امروز :چهارشنبه ۵ اردیبهشت ۱۴۰۳ساعت : ۲۳:۲۴:۳۰

پایگاه خبری تحلیلی راه ملت
اولین و تنها رسانه کاملا دانشجویی استان کهگیلویه وبویراحمد

اقتصاد مقاومتی؛ اقدام و عمل

سناتور امریکایی ظریف را به بحث دعوت کرد! + پاسخ دکتر ظریف

محمد جواد ظریف در پاسخ به توییت تام کاتن سناتور تندرو آمریکایی که او را «ضعیف النفس» خطاب کرده بود ، نوشت: «چیزی که ما احتیاج داریم دیپلماسی جدی است نه حمله شخصی قلدرمآبانه ».

راه ملت، تام کاتن سناتور جوانی که بانی نامه ۴۷ سناتور امریکایی به مسئولان ایران بود ، نامه ای که در آن هشدار داده بود هرگونه توافق هسته ای میان آمریکا و ایران صرفا تا پایان دوره ریاست جمهوری باراک اوباما دوام خواهد داشت.

وزیر خارجه ایران روز چهارشنبه در دانشگاه نیویورک روند توافق جامع با ۱+۵ را تشریح کرد و گفت: در صورت توافق، گام های رفع تحریم ها احتمالاً چند هفته طول می کشد، تمامی تحریم ها علیه ایران برداشته خواهد شد، خواه این موضوع باب میل سناتور تام کاتن باشد یا نباشد».

این سخنان خشم کاتن را در پی داشت. او در صفحه توئیتر خود نوشت: « هی ظریف! شنیده ام نام مرا برده ای . اگر تا این اندازه مطمئن هستی، بیا درباره قانون اساسی (آمریکا) با هم بحث کنیم».

«پیشنهاد من این است؛ در واشنگتن دی سی، هر وقتی که تو انتخاب کنی، دیدار داشته باشیم تا درباره ظلم و ستم، خیانت و ترور ایران بحث کنیم».

«من متوجه شده ام در ۲۰ سالگی، طی جنگ ایران – عراق در حالی که روستایی ها و کودکان کشته می شدند، تو در آمریکا پنهان شده بودی. این نشانه شجاعت نیست که وقتی کشور شما برای بقا می جنگید، در آمریکا پنهان شده بودی. اگر به مناظره نیایی نشان می دهد هنوز مانند گذشته ضعیف النفس هستی».

ظریف هم روز پنج شنبه در پاسخی که از قبل گفته بود « بر اساس ادب ایرانی» خواهد بود، نوشت:

«چیزی که ما احتیاج داریم دیپلماسی جدی است نه حمله شخصی قلدرمآبانه. قدم نو رسیده مبارک. امیدوارم با خانواده در صلح زندگی کنید و از داشتن او لذت ببرید.»/ایرنا

منتشر شده در :2015/04/30 - 09:04|شناسه خبر: 8965 870 بازدید
گزارش خطا:

اخبار و سوژه های خبری خود را برای راه ملت ارسال کنید:

صفحه ارسال خبر - یادداشت

ایمیل گروه خبری راه ملت: [email protected]

تماس مستقیم : 09120139712

نظرات

ارسال نظر جدید

  • آخرین اخبار

آخرین اخبار استان

حمایت می کنیم


ساخت انواع وبسایت
بالای صفحه