/04/28 - 06:04|شناسه خبر: 8839 3856 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه